Recenze parního hrnce Tefal Convenient Plastic VC140131

Pokud patříte mezi milovníky zdravé stravy, máte nějaká dietní omezení nebo máte malé dítě, rozhodně by vaší pozornosti neměly uniknout parní hrnce. Ty totiž po uvaření v páře nejen zachovávají barvu potravin, ale především jejich důležité vitamíny a minerály. V tomto článku se podíváme na zoubek parnímu hrnci Tefal Convenient Plastic VC140131, který svou cenou spadá mezi levnější typy. Co od něj můžete očekávat?

Parametry

Počet nádob2
Plato na vaření vajecAno
Miska na rýžiAno
Příkon900 W
Výrobní materiálPlast
Celková kapacita6 l
Nastavení časového spínače60 min
DisplejNe
Bezpečnostní opatřeníTepelná pojistka
Viditelný ukazatel hladiny vodyano
Mytí v myčceAno
Funkce Keep WarmNe

Představení produktu

Kompaktní parní hrnec Tefal Convenient Plastic VC140131 v černé barvě je skvělým pomocníkem pro zdravé vaření a ohřívání. Balení kromě základny obsahuje 2 misky na zeleninu, ovoce, ryby a maso, také 1 menší misku na rýži, 2 odnímatelné rošty a praktický držák na vejce.

Jeho celková kapacita činí 6 l, což jej řadí spíše k menším parním hrncům (obecně se objem parních hrnců pro domácí použití pohybuje mezi 3 až 12 l). Je proto vhodný spíše pro domácnosti se zhruba dvěma strávníky. Pro rodiny se hodí spíše nádoby s nadstandardním objemem v rozmezí 8,5-9 l. Příkon 900 W je zcela dostačující (standardně se pohybuje v rozmezí 400-1800 W). Hrnec je připraven k použití zhruba po 3 minutách od zapnutí. Pokud ho budete používat každý den 1 hodinu, ročně za jeho provoz při průměrné ceně 4,64 Kč/kWh zaplatíte jen něco málo přes 1 500 Kč. Určitě také oceníte i jeho kompaktní rozměry. Díky praktické stohovatelnosti nádob vám tak nezabere příliš místa v kuchyni.

Jak se s hrncem vaří?

Práce s parním hrncem je opravdu jednoduchá. Vzhledem k tomu, že vaříme v páře, před zapnutím je nutné jej naplnit vodou. Můžete ji nalít do nádrže na vodu nebo do zásuvky na doplnění vody. Používejte vždy čerstvou vodu. Pokud vám v hrnci nějaká zbyla z předešlého vaření, tak ji vylijte.

Bohužel spotřebič nedisponuje zvukovým signálem, který by informoval o nedostatku vody v nádržce nebo v zásuvce. Takže vodu během vaření musíte průběžně kontrolovat. Naštěstí jsou misky průhledné a hladinu vody tak vidíte bez toho, aniž byste museli hrnec otevírat. Pokud během vaření hladina vody klesne pod doporučené minimum, můžete ji dolít do boční nálevky. A taktéž bez otevírání hrnce. Vodu je třeba během chodu doplnit u receptů s dlouhou dobou vaření.

Jak jsme již zmínili, hrnec má dvě nádoby a dva odnímatelné rošty. Takže můžete jednotlivé suroviny připravovat nad sebou, aniž by docházelo k míšení pachů a chutí. Spotřebič můžete používat s dvěma koši nebo jen s jedním. Pokud chcete v koších připravovat více surovin nebo suroviny větších rozměrů, vyjměte z nich rošty.

Mínusem však může být poněkud nešťastné provedení nádob. Ty totiž nejsou v kuse, ale skládají se ze dna a bočnic. Pokud je správně neuzavřete, hrozí, že vám jídlo vyteče nebo vypadne z boku. Také počítejte s tím, že miska na rýži je menší a vystačí zhruba na jednu porci.

Po zapojení hrnce do elektrické sítě zvolte podle druhu surovin doporučený čas vaření. S tím vám pomůže tabulka, která je součástí manuálu. Hrnec má manuální 60 minutový časovač pomocí něhož si jednoduše nastavíte dobu vaření. Pokud chcete vařit méně než 15 minut, nastavte čas na 30 minut a poté jeďte zpět na požadovaný čas. Oranžově svítící indikátor vás informuje o zahájení procesu vaření.

Po skončení času se spotřebič automaticky vypne. Takže nemusíte mít strach, že by se potraviny rozvařily nebo že by se mohl spotřebič přehrát v případě, že byste ho nechali zapnutý a odešli pryč. Můžete ho ale vypnout i před skončením požadované doby vaření tak, že přepnete časovač do polohy Off.

Velkým mínusem je absence funkce Keep Warm, která slouží k udržení teploty pokrmu. Buď si proto musíte načasovat servírování pokrmu v závislosti na příchod ostatních osob nebo ho budete muset v hrnci později ohřát.

Jak chutná jídlo z tohoto parního hrnce?

Jídlo si zachovává svoji barvu a konzistenci a na rozdíl od jiné úpravy obsahuje více živin a vitamínů. Bohužel vaření v páře není tak rychlé jako například na pánvi nebo v tlakovém hrnci. Pokud naplníte možnou kapacitu nádoby na maximum, je tento proces ještě zdlouhavější. Je proto dobré misky nepřeplňovat, aby se mohla pára dostat rovnoměrně ke všem potravinám. Vaření v parním hrnci má také některá další omezení. Silně kořeněná a aromatizovaná jídla jsou na tuto úpravu nevhodná. Hrnec by jimi mohl na nějakou dobu načichnout.

Jak čistit Tefal Convenient Plastic VC140131?

Také péče o tento parní hrnec je vcelku jednoduchá. Před čištěním se ujistěte, že jste jej vypojili z elektrické zásuvky. Nechte ho také úplně vychladnout. Všechny odnímatelné části hrnce můžete mýt v myčce na nádobí nebo v teplé vodě s mycím prostředkem. Základnu však nikdy nemyjte! Stačí ji jen jednou za čas přetřít navlhčeným hadříkem. Aby nedošlo k poškození přístroje, nepoužívejte při čištění abrazivní prostředky. Před použitím hrnce nechte vždy všechny části volně uschnout.

Abyste zajistili co možná nejdelší životnost výrobku, je třeba věnovat pozornost zásobníku vody. Ten byste měli minimálně dvakrát ročně odvápňovat buď pomocí kyseliny citrónové nebo bílého vinného octa. Nalijte přípravek na dno nádoby a nechte přes noc působit. Ráno zásobník důkladně vymyjte a opět nechte volně uschnout.

Jaký je nejlepší parní hrnec?

Zjistit cenu

 

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.9 Total Score
Tefal Convenient Plastic VC140131

Parní hrnec Tefal Plastic VC140131 sice patří mezi menší hrnce, ale pro nás byl velkým překvapením. Jeho obsluha je naprosto jednoduchá. Navzdory své nižší ceně se jedná o kvalitní spotřebič, se kterým vykouzlíte spoustu dobrých a hlavně zdravých jídel. Pokud nelpíte na speciálních funkcích a nemáte problém s menším objemem nádob, stane se tento hrnec vaším nepostradatelným pomocníkem.

PLUSY
 • cena
 • jednoduché ovládání
 • snadná údržba
 • stohovatelnost nádob
 • možnost prohození nádob
 • automatické vypnutí po dovaření pokrmu
 • časovač
 • český návod v balení
MÍNUSY
 • menší hrnec
 • malá miska na rýži
 • špatně řešené nádoby
 • chybí funkce udržení teploty
 • chybí zvukový signál pro doplnění vody
 • chybí displej
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo