Recenze Thorma Filex H

Kamna se hodí například na vytápění chat nebo menších místností, jsou totiž malá, ale přesto výkonná. Mají dobrou regulaci hoření. Kamna jsou vzhledově pěkná a bytelná. Na kličky nedoporučujeme sahat po 4 hodinách topení, protože už pálí. Ideální by bylo, kdyby kličky byly zakončeny třeba bakelitovými kuličkami. Pro manipulaci tedy vždy používejte ochranné prvky.

Parametry

Výkon5 kW
Velikost polen300 mm
Vytápěcí schopnost110 m3
Typ palivadřevěné briket, dřevo, hnědouhelné brikety
Průměr kouřovodu120 mm
Účinnost78,5
Hmotnost75 kg
Čištění skla vzduchemne
Vývod kouřovoduzadní
Terciální spalováníne

I začernalé sklo se během hoření samo očistí. Díky dobrým spalovacím podmínkám je po 24 hodinách topení popelník zaplněn zhruba do 1 cm. Výrobní materiál je litina, která se rychle zahřeje a dlouho udržuje teplo. Na litinové varné desce snadno uvaříte jednodušší pokrmy. Přítomnost varné litinové desky je velmi praktická a nenajdete ji u kde jakých kamen. Přikládat můžete dřevem i uhelnými briketami. Nemají sice terciární spalování, ale sekundární ano.

Náhradní díly na tato kamna jsou snadno dostupná. Pokud budete topit správně a do kamen přikládat dobře vysušené a tvrdé dřevo, budou kamna hřát 3-4 hodiny bez potřeby přiložení. Při topení jiným druhem dřeva nemusíte přikládat 1-2 hodiny.

Při delším topení se kamen rozhodně nedotýkejte, protože se můžete spálit. V technickém popisu bohužel chybí detailnější popis přívodu sekundárního vzduchu, což může začátečníkům poměrně znesnadnit práci s kamny. Otvor pro přikládání je umístěn poměrně nízko, takže obsluha kamen není uživatelsky nejpříjemnější, ale nejedná se o žádnou tragedii. Naopak výhodou je, že je přikládací otvor velký, takže se do něj vlezou i větší kusy otopu.
Zjistit cenu

Stále přemýšlíte jaké krbové kamna zvolit? Zkuste našeho rádce.

5 Hodnocení
Thorma Filex H

Topící výkon
5
Vybavení
5
PLUSY
  • Základní kamna, vhodné do menších místností
MÍNUSY
  • Ergonomicky nejsou nejlepší, při přikládání se musíte hodně zohnout
Přidej svou recenzi

Tags:

Budeme rádi, když nám pošlete svou přípomínku, nebo názor

Odpovědět

Tvé celkové hodnocení