Recenze grilu Tefal Compact 600 Classic GC305012

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Šikovný pomocník do vaší kuchyně. Takový je domácí elektrický kompaktní gril od Tefalu. I přese své skladné rozměry zvládne připravit spoustu dobrot a grilovat s ním můžete od jara do zimy. Zjistěte, jaké je jeho ovládání, obsluha, v čem všem vyniká i pokulhává.

Parametry

Příkon2000 W
Druh grilovací plochyžebrovaná
Odnímatelné grilovací plochyano
Grilovací plochy lze mýt v myčce?ano
Velikost grilovací plochy600 cm²
Více poloh grilovací deskyano
Nádoba na tukano
Délka přívodního kabelu1,1 m
Regulovatelný termostatano

Ovládání

Obsluha grilu Compact 600 Classic GC305012 je jednoduchá a intuitivní. Má jedno tlačítko, kterým se přepíná mezi zapnutí a vypnutí grilu, světelnou kontrolu a otočný regulátor teploty. Stačí jej zapnout a otočit kolečkem na požadovaný stupeň. Návod vám pomůže zvolit ten správný pro konkrétní druh jídla.

Gril zapnete stisknutím tlačítka, které se rozsvítí. Kolečkem nastavíte teplotní stupeň a počkáte, dokud nezhasne kontrolka signalizující nahřívání. Po jejím zhasnutí je gril připraven.

Regulátor lze nastavit i do mezi polohy, třeba mezi stupněm 2 a 3 a bohužel neukazuje konkrétní teplotní stupně. Vidíte pouze čísla 1, 2 nebo 3.

Nastává fáze nahřívání, která trvá kolem 5 až 10 minut, po ní můžete rovnou rozjet grilovačku. To vám možná pomůže určit napájecí kabel, který je docela krátký, má 110 cm.

Gril nemá žádné další funkce, ukazatele nebo displej. Pro využití pokročilejších funkcí se budete muset poohlédnout po vyšším modelu z nabídky Tefalu.

Údržba

Nejužitečnějším prvkem jsou vyjímatelné plotny. Vyčistíte je daleko snadněji, než kdybyste je měli jakou pevnou součást grilu drhnout houbičkou

Při manipulaci s plotnami je jen potřeba dávat pozor na to, aby se nepoškrábaly. Ať už jedna o druhou, nebo o ostré předměty. Teflon je k poškrábání docela náchylný a jakmile se poškrábe, nebude mít své nepřilnavé účinky. Důležité je plotny po jejich čistění také správně do grilu zasadit. Žlábky odvádějící mastnotu musí směřovat nalevo a dolů, přesně podle nákresu v návodu.

Úplně vysunout lze i nádobka, ve které se zachycuje z grilu odkapávající mastnota. Nádoba je pevná plastová a díky ní vše z grilu nepoteče po kuchyni. Nádobku po konci grilování vysunete, vylijete její obsah a můžete ji dát celou do myčky.

Jak griluje

S grilem zvládnete připravit zeleninu, maso, ale i burgery a toasty. Je to univerzální pomocník. Na lince určitě neurazí svým vzhledem a uložený ve skříňce nezabere moc místa. Skladovat se dá naležato i nastojato.

Přiložený návod, který k přístroji dostanete, je dost strohý, ale i přesto je dobré ho prostudovat.

Přípravu jídel na grilu si rychle osvojíte. Grilovat se dá rychle i zdravě. Teflonové plochy jídlo nepřipálí ani bez oleje. Plochy, na kterých se griluje, jsou lité hliníkové, dobře rozvádí teplo a vyndané jsou lehké, což je praktické pro manipulaci. Můžete je úplně vyndat jednoduchým vycvaknutím z bočních zobáčků. Plotny mají i praktický tvar, který svádí přebytečnou mastnotu do záchytné nádobky. Pod plotnami jsou tepelné spirály, které rozvádí teplo na celou jejich plochu.

Využitelná velikost grilovací plochy je 600 cm čtverečních. Pro lepší představu, vejdou se na ni vedle sebe 3 klasické burgerové bulky rozkrojená na půl (6 půlek ve 2 řadách).

Grilovat se dá ve třech polohách grilu. Z obou stran mezi k sobě sklaplými deskami grilu, což je vhodné i pro zapékání. Pouze na jedné části, kdy je druhá zvednutá, nebo ve zcela rozložené pozici, kdy jsou dvě grilovací plochy vedle sebe. Takto na gril naložíte víc a jídlo máte na očích.

Pohyb horní části grilu, tedy jeho zvedání a vyklápění funguje za pomoci kloubu, který se umí přizpůsobit tloušťce masa nebo potraviny. Horní část grilu se dá zvednout pomocí velkého madla a po přiklopení nebude na jídle zešikma, ale vodorovně se spodní částí. Je dobré grilovat spolu stejně vysoké věci. Zapékání z obou stran je skvělé i pro přípravu panini, které budou mít hezkou kresbu rovnoměrně zapečený obsah.

Madlo je ze teplovzdorného materiálu. Při provozu grilu není dobré sahat na jiné části mimo něj, protože jsou horké.

Tlak grilovacích ploch na sebe nelze nijak zajistit a horní část se nedá zaaretovat ve výšce, abyste zapékali jídlo bez doteku potraviny a horní plotny formou trouby.

Je-li gril v provozu, zapínací knoflík bude i svítit malou červenou kontrolkou. Vedle něj se rozsvítí kontrolka nahřívání, která při finální teplotě zhasne.

Před začátkem grilování můžete plochy jemně potřít štětečkem s olejem a v průběhu grilování je dobré z ploch papírovou utěrkou opatrně odstraňovat přebytečný maz, kousky masa a drobečků, které by se mohly pálit.

Samotná jedna grilovací plocha má rozměr celkem 31, 5 x 20 cm. Steaky z grilu budou lepší než z pánve, tomu věřte! Křupavé a s krásnou kresbou.

Masové placky na burgery se na nejvyšší stupeň propečou asi za 4 minuty, kuřecího stehýnka, asi za 30 minut. Přípravu jídla je potřeba dobře hlídat, protože gril nemá žádný časovač, který by cinknul, když je jídlo hotové. Hodně šťavnaté věci mohou na otevřeném grilu prskat a z pokrmů může jít pára a dým. Je dobré pustit nad grilem digestoř. Pokud chcete grilovat jídlo pouze na jedné ze dvou ploten, ta druhá se bohužel nedá vypnout.

Pozor dejte při přenášení grilu. Pokud je gril rozehřátý, nikam jej nepřemisťujte.  Za ucho, kterým zvedáte horní část při grilování jej nezvedejte. Gril chytejte zespod, ideálně oběma rukama. Zavřený se gril nedá nijak zajistit, aby obě části držely u sebe. Šetrně manipulujte i s napájecím kabelem, zaručíte tak jeho dlouho životnost.

I bez chytrých funkcí a moderních SMART vychytávek na grilu od Tefalu připravíte spousty dobrého jídla. Vzhledově gril nepůsobí lacině a bude dobře vypadat i v moderních kuchyních.

Zkušenosti

Co je dobré o grilu vědět? 

 • Gril patří do základní řady grilů Tefal.
 • Nahřátí trvá jen 5 až 10 minut.
 • Grilovací plochy lze vyndat a dát do myčky.
 • Teflon je citlivý na poškrábání (vhodné je používat dřevěné náčiní).
 • Má dostatečnou nádobku na zachycení přebytečného tuku nebo vody.
Zjistit cenu

Chcete raději nějaký víc profi gril? Mrkněte na náš přehled.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.5 Total Score
Tefal Compact 600 Classic - zkušenosti

Máte rádi masíčko a grilování na zahradě vám chybí i v zimě? Pak určitě jednoduchý gril oceníte. Je pěkný, cenově dostupný, skladný, rychle se rozehřívá a dobře udržuje v čistotě. Je vhodný spíše pro méně náročné uživatele.

PLUSY
 • Kompaktní rozměry
 • Vyndavací plotny
 • Lze zcela rozevřít a grilovat na obou plochách zároveň
MÍNUSY
 • Kratší přívodní kabel a jeho umístění
 • Žádné SMART funkce
 • Jen tři základní nastavení bez zobrazení konkrétních teplot
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

2 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Dobrý den, tento gril máme nový a hřeje nám pouze spodní plotýnka, tousty musíme otáčet….

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo