Recenze Stiga Combi 50 S AE

Stiga, to je známá švédská společnost a také jeden z největších výrobců sekaček. Takže zkušeností by měli mít dostatek a to i s akumulátorovými sekačkami. No a na jednu z nich se dnes podíváme. Tento produkt se již neprodává, aktuálně prodávané sekačky najdete zde.

Parametry

Šířka záběru38 cm
Výška sečení1,2-4,2
Napětí akumulátoru25,2 V
Kapacita akumulátoru3,2 Ah
Typ akumulátoruLi-Ion
Pro plochu700 m2
Objem košeneuvádí
Hmotnost14 kg
Pojezdne

Provoz

Po rozbalení z krabice vás čeká montáž koše a rukojeti. Poté všechny díly zkompletujete a je hotovo. Snadná práce, za pár minut máte hotovo. Přitom si můžete všimnout, že kostra výrobku je ocelová a je vidět, že zpracování tu nikdo neodfláknul. Je jako dělaná pro běžné „domácí“ sekání. Tím myslím, že jednou za týden zkrátíte trávníku hřebínek. Posekaná tráva ji nedělá žádný problém. Její výšku lze nastavit v rozmezí od 2,5 do 6,5 cm (v pěti krocích). Ale i když se stane, že pár víkendů (třeba kvůli dovolené) vynecháte, tak nezoufejte. Není potřeba vytáhnout a použít starou kosu. Stiga si poradí i s vysokou travou. V takovém případě je prvně potřeba posekat s nejvyšší výškou sečení a pak provést druhé s ideální výškou sečení. Samozřejmě je nutno počítat s menší výdrží baterie, protože na boj s vyšší travou musí věnovat i více energie. Je vybavena pojezdem (náhon je na zadní kola) a snadno zdolá i prudší kopec. Proto si myslím, že může být zajímavou volbou zejména v našem pokročilejším věku, kdy se hodí, že před sebou nemusíte nic tlačit. Na druhou stranu bych, v takovém případě asi uvítal ještě o něco nižší rychlost pojezdu. Startování je u tohoto druhu úžasně snadné, stačí jen stisknout tlačítko a přístroj je připraven k práci. Tedy musíte mít zasunutý a nabitý akumulátor. Koš má horní část plastovou a zbytek je z textilu. Mojí osobní preferencí jsou celoplastové koše kvůli manipulaci, ale tohle má každý jinak. V případě, že trávu nechcete sbírat do koše, lze využít bočního nebo zadního výhozu a také mulčování. Boční výhoz a mulčování může být na poprvé trochu složitější na nastavení, ale v manuálu je podrobně popsáno a napodruhé už to bude hračka pro všechny. V případě bočního výhozu si dejte pozor, ať neházíte trávu na tu část trávníku, která má být teprve posečena. Co se týče sečení za mokra, tak akumulátor dává stroji dostatek výkonu, aby si poradil i když se na žací ústrojí lepí mokré zbytky trávy. Přesto je lepší pracovat, až když je tráva suchá, řez je kvalitnější a lépe vypadá. Ideální výška trávníku je někde mezi 3-5 cm. Když necháte výšku menší, tak se zbytečně vytrhává tráva i s kořínky a dochází k řídnutí porostu. Když se akumulátor blíží konci své kapacity, tak začne číslo 80 na krytu motoru blikat. Díky tomu máte možnost zajet ji dobít dřív, než baterii úplně vycucáte. Pomalé blikání (zhruba každé dvě sekundy) značí že zbývá cca 15% kapacity, rychlejší blikání nastává když je v akumulátoru 10% nebo méně kapacity. A co bere nejvíc energie? Zmiňovaná hustá tráva, časté startování a vysoká rychlost pojezdu.

Údržba

Elektrické i akumulátorové sekačky se čistí snadno. Nehrozí, že z nich vyteče benzín nebo olej a tak je stačí otočit na bok a můžete pohodlně očistit žací ústrojí i podvozek od zaschlého bahna nebo trávy. Ideální nástroj je navlhčený hadr nebo kartáč pro hrubší nečistoty. Rozhodně se vyhněte proudu vody či hodně mokrému hadru, aby nedošlo k poškození motoru. Naopak u čištění koše, je proud vody ze zahradní hadice obvykle tím nejlepším řešením. Vždy ho předtím sundejte ze sekačky a po umytí nechte vyschnout. Kromě občasné kontroly dotažení matic a šroubů věnujte pozornost i vzduchovému filtru. Stačí odšroubovat šrouby jistící mřížku, vytáhnout filtr a trochu ho „vyfoukat“. Pokud je znečištění větší, tak ho lze umýt pod jemně tekoucí vodou a nechat oschnout. Výměnu, či broušení žacího nože je ideální nechat provést odborníky. Pokud si na to troufáte a máte dostatečné zkušenosti, tak ho lze provést i v domácích podmínkách. V takovém případě si dejte pozor na zranění, nože jsou opravdu ostré. Doporučená ochrana jsou pevné pracovní rukavice. Vybalovací video: Zjistit cenu Nejste rozhodnutí? Tato sekačka je vítěz testu aku sekaček. Zkuste na něj mrknout a přečíst si naše rady jak vybrat sekačku.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

9 Total Score
Stiga Combi 50 S AE

Velice nadprůměrná aku sekačka, která se uplatní hlavně u větších zahrad. Špičková výbava i zpracování, nevadí jí kopce ani přerostlá tráva a přitom se snadno ovládá. Starosti se nemusíte dělat ani s údržbou, jen její cena vám nejspíše radost neudělá.

Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

2 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Co takhle aku sekačka EGO LM2122E-SP ??? Je to naprostá špička!!! Jde o rovnocennou náhradu výkonných benzínových sekaček s pojezdem! Proč se všude testují a propagují průměrné aku sekačky s nízkou užitnou hodnotou, nebo jen pro použití na malých okrasných trávnících???

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo