Recenze grilu Tefal Optigrill+ XL GC722D34

V dnešní době jsou velmi moderní kontaktní elektrické grily. Jedná se o skvělého pomocníka v rychlé přípravě chutných pokrmů, ať už nestíháte přes všední dny nebo si pozvete rodinu s přáteli na víkendový oběd. Můžete ho použít jak v kuchyni, tak i na zahradě. Kontaktní gril Tefal Optigrill+ XL GC722D34 je podle výrobce vhodný pro 6–8 osob a jeho celková plocha pro přípravu pokrmů je 800 cm2. Tato plocha je oproti modelům OptiGrill a OptiGrill+ o celých 33 % větší. O přebytečnou šťávu, která odtéká z masa, se postarají desky z litého hliníku s nepřilnavým povrchem pod úhlem 70° odvádějící šťávu do speciální nádobky. Navíc disponuje 9 automatickými programy, které jídlo v podstatě pohlídá za vás. Pojďme se na tento gril a jeho funkce podívat podrobněji.

Parametry

Příkon2000 W
Druh grilovací plochyPlochá, žebrovaná
Odnímatelné grilovací plochyAno
Grilovací plochy lze mýt v myčce?Ano
Velikost grilovací plochy800 cm²
Více poloh grilovací deskyNe
Nádoba na tukAno
Délka přívodního kabelu0,8 m
Regulovatelný termostatAno

Ovládání

Ovládání tohoto grilu je intuitivní, přičemž všechny ovládací prvky naleznete na předním panelu, který je umístěn na rukojeti. Samotná rukojeť je vyrobena z tepelně odolného plastu, takže se při nadzdvihávání horní poloviny grilu nepopálíte.

Díky automatickému senzoru grilování vám gril sám zjistí počet vložených porcí, jejich tloušťku, a následně nastaví potřebnou teplotu a dobu přípravy. Navíc indikuje zvukovým signálem jednotlivé fáze propečení, které označuje pomocí barev umístěných na kolečku:

 

 • fialová barva pro předehřev,
 • modrá a následně zelená pro začátek grilování,
 • žlutá pro krvavé maso (rare),
 • oranžová pro středně propečené (medium),
 • červená pro dobře propečené (well-done).

Pokud tedy zároveň připravujete jiné suroviny mimo gril, upozorní vás pípnutím, že přechází do další fáze propečení a vy tak nezapomenete, kdy maso odebrat.

Najdeme zde 9 automatických programů na jednotlivých tlačítkách, a to Burger, Drůbež, Sendvič, Klobása, Červená masa, Ryby, Mořské plody, Vepřové maso a Slanina. Nemusíte tedy moc přemýšlet, stačí zvolit, jakou surovinu budete připravovat a gril se o jídlo v podstatě postará za vás. Je zde také speciální režim pro mražené suroviny a manuální režim s nastavením 4 stupňů teploty (od 110 °C do 285 °C). Nechybí ani nádobka na odkapávání přebytečné šťávy, takže se nemusíte bát, že by vám šťáva tekla po kuchyňské lince až na podlahu.

Údržba

Údržba je díky nepřilnavému povrchu velmi jednoduchá a gril máte umytý raz dva. Je ale nutné ji provádět po každém použití, aby tam zbytky surovin nepřisychaly a neplesnivěly. Žebrované desky z litého hliníku můžete po použití jednoduše sundat a spolu s tácem na přebytečnou šťávu vložit do myčky. Pokud jsou tyto komponenty až moc mastné, je vhodné je setřít třeba papírovým ubrouskem.

Pokud myčku nemáte, stačí desky i nádobku na šťávu umýt v rukou pomocí měkké houbičky a prostředku na nádobí. Když na deskách zůstanou nějaké zaschlé kousky jídla, rozhodně je neseškrabávejte žádnými ostrými předměty, jako jsou třeba nože. Poškodili byste takto nepřilnavý povrch hliníkových desek. Vcelku nepraktický je v tomto případě nerezový vzhled grilu, který sice působí atraktivně, ale po chvíli užívání na něm jde vidět každá nečistota či otisky prstů.

Jak griluje

Tento gril můžete využívat jak vevnitř v kuchyni, tak i venku. Grilování je rychlé a svým způsobem i zdravé, protože nepotřebujete díky nepřilnavému povrchu používat žádný tuk. Když přijedete s rodinou z výletu, stačí gril nahřát a za pár minut máte hotové šťavnaté jídlo.

Mnoho uživatelů se zmiňuje, že si ho běžně berou s sebou na dovolené místo grilů na uhlí. Tomuto nahrává také jeho nízká hmotnost. Pokud byste chtěli mít nějakou přibližnou představu o tom, kolik se toho na něj vleze, je možné na něm připravit asi 8 zapečených sendvičů z klasického toastového chleba nebo 8 kousků mletého masa na burger.

Tento gril lze používat pouze přiklopený, nelze na něm tedy provádět barbecue grilování na obou polovinách.

Pokud si chcete ugrilovat maso a k tomu si udělat třeba zapečené brambory, můžete si dokoupit speciální zapékací misku jako náhradní díl od stejného výrobce, kterou vložíte na gril. Cena jedné takové zapékací misky se pohybuje okolo 2 000 Kč. Před použitím je také dobré ho nechat pořádně nahřát, což může chvíli trvat (dejte mu alespoň 5 minut), nicméně jakmile bude gril nahřátý, měl by vás opět upozornit zvukovým i barevným signálem. Pomalé nahřívání je způsobeno nízkým příkonem, který je 2000 W, což je v porovnání s jinými grily celkem nízký údaj. U jiných grilů najdeme příkon mezi 2200–2400 W.

Zkušenosti

 • Během provozu neprodukuje žádný kouř. Může se ale stát, že začne trochu prskat přes hranici nádobky na přebytečnou šťávu, takže je dobré s tímto drobným nepořádkem počítat.
 • Podle údajů výrobce je vhodný pro 6–8 osob, ale uživatelé se shodují na tom, že je ideální pro 4–5člennou rodinu. Co se jeho velikosti týče, je potřeba promyslet, kam ho umístíte. Váží pouhých 5 kg, tudíž není náročný na přesouvání sem a tam. Můžete si pro něj vyčlenit místo přímo na kuchyňské lince nebo ve skříni vedle jiných spotřebičů.
 • Automatický senzor grilování funguje velmi dobře. Uživatelé se shodují, že indikace stupňů propečení pomocí barev je adekvátní dle finálního výsledku.
 • Pokud se vám některé části grilu opotřebují, je možné si objednat náhradní díly. Toho můžete po pár letech využít například u hliníkových žebrovaných desek, které se mohou poškrábat, čímž se zasáhne do jejich nepřilnavosti a budou se navíc špatně čistit. Cena jedné desky se ale pohybuje kolem 500 Kč, takže doporučujeme starat se o ně co nejlépe.
 • Nevýhodou je poměrně krátký napájecí kabel, který je dlouhý 0,8 m, tudíž pokud nemáte volnou plochu poblíž zásuvky, budete muset zapojit také prodlužovací kabel. Ostatní podobné grily mívají kabel dlouhý až 1,7 m.

Podívejte se jaký gril je nejlepší.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8 Total Score
Tefal Optigrill+ XL GC722D34

Jedná se o spotřebič, který je tím typem pomocníka v kuchyni, na kterého si velmi rychle zvyknete a budete ho chtít doporučit ostatním. Má velmi jednoduché ovládání a připraví jídlo z vás s tím, že vás pouze upozorní na momentální stupeň propečení. Pokud chcete připravit jídlo pro čtyřčlennou rodinu, ale i více lidí, je tento gril ideální. Cena se pohybuje kolem 5 000 Kč. Když byste ale hledali všestrannějšího pomocníka s rozmanitějšími funkcemi (např. s nástavcem na vafle či palačinky, popřípadě nežebrované hladké desky navíc), je potřeba se podívat u dražších modelů, třeba DeLonghi CGH 1030D.

PLUSY
 • rychlá příprava
 • velká plocha
 • signalizace stupně propečení
 • nízká hmotnost
MÍNUSY
 • nelze rozložit na barbecue grilování
 • krátký napájecí kabel
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo