Recenze odšťavňovač Tefal ZC 420 E 38

Pokud patříte mezi milovníky ovocných a zeleninových šťáv, domácích zmrzlin či džemů, jistě ve své domácnosti oceníte pomocníka, díky kterému si můžete vytvořit zdravou vitamínovou bombu, kdykoliv si jen zamanete. V této recenzi se blíže podíváme, co dovede šnekový odšťavňovač Tefal ZC 420 E 38. Získá si vás svou multifunkčností, tichým chodem, nebo praktičností? Pojďte se společně s námi podívat na výhody, ale i nevýhody tohoto modelu.

Parametry

Typšnekový
Výkon150 W
Otáčky80 /min
Objem nádoby na šťávu0,8 l
Objem nádoby na zbytky ovoce0,8 l
Počet rychlostí4

Představení

Odšťavňovač Tefal ZC 420 E 38 se řadí mezi šnekové odšťavňovače, které si díky nerezovému šnekovému válci hravě poradí s měkkými i tvrdšími surovinami. Praktický dotykový panel nabízí přepínání mezi celkem čtyřmi stupni výkonu. Kromě toho disponuje funkcí zpětného chodu pro odstranění zbytků ovoce a zeleniny a technologií lisování za studena

  

Při přípravě ovocných a zeleninových šťáv za pomocí tohoto odšťavňovače není nutné odstraňovat slupku, nebo ovoce či zeleninu loupat. Stejně tak není nutné odstraňovat drobná jádra například z melounu a hroznů, které po rozemletí zachytí filtr odšťavňovače. Na co je však třeba myslet, je odstranění pecek z peckovitého ovoce, jako jsou švestky či broskve a oloupání ovoce s tlustší kůrou, jakým je třeba citron, se kterou si spolu s peckami odšťavňovač při zpracování surovin neporadí. 

Tefal ZC 420 E 38 má, stejně jako ostatní šnekové odšťavňovače, několik nesporných výhod oproti ostatním druhům odšťavňovačů. První z nich je snadná oprava, kdy jsou u drtivé většiny modelů snadno k dostání náhradní díly. Tento model také disponuje skvělým záručním i pozáručním servisem a zárukou opravy po dobu 15 let. 

Značnou výhodou je také vyšší výtěžnost odšťavňovače, která udává poměr mezi vylisovanou šťávou a odpadem z ovoce a zeleniny – objem šťávy by měl být v tomto případě samozřejmě co nejvyšší. Co se týče kvality vylisované šťávy, obsahuje maximum vitamínů a minerálů, má výraznou chuť a více pěny. Na druhou stranu však obsahuje méně vlákniny, která se nachází primárně v dužině. Díky možnému nastavení množství dužiny otočným knoflíkem se však ani o vlákninu v připravovaných ovocných a zeleninových šťávách nemusíte ochudit. Jako nevýhodu tohoto modelu a šnekových odšťavňovačů celkově lze uvést nižší výkon a s tím spojenou nižší rychlost odšťavňování, a to především z toho důvodu, že se jedná o nízkootáčkové odšťavňovače.

Co umí

Tento model disponuje příkonem 150 W, tedy průměrnou hodnotou v případě šnekových odšťavňovačů. Umožňuje lisování ovocných, zeleninových či kombinovaných šťáv. Díky dvěma filtrům lze navíc za pomoci tohoto přístroje připravit také smoothie, zmrzliny, džemy či pyré, které ocení především rodiny s malými dětmi. Pro ty bude zajisté výhodou i záklopka, která výrazně zabraňuje případným poraněním při neopatrné manipulaci. Díky své multifunkčnosti dokáže tento odšťavňovač částečně nahradit mixér. 

Ideálně se odšťavňovač Tefal ZC 420 E 38 hodí na odšťavňování zralého ovoce a zeleniny, přezrálé suroviny mohou rychleji zanášet filtr a tedy i zpomalovat samotné odšťavňování. Nespornou výhodou tohoto modelu je funkce lisování za studena, díky které odšťavňovač dokáže získat z ovoce a zeleniny maximální množství šťávy při zachování důležitých živin z lisovaných surovin a jejich barvy a chuti. To vše s minimálním odpadem. Kvalitní šnekové válce z nerezu navíc neovlivňují výslednou chuť a vůni ovocných a zeleninových šťáv či dalších připravených pokrmů. 

Modelu nechybí ani funkce nastavení množství dužiny, díky které si lze snadno navolit, kolik dužiny bude džus obsahovat. Výpusť odšťavňovače disponuje systémem proti odkapávání Drip Stop, který po skončení odšťavňování výpusť uzavře a postará se tak o to, abyste zachovali svou kuchyňskou linku v čistotě. Zařízení je možno bez přerušení využívat maximálně 20 minut, po této době se automaticky zastaví a přejde do pohotovostního režimu. Jedná se o průměrnou dobu nepřetržitého provozu u šnekových odšťavňovačů v dané cenové relaci.

Objem nádoby na šťávu, stejně jako objem nádoby na zbytky ovoce, je 0,8 litru. V případě nádoby na šťávu se jedná o průměr, v případě nádoby na odpad (dužinu) spíše o podprůměr u odšťavňovačů v dané cenové hladině. Obrovským plusem tohoto odšťavňovače je tichý chod, díky kterému lze přístroj používat kdykoliv bude potřeba bez ohledu na hluk, který je pro odšťavňovače typický. Model je dodáván v elegantním a kompatibilním designu, který se bude hodit do většiny kuchyní. Díky nižší hmotnosti odšťavňovače (4 kg), je zaručena pohodlná údržba i přemisťování.

Čištění

Technologie Easy Clean zajišťuje snadnou údržbu, která ušetří čas i námahu. Jednotlivé části odšťavňovače lze snadno odejmout a umýt ručně či v myčce na nádobí. Součástí balení je také čistící kartáč, kterým lze snadno odstranit nečistoty v záhybech odšťavňovače a filtrech. Čištění si výrazně usnadníte, pokud jej budete provádět bezprostředně po použití přístroje, vyhnete se tak zaschlým zbytkům surovin, které se obtížněji odstraňují. 

Víte jaký je nejlepší odšťavňovač?

Zjistit cenu

 

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.8 Total Score
Tefal ZC 420 E 38

Tento odšťavňovač si zcela jistě zaslouží kladné hodnocení, a to především díky své multifunkčnosti. Tu zaručují jednak čtyři stupně výkonu spolu s funkcí zpětného chodu, ale také možnost přípravy dalších ovocných a zeleninových pokrmů, jako jsou smoothie, džemy, příkrmy či zmrzlina. Díky tomu může nenáročný uživatel tímto modelem nahradit klasický mixér. Lisované šťávy si navíc lisováním za studena zanechávají maximální množství živin a lze si také navolit množství dužiny. Celou přípravu usnadňuje intuitivní ovládání na dotykovém displeji. Příjemným pozitivem je také tišší chod a nižší hmotnost, která zaručuje snadnou manipulaci. Stejně tak daný model disponuje snadnou údržbou. Nevýhodu lze spatřovat především v nižším výkonu a rychlosti daného modelu či objemu nádoby na odpad. V konečném důsledku se však jedná o standardní nedostatky daného typu odšťavňovače.

PLUSY
 • funkce lisování za studena
 • multifunkčnost – lze připravovat také džemy, pyré, smoothie či zmrzlinu
 • funkce navolení množství dužiny
MÍNUSY
 • nižší rychlost
 • menší objem nádoby na zbytky ovoce
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo