Recenze STIGA Combi 55 SVQ H

Stiga je největší prodejce sekaček v severských zemích a historie této firmy sahá až do roku 1934, kdy byla založena. Je považovaná za jednu z tzv. prémiových značek, tak uvidíme zda to tento model potvrdí. Mimochodem, věděli jste že v roce 2000 došlo k založení skupiny Global Garden Products, do které kromě Stigy spadá ještě třeba Mountfield?

Parametry

Výkon3,3 kW
Pro plochu2300 m2
Šířka záběru53 cm
Výška sekání2,5-9
Objem nádrže0,9 l
Objem koše70 l
Hmotnost45 kg
Nastavení rychlosti pojezduano
Ovládání na rukojetiano
Mulčováníano
Zadní výhozano
Boční výhozano
Elektronické zapalováníano

Provoz

Motor od Hondy je opravdu hodně výkonný a patří k tomu nejlepšímu, co můžeme do 15 000 Kč mít. Poseče opravdu všechno, co potřebujete. Samozřejmě, pokud se s ní vydáte na metr vysokou a ještě mokrou trávu, kterou chcete rovnou mulčovat, tak problémy mít bude, ale to platí pro každou sekačku. Když pojedete bez mulčování a jen s výhozem, případně ne na celou šíři záběru, tak zvládne i takovou situaci. Lehce startuje a jestli máte velkou plochu (1500 m2+), tak se vám rozdíl v ceně oproti levnějším přístrojům brzy vrátí v ušetřeném čase. Jede jako ďas a nenechá se zastavit. Pojezd prostě funguje na jedničku a s přehledem vyjede i prudký kopec. Pojezd má variátor, to znamená, že si lze zvolit jeho rychlost. Ta nejpomalejší je cca 2,5 km/h a ta nejrychlejší cca 4,5 km/h. Z větší váhy přístroje nemusíte mít vůbec obavy. Ještě pár slov ke koši na trávu. Oceňuji, že se snadno plní i když pracujete s vyšší nebo mokrou trávou. Při přenášení se trochu převažuje směrem dopředu a když ho máte plný trávy, tak z něj část při přenášení vysypete. Vysypávání je docela náročné, plný koš je těžký, vzadu by se hodil nějaký úchyt, aby ho bylo za co chytit a šel snadno vysypat. Optimální výška trávy je okolo pěti centimetrů. Jestli jste ji nechali přerůst, nebo provádíte první jarní sekání, je lepší ho provést nadvakrát. Poprvé s maximální možnou výškou sekání a podruhé nastavíte výšku sečení na chtěnou hodnotu. Má to dvě výhody. Jednak trochu ulevíte sekačce, která se může s vysokou travou trápit (ale to jen v případně extrémně přerostlého porostu) a druha bude posečená tráva lépe vypadat. Příliš nízká výška sečení se vám může vymstít prořídlým trávníkem. Sekačka v takovém případě totiž může porost vytrhávat i s kořeny. Při sečení máte na výběr ze všech dostupných možností práce s posečenou zelení. Tedy sběr do koše, přední i zadní výhoz a nakonec mulčování. Dále lze nastavit výšku rukojeti, výšku sečení v šesti pozicích v rozmezí 25 – 90 mm.

Údržba

Benzínové sekačky jsou poměrně nádržné na údržbu (ve srovnání s elektrickými, či akumulátorovými). Ten rozdíl, je vlastně jen v péči o spalovací motor. Takže doplňování paliva, oleje a jeho čištění (vzduchový filtr a zapalovací svíčka). Kromě toho je třeba čas od času zkontrolovat doražení všech šroubů a matek. Stiga má kvalitní dílenské zpracování, takže frekvence nemusí b ýt tak častá jako u levnějších značek. Dále nám zbývá údržba žacího ústrojí a zazimování stroje. K tomu se dostaneme v následujících odstavcích. Pokud nemáte s údržbou žacího ústrojí zkušenosti, tak doporučuji využít služeb autorizovaného servisu. Tam vám pomohou s jeho výměnou, nebo případným nabroušením nožů. Jedná se o relativně náročné a delikátní operace a bez dokonalého nabroušení nožů a jejich vyvážení, bude přístroj spíše vytrhávat než sekat trávu a trávník nebude vypadat dobře. S košem naopak žádné starosti nejsou, ten stačí opláchnout od zbytku trávy a jiných nečistot a nechat vyschnout. Na zimu spotřebujte nebo vylejte zbylé palivo z nádrže a nechte uskladněnou v suchých, nepromrzajících prostorech. Ještě předtím je doporučeno jej na zimu důkladně očistit za pomoci kartáče či jemně navlhčeného hadru. Dále odpojte konektor zapalovací svíčky. Zjistit cenu Hodnotili jsme i další sekačky, projděte si celý průvodce nákupem.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

9 Total Score
STIGA Combi 55 SVQ H

Kvalitně zpracovaná, velmi výkonná a plně vybavená. Taková je Stiga Combi 55 SVQ H. Za mě nemá cenu ji pořizovat pro malou zahradu, na to je docela drahá a plně ji nevyužijete. Ale když máte zahradu větší, tak tahle mašinka dominuje. Díky své neutuchající síle vám ušetří spoustu času a také by měla dlouho vydržet.

Sečení
9
Výbava
8
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

4 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Odpovědět
  František Šulec 28/04/2021 at 10:29

  D. d. A co říkáte na sekačky Scheppeach 225

 2. Dobrý den. A co sekačky od Vari?

  • Dobrý den,

   měl jsem možnost vidět jen pár levnějších modelů a kvalita zpracování nebyla úplně ideální.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Vaše hodnocení

  Covybrat.cz
  Logo