Recenze robotického vysavače TESLA RoboStar iQ100

Kdo by nechtěl mít každý den vyluxovanou a vytřenou podlahu? Pokud hledáte způsob, jak tohle zařídit, seznamte se s robotickým vysavačem TESLA RoboStar iQ100, který umí luxovat a mopovat zároveň. Ovládat ho můžete i na dálku přes aplikaci a zařídit tak, že až dorazíte domů, bude uklizeno. Pojďte si přečíst, co vám je schopen nabídnout a co mu naopak schází.

Parametry

Doba nabíjení360 minuty
Automatické dobíjeníano
Hlučnost59 dB
Indikátor bateriene
Kapacita baterie2500 mAh
Výdrž na jedno nabití100 minuty
Rozpoznání schodůano
Možnost dálkového ovládáníano
Funkce dokončit úklidne
Typ navigaceinfračervená
Snímač překážekano
Indikátor stavu zásobníkune
Objem zásobníku0,2 l
Plánované uklízeníano
Virtuální bariéry součástí baleníne
Wi-Fiano
Počet hlavních kartáčů0
Počet bočních kartáčů2
HEPA filtrano
Zvuková signalizaceano
Uklízecí režim SPOTano
Počet čisticích režimů5
Maximální výška překážek1 cm
Výška8 cm
Průměr29,5 cm
Držadlo pro přenášeníne
Pohybnesystematický
Funkce vytíráníano
Funkce vysáváníano
Počet mopovacích utěrek2
Přibližná cena3500 Kč

Co najdete v balení

V balení naleznete kromě samotného robotického vysavače také:

 • 2 náhradní boční čistící kartáče,
 • náhradní mopovací tkaninu z mikrovlákna,
 • HEPA filtr,
 • zásobník na nečistoty o objemu 200 ml,
 • mopovací modul se zásobníkem o objemu 250 ml,
 • dálkové ovládání,
 • nabíjecí stanici,
 • napájecí zdroj.

   

Seznámení s vysavačem

RoboStar iQ100 je k dostání pouze v bílém provedení, tudíž působí velmi nenápadně a moderně. Díky svým malým rozměrům je schopen uklízet i ve stísněných prostorech. Celkem zde najdeme 5 čistících režimů:

 • automatický,
 • spirálovitý,
 • podél zdi,
 • optimalizovaný,
 • ruční.

S jeho schopnostmi navigace to však není žádná sláva, k tomu se ještě dostanu.

Je vybaven funkcí 2v1, což znamená, že dokáže luxovat a současně vytírat. V případě, že chcete pouze vysávat, je možné celý mopovací modul odstranit. Zvláštní je, že u tohoto modelu chybí hlavní rotační kartáč, který většinou nabírá nejvíce nečistot. Vysavač je vybaven pouze 2 bočními kartáčky, které stejnou službu prokázat nedokážou. Vysává tedy o něco hůře.

V těle vysavače je zabudovaný digitální BLDC motor. Jedná se o bezkartáčový motor, který by měl oproti kartáčovým motorům být úspornější, tišší a výkonnější. To je v současné době standard u většiny vysavačů tohoto typu. Při režimu mopování je průtok vody řízen elektronicky. Voda tedy neteče samospádem, ale můžete si sami nastavit, jaké množství vody má vysavač vzhledem k míře znečištění použít. Toto se dnes už stává standardem i u levnějších modelů. Pokud chcete využít funkci SPOT, která funguje jako lopatka a smetáček, je možné ji aktivovat pouze na dálkovém ovládání.

Zásobník na nečistoty má oproti jiným velmi nízkou kapacitu. U jiných modelů se průměrná kapacita pohybuje kolem 0,5 l. Nechybí ani vodou omyvatelný HEPA filtr, který zajišťuje dvojnásobnou filtraci vzduchu u vstupu do motoru vysavače. Zásobník na nečistoty i HEPA filtr je potřeba pravidelně čistit, aby se nesnížila výkonnost vysavače. To platí pro každý robotický vysavač.

Po plném nabití se nabíjení vypíná, není tedy nutné stanici vypojovat. Jakmile dojde po nějaké době k poklesu baterie, automaticky se dobije doplna. Doba dobíjení baterie se pohybuje okolo 6 hodin a vysavač poté dokáže vysávat asi 100 minut vkuse. Nenajdeme zde funkci „dokončit úklid“, která zajišťuje, aby přístroj v případě dobíjení během provozu pokračoval v úklidu tam, kde ho přerušil.

Ovládání

Na vrchní ploché části vysavače najdete dvě ovládací tlačítka. Jedno pro zapnutí a vypnutí, druhé s ikonkou domečku pro návrat do nabíjecí stanice a restart. Ovládat ho můžete buď pomocí dálkového ovládání, nebo přes aplikaci, která je dostupná pro Android a iOS v češtině. Aplikaci můžete ovládat také pomocí hlasu přes chytré asistenty Google Assistant nebo Amazon Alexa.

Senzory a navigace

Orientuje se pomocí infračervených snímačů, které jsou nejzákladnějším typem orientace, díky čemuž se ale přístroj pohybuje velmi nesystematicky. V případě, že nějakou překážku přehlédne, je dokola vybaven nárazníkem, který jemně utlumí náraz, ale nemusíte se bát, že by vám podřel nábytek. Pokud máte černý matný nábytek, je možné, že na něj snímače nebudou reagovat a vysavač do něj tak bude narážet. Nárazník je mezi robo vysavači standardem, ale nesystematický pohyb znamená, že vysavač jezdí náhodně. A zejména pokud máte složitější místnost s větším množstvím překážek, tak vysavač bude mít velké potíže je celé vysát. Bude narážet do věcí a od nich se pohybovat různým směrem.

Dále je vybaven senzorem pro rozeznávání schodů, který by měl zabraňovat pádu vysavače. Samotný výrobce ale uvádí, že pokud se nachází v prostoru s mnoha vyvýšenými místy bez bariér, může se stát, že vysavač prostor špatně vyhodnotí, popřípadě dojde ke špatnému odlesku světla nebo zachycení nečistoty na senzoru, a může vám někde spadnout. Taky se výrazně nedoporučuje používat ho třeba k čištění gauče, kde by i díky zaobleným okrajům nábytku mohl spadnout. 

Robot si dokáže poradit jen s opravdu nízkými překážkami – do 1 cm výšky. Nemalá část robotických vysavačů zvládne i 2 cm.

U aplikace chybí možnost celkového vykreslení uklízeného prostoru pomocí navigace – to je daň za to, že nemá systematický pohyb a „neví“ kde se zrovna nachází. Aplikace vám tedy nezobrazí mapu místností, tuto funkci najdeme u valné většiny současně prodávaných modelů.

Jak vysává

Vysavač je vhodný i do domácnosti se zvířaty, jelikož kromě drobků a prachu vysaje slušně i zvířecí chlupy. Byt o dispozici 3+1 nebo 80 m2 vysaje asi za hodinu. Tedy za předpokladu, že mu odstraníte z cesty naprostou většinu překážek. Jinak je možné, že se celou dobu zasekne jen v jedné místnosti a tam se bude pohybovat mezi překážkami.  Je překvapivě tichý, jeho hlučnost se pohybuje okolo 59 dB, takže můžete mít klidně během jeho provozu zapnutou třeba televizi a nebude vás nějak výrazně rušit. Hlučnost většiny robotických vysavačů se pohybuje spíše od 60 do 70 dB, jedná se tedy o jednu z nejnižších hodnot na trhu. Bohužel je to do jisté míry daň za nižší sací výkon.

Během mopování spouští poměrně málo vody i na nejvyšší možné nastavené úrovni. Nabíjecí stanici vysavač vyhledává popojížděním po obvodu ze vzdálenosti maximálně 2 metrů, což je opravdu malá vzdálenost a pokud se bude nacházet ve vzdálenější místnosti, pravděpodobně ho k ní budete muset sami vždy donést. To je špatné chování. Naprostá většina robotických vysavačů takové problémy nemá.

Víte jaký je nejlepší robotický vysavač s mopem?

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

5.8 Total Score
Levný, ale doporučuji si raději připlatit ...

TESLA Robostar iQ100 je alternativou robotického vysavače za velmi lidovou cenu. Jeho cena se pohybuje kolem 3800 Kč. Vhodný je pro každodenní průběžný úklid i do domácností s domácími mazlíčky. Ovládat ho můžete pomocí aplikace, která je v češtině. Umí luxovat i mopovat zároveň a je velmi tichý. Bohužel ale není schopen pomocí navigace vytvořit mapu místností ani zóny úklidu. Nevýhodou je také to, že mívá občas problém vrátit se do své nabíjecí stanice a jeho celková orientace v prostoru je strašně nahodilá. Při provozu v místě s velkým množstvím bariér se může chovat chaoticky a začít se pouze točit dokola. Proto je možné, že budete po jeho koupi litovat a z dlouhodobějšího hlediska je lepší podívat se po dražším, ale spolehlivém a kvalitním robotickém vysavači, který seženete už od 5 000 Kč a bude mít také více funkcí.

Provoz
6.5
Výdrž
4.7
PLUSY
 • elegantní design
 • aplikace v češtině
 • nízká cena
 • vhodný i na zvířecí chlupy
 • tichý provoz
 • 2v1
MÍNUSY
 • mívá problém najít nabíjecí stanici
 • nedokáže vytvořit mapu místností
 • nelze vytvořit zóny úklidu
 • malý objem zásobníku na nečistoty
 • při mnoha bariérách se omezí jeho funkčnost
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo