Recenze STIHL MS 362

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Vysoce profesionální pila, to je Stihl MS 362, která vám při řezání nabídne neskutečný komfort. Má rychlé a snadné startování, jednoduché napínání řetězu a účinný antivibrační systém. Během řezání se však pronese, protože její váha dosahuje téměř 6 kg. Pro profesionály je tato pila dobrou volbou, pro amatéry je však zbytečným luxusem.

Parametry

Pohonbenzínový
Typ pilyřetězová
Délka lišty40 cm
Hmotnost5,9 kg
Objem motoru59 cm3
Objem nádrže0,6 l
Objem olejové nádrženeuvedeno
Brzda řetězuano
Tlumení vibracíano
Jednoduché napínaní řetězuano
Zubová opěrkaano
Výkon3400 W
Kategorieprofesionální

Jak řeže

První plnohodnotná profesionální pila s benzinovým pohonem nás zaujala už po pár minutách. Pokud jsme u předchozích modelů zmiňovali kvalitu zpracování, tak u MS 362 jsme ještě o krok dál. Tahle pila není jen z kvalitních součástek, ale navíc je i hezká. Jako sporťák se sklápěcí střechou. A když už jsme u těch přirovnání k autům, tak věřte, že pod kapotou má motor o výkonu 3 400 W. To je o polovinu víc, než mají v průměru poloprofesionální motorové pily. Má to jediný výsledek. Řeže opravdu rychle. Dokonce jsme zpočátku měli strach, aby se nám něco nestalo. Kvalitní zpracování a silný motor si samozřejmě vzali svou daň na váze pily. Ale i když tahle ozubená kráska váží skoro 6 kilo, dá se s ní pohodlně pracovat hodinu v kuse. I když je pravda, že celodenní šichtu v lese bychom už bez nějakého toho tréninku asi nedali. Vodicí lišta ve srovnání s levnějšími modely působí kompaktně a nezlomně. A se svou délkou 40 cm a ostrým řetězem je radost nechat ji zakousnout do dřeva. Testovali jsme řez přes dvě polínka najednou a i s tím si tahle pila poradí. Pokud jde o nadstandardní výbavu, potěšil nás už při startování dekompresní ventil. Díky němu se totiž při nadměrném tlaku ve válci část směsi upustí. Proto pak nemusíte za startovací šňůru tahat tak silně. Výsledkem je rychlé nastartování pily už po pár zataženích za šňůru. Navíc bez zbytečného úsilí. Praktické je také jednoduché napínání řetězu. Napínací šroub je zboku na krytu řetězky. Tím pádem vám nehrozí poranění o ostré výčnělky řetězu. Jednoduše šroubem pootočíte podle potřeby a můžete řezat vesele dál. Nechybí vysoce účinný antivibrační systém, který je maximálně efektivní v rukojeti pily. To oceníte zejména při dlouhé práci s pilou. V kombinaci s důmyslnou konstrukcí držadla totiž systém odbourá nebezpečné chvění, které by mohlo způsobit bolest kloubů nebo jiné zdravotní potíže. My jsme při testování ocenili praktickou páčku, díky které se dalo přepínat mezi startováním studeného a teplého motoru. Tenhle důmyslný vynález vám umožní jednoduše přepnout mód, podle toho, jak na tom motor je. A to všechno bez pouštění madla pily. Stihl MS 362 je zkrátka a dobře plnohodnotná profesionální pila, které už chybí snad jen vyhřívané držadlo. Jinak se nezalekne ani tlustých kmenů statných stromů a řeže rychle a spolehlivě. Pro hobby uživatele a sváteční řezáče je ale podle našeho mínění už možná zbytečným luxusem. Zjistit cenu Nejste si jistí? Zkuste náš přehled kde je třeba i benzínová motorová pila Dolmar.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

10 Total Score
STIHL MS 362

Pila je vhodná pro profesionály a pro rekreační zahrádkáře je to zbytečný luxus. Pila je vyrobená z kvalitních součástech, samozřejmostí je antivibrační systém, jednoduché napínání řetězu, snadné startování, siný výkon a mnoho dalšího. Nevýhodou je těžká váha, takže pila se opravdu pronese.

PLUSY
 • silný výkon
 • rychlé startování
 • jednoduché napínání řetězu
MÍNUSY
 • váha
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo