Recenze TEASI One 3

Aktualizováno v listopadu 2019

Teasi One 3 je GPS navigace určená zejména pro cyklistiku, můžete ji ale využít také na pěší túře, na běžeckých lyžích či na vodě.

Parametry

Úhlopříčka3,5 palce
Rozlišení480 x 800
Výdrž baterie720 minuty
Asistent jízdních pruhůano
3D zobrazeníne
POIano
Handsfreeano
Lifetimeano
Paměťová kartaano
Bluetoothano
USBano
OdolnostIPX 5
Rozměry111 x 64 x 21
Hmotnost139 g
zpět nahoru ↑

Hodnocení

Tento model disponuje 3,5″ lesklým dotykovým displejem s velmi dobrým rozlišením (480 x 800 px). Bohužel za přímého slunečního světla se jeho viditelnost markantně zhoršuje a stává se nečitelným. Sluneční paprsky navíc způsobují nepříjemné odlesky.

Ovládání přístroje je snadné a intuitivní. Na displeji najdete všechny důležité údaje, včetně hodnoty stoupání či klesání, rychlosti či zbývající vzdálenosti k cíli. Přístroj však nefunguje vždy spolehlivě. Stalo se nám, že několik minut načítal trasu z paměti, poté se zasekl a bylo nutné jej restartovat. Často také docházelo k navedení do nesmyslných ulic a odboček, které trasu zbytečně komplikovaly. Na tento přístroj se proto bohužel nemůžete vždy na 100 % spolehnout.

Potěší bezplatná doživotní aktualizace více než 47 zemí včetně USA. Chválíme také Bluetooth, díky níž je možné přístroj spojit s hands free. Pomocí této technologie lze také připojit externí senzory pro měření rychlosti jízdy, kadence šlapání nebo srdečního tepu. Samozřejmostí je databáze bodů zájmu (POI) a upozornění na příliš ostré a potenciálně nebezpečné zatáčky.

Video:

Součástí balení je držák na řídítka, USB kabel a manuál. One 3 disponuje baterií o kapacitě 2 650 mAh, díky které přístroj vydrží přibližně 12 hodin v provozu. Dobíjení je možné po připojení k počítači, případně přímo ze zásuvky po dokoupení příslušného USB kabelu. Velmi potěšila nízká hmotnost zařízení.

Model One 3 se sice tváří jako ideální společník na cyklo výlety, bohužel v praxi se příliš neosvědčil. Nejvíce potrápilo občasné zamrzání software a špatně viditelný displej. Pokud by nebyly přítomny tyto nedostatky, jednalo by se o vynikající zařízení za přijatelnou cenu.

 • široké využití (cyklo, túry, běžky, voda)
 • vysoké rozlišení
 • doživotní bezplatná aktualizace map
 • handsfree
 • nečitelný displej při přímém slunci
 • přístroj zamrzá
 • dobíjecí USB kabel do zásuvky není součástí balení
Zjistit cenu

Zajímá vás jaká je nejlepší navigace do auta?

7.4 Total Score
TEASI One 3

Příjemná cyklo navigace, která lze použít i pro pěší turistiku. Díky vydařenému displeji je dost přehledná, ale pozor na čitelnost za jasného dne a občas nepříjemně zamrzá.

Mapové podklady
8
Ovládání
6
Navigace
8
Přidejte svou recenzi

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Napište svou recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení