Recenze TESLA Robostar T50

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Tesla Robostar T50 uspokojí spíše méně náročné uživatele, kterým nevadí, že vysavač není možné připojit na Wi-Fi a výsledek po úklidu není 100%. Jak se říká za málo peněz, málo muziky. Abychom mu však jen nekřivdili, musíme pochválit i některé funkce, které chybí dražším modelům. Plusem je také možnost mopování. Přečtěte si, jak robot obstál v našem testu.

Tento produkt už se doprodává / doprodal, podívejte se na aktuálně prodávané robotické vysavače.

Parametry

Doba nabíjení180 minuty
Automatické dobíjeníano
Hlučnost55 dB
Indikátor baterieano
Kapacita baterie2600 mAh
Výdrž na jedno nabití110 minuty
Rozpoznání schodůano
Možnost dálkového ovládáníano
Funkce dokončit úklidne
Typ navigaceinfračervené senzory
Snímač překážekano
Indikátor stavu zásobníkuano
Objem zásobníku0,45 l
Plánované uklízeníano
Virtuální bariéry součástí baleníne
Wi-Fine
Počet hlavních kartáčů1
Počet bočních kartáčů2
HEPA filtrano
Zvuková signalizaceano
Uklízecí režim SPOTano
Počet čisticích režimů4
Maximální výška překážek1,2 cm
Výška7,8 cm
Průměr30,5 cm
Držadlo pro přenášeníne
Pohybnesystematický
Funkce vytíráníano
Funkce vysáváníano
Počet mopovacích utěrek1

Ovládání

K ovládání vysavače se používá dálkový ovladač nebo jedno tlačítko na těle vysavače. Jedním tlačítkem robota spustíte a také zastavíte. Rovněž na jeho těle najdete hlavní tlačítko pro zapnutí a vypnutí nebo vyresetování robota.

Potenciál vysavače plně využijete jen při ovládání ovladačem. Je možné si na něm zvolit jeden ze 4 uklízecích režimů:

 • automatický,
 • kruhový,
 • podél stěn,
 • naplánovaný.

Dále umožňuje aktivovat funkci TURBO/max, díky které se zvýší sací výkon. Režim je vhodný pro uklízení koberců nebo podlah s více nečistotami. Po zapnutí na těle vysavače je defaultně nastavený režim automatický, kdy vysavač po místnosti jezdí chaoticky a uklízí. Plánované uklízení je možné nastavit pouze na dálkovém ovladači. Vysavač jezdí vždy ve stejnou hodinu každý den. Nemůžete si tedy zvolit vysávání každý den v jinou dobu.

Režim kruhový je podobný, jako je u jiných vysavačů režim SPOT, jenž nahrazuje smetáček s lopatkou. V případě, že se vám na zem vysypou nečistoty, stačí sem jen postavit vysavač, který uklidí plochu o velikosti zhruba 1 m2.

Senzory a navigace

Robot je vybavený infračervenými senzory bez kamerové nebo gyroskopické navigace, takže se po pokojích pohybuje nesystematicky. Z počátku může některé části při úklidu vynechat, ale jakmile si prostor několikrát projede, tento neduh víceméně zmizí. Vysavač je vybavený 13 senzory. Má senzory proti pádu ze schodů a také senzory proti nárazu do nábytku. Do nábytku samozřejmě narazí, ale ne v takové rychlosti. Navíc je vybavený tlumícím nárazníkem.

Údržba

Robotický vysavač je potřeba udržovat tak jako každého jiného robota. Pravidelně čistěte senzory proti pádu ze schodů a další, protože na nic nejvíce ulpívá prach. Pokud by byly příliš zaprášené, může se stát, že nebudou dobře fungovat.

Z bočních rotačních kartáčků i ze směrového kolečka je potřeba pravidelně odmotávat vlasy a další nečistoty, které se zde drží. Také 3 filtry je zapotřebí pravidelně čistit. Využít pro tento účel můžete přiložený kartáček. HEPA filtr ani žádný jiný filtr není omyvatelný pod vodou. Pod vodou je možné omývat pouze nádobu na prach a rotační kartáč.

Jak vysává

Robotický vysavač Tesla Robostar T50 se řadí do nižší cenové kategorie, které odpovídá celkové zpracování i výkon.

Pokud nejste náročným uživatelem, který chce vysavač ovládat odkudkoliv, sledovat statistky a dostávat upozornění, s výrobkem si vystačíte. Teslu není možné připojit k Wi-Fi a ovládat přes aplikaci. Pro plnohodnotné vysávání je zapotřebí používat ovladač, na kterém si můžete vybrat jeden ze 4 čisticích režimů, které zahrnují také plánované uklízení. Rovněž na něm můžete zvolit režim MAX nebo turbo, který je vhodný zejména pro vysávání na kobercích.

Plánované uklízení je možné si nastavit na všechny dny v týdnu, ale jen ve stejnou dobu. Není možné si v pondělí úklid nastavit na 10:30 a v úterý na 14:00. Vzhledem k tomu, že tato funkce je dostupná jen na dálkovém ovladači, nesmíte jej ztratit.

Vysavač kromě vysávání také mopuje. Disponuje tedy dvě zásobníky. Jeden je pouze na prach a má kapacitu 450 ml, zásobník na vodu disponuje kapacitou 300 ml a intergrovaným zásobníkem na prach o kapacitě 400 ml. Vysavač tedy může vytírat a vysávat zároveň. Při mopování však nedokáže rozeznat koberec, takže v tomto případě vymopuje i jej.

Tesla má problém s vysokými koberci i jinými vysokými překážkami. Přestože výrobce uvádí, že si robot poradí i s vysokými překážkami, není tomu tak. Přejde překážku o maximální výšce 1,2 cm. Nedokáže také automaticky detekovat koberec, aby zvýšil výkon. To musíte provést ručně.

Hlavní rotační kartáč je opatřen pouze štětinami. U vyspělejších vysavačů se nejčastěji setkáte s kartáčem kombinovaným, který disponuje jak štětinami, tak gumovou stěrkou. Kombinace je lepší, protože si lépe poradí jak s tvrdými, tak s kobercovanými plochami. Pozitivně vnímáme 2 boční kartáčky, které smetí lépe směrují k hlavnímu kartáči, takže se smetí zbytečně neroznáší do celé místnosti.

Při úklidu je vysavač poměrně hlučný a může se stát, že mu při mopování dojde voda (zejména v místnostech nad 25 m2). Na to vás bohužel neupozorní, takže v tomto případě, pokud si toho nevšimnete, jezdí jen s morkou mopovací utěrkou. Propouštění vody je spíše nerovnoměrné. Z počátku jí propouští poměrně dost a poté zase málo. Plusové body bychom vysavači udělili za indikátor baterie, který sice jej stav neukazuje v procentech, ale upozorní vás barevným blikáním. Naštěstí se vysavač dokáže dojet sám nabít v případě, že vyhodnotí příliš slabou baterii.

Pohyb po pokoji je nesystematický. Vysavač si poradí se zvířecími chlupy, ale celkově není výsledek srovnatelný s konkurenčními dražšími modely. Nicméně svoji práci odvede a jistě vám ušetří práci s běžným úklidem. Co se týče poměru mezi dobou nabíjení a výdrží na jedno nabití, ta je spíše průměrná. Zhruba na 3 hodiny nabíjení dokáže pracovat cca 2 hodiny, což je přijatelné.

Nevýhodou je, že robot nereaguje na virtuální stěnu ani magnetickou pásku, takže si musíte prostory, kam nemůže jet ohraničit vlastním způsobem.

Zkušenosti

 • K dispozici není magnetická páska ani virtuální stěna.
 • Nemá madlo na přenášení.
 • Plánované uklízení pouze v jeden nastavený čas každý den.
Zjistit cenu

Raději robotický vysavač iRobot?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7 Total Score
TESLA Robostar T50

Vysavač je spíše průměrným výrobkem, který svoji práci zastane, ale výsledky nejsou stoprocentní. Po pokojích se pohybuje nesystematicky a občas nemůže najít základnu. Není možné jej ovládat přes Wi-Fi a plánování úklidu je možné jen v konkrétní stejnou hodinu každý den. Rotační kartáč nebere příliš dobře vlasy. Plusem je však HEPA filtr i indikátor stavu baterie. Nádobka na vodu nevystačí na vytření prostor větších jak 25 m2.

Výdrž
6.3
Provoz
7.5
PLUSY
 • indikátor baterie
 • mopování
 • HEPA filtr
 • 2 boční kartáčky
MÍNUSY
 • výsledky po úklidu
 • malý zásobník na vodu
 • rotační kartáč
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo