Recenze STIHL MS 170-D

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Hobby řezáč Stihl MS 170-D potěší svou nízkou váhou všechny ty, pro které je důležitým parametrem snadné ovládání. Kvůli krátké vodící liště a slabšímu výkonu se sice nehodí na kácení lesů, ale dřevo na zimu s ní pohodlně nařežete. Obtěžovat vás bude větší hlučnost, za to řezání je díky zubovým opěrkám bezpečné. Zjistěte, zda pro vás tento model bude ten pravý!

Parametry

Pohonbenzínový
Typ pilyřetězová
Délka lišty30 cm
Hmotnost4,2 kg
Objem motoru30,1 cm3
Objem nádrže0,25 l
Objem olejové nádrženeuvedeno
Brzda řetězuano
Tlumení vibracíano
Jednoduché napínaní řetězune
Zubová opěrkaano
Výkon1200 W
Kategoriehobby

Jak řeže

Druhou hobby motorovou pilou, kterou jsme měli šanci testovat, je právě tento model značky Stihl. Pila lehčího střihu je mezi ostatními kolegyněmi na benzínový pohon jednou z nejmenších. Díky váze 4,2 kg se s ním pohodlně řeže i kubík dřeva najednou. Za to dáme ruku do ohně. MS 170-D je model, který na první pohled patří k hobby řezáčům. Má vodicí lištu o délce „jen“ 30 cm, takže s ní statný topol určitě nepokácíte. Ale za to se s ní dá pracovat i s minimem fyzických sil takřka bez námahy. Nejen v délce vodicí lišty má rezervy. Výrobci by určitě mohli přidat pár stovek wattů i na výkonu motoru. S 1 200 watty je tahle pila jednou ze slabších, které na trhu najdete. Ale na druhou stranu uznáváme, že v rámci své působnosti uřízne vše jako po másle. Při řezání na maximální výkon nás v testování doprovázel ostrý jekot motoru, který jsme nakonec s úlevou tlumili ochrannými sluchátky. Tenhle model si při práci nepobrukuje jako třeba elektrické pily, ale řve jako rozzuřená šelma. Ale abychom nezůstali u výčtu vlastností, na kterých by se dalo zapracovat. Stihl MS 170-D má několik praktických vychytávek. Předně jsou to zubové opěrky, díky kterým list s řetězem při řezání neuhne. Po celou dobu řezu patka pily pevně sedí v kmeni klády, takže řežete bezpečně a bez cukání. Díky jednopáčkovému pohodlnému ovládání snadno přepnete mezi startováním studeného a teplého motoru. Tuhle funkci oceníte hlavni při startování motoru pily po určité době práce, kdy je ještě teplý. Na páčku navíc lehce dosáhnete i při standardním držení madla pily. Další plusové body získala tahle pila za konstrukci. Sice jde o sériově vyráběný stroj, u kterého bychom mohli čekat levnější a méně odolné materiály, ale opak je pravdou. Stihl 170-D působí kompaktně i po pořezání hromady polen o průměru 25 cm. Když bychom shrnuli všechna pro a proti, tak můžeme s klidným svědomím říct, že jde o plnohodnotnou hobby benzínovou motorovou pilu, která se neztratí ani v dílně, ani na zahradě. A určitě zvládne i přípravu dřeva na topení v zimě. Navíc za příznivou cenu nabízí kvalitní zpracování a spolehlivost. Takže od nás si zaslouží pochvalu. I když je to lehká váha. Zjistit cenu Nejste si jistí? V našem rádci kromě testu najdete i to, na co si dát pozor při míchání benzínu do motorové pily.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6 Total Score
STIHL MS 170-D

Pila má nízkou hmotnost, takže se s ní snadno řeže. Kvůli krátké liště si poradí spíše s menšími objemy kmenů. Je vhodná i na řezání dřeva na zimu. Při práci je velmi hlučná. Má slabší výkon.

PLUSY
 • nižší hmotnost
 • bezpečné řezání
 • příznivá cena
MÍNUSY
 • krátká vodící lišta
 • slabý výkon
 • hlučnost
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo