Recenze Thorma Filex H

Kamna se hodí například na vytápění chat nebo menších místností, jsou totiž malá, ale přesto výkonná. Mají dobrou regulaci hoření. Kamna jsou vzhledově pěkná a bytelná. Na kličky nedoporučujeme sahat po 4 hodinách topení, protože už pálí. Ideální by bylo, kdyby kličky byly zakončeny třeba bakelitovými kuličkami. Pro manipulaci tedy vždy používejte ochranné prvky.

Parametry

Výkon5 kW
Velikost polen300 mm
Vytápěcí schopnost110 m3
Typ palivadřevěné briket, dřevo, hnědouhelné brikety
Průměr kouřovodu120 mm
Účinnost78,5 %
Hmotnost75 kg
Čištění skla vzduchemne
Vývod kouřovoduzadní
Terciální spalováníne
I začernalé sklo se během hoření samo očistí. Díky dobrým spalovacím podmínkám je po 24 hodinách topení popelník zaplněn zhruba do 1 cm. Výrobní materiál je litina, která se rychle zahřeje a dlouho udržuje teplo. Na litinové varné desce snadno uvaříte jednodušší pokrmy. Přítomnost varné litinové desky je velmi praktická a nenajdete ji u kde jakých kamen. Přikládat můžete dřevem i uhelnými briketami. Nemají sice terciární spalování, ale sekundární ano. Náhradní díly na tato kamna jsou snadno dostupná. Pokud budete topit správně a do kamen přikládat dobře vysušené a tvrdé dřevo, budou kamna hřát 3-4 hodiny bez potřeby přiložení. Při topení jiným druhem dřeva nemusíte přikládat 1-2 hodiny. Při delším topení se kamen rozhodně nedotýkejte, protože se můžete spálit. V technickém popisu bohužel chybí detailnější popis přívodu sekundárního vzduchu, což může začátečníkům poměrně znesnadnit práci s kamny. Otvor pro přikládání je umístěn poměrně nízko, takže obsluha kamen není uživatelsky nejpříjemnější, ale nejedná se o žádnou tragedii. Naopak výhodou je, že je přikládací otvor velký, takže se do něj vlezou i větší kusy otopu. Zjistit cenu Stále přemýšlíte jaké krbové kamna zvolit? Zkuste našeho rádce.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

5 Total Score
Thorma Filex H

Topící výkon
5
Vybavení
5
PLUSY
 • Základní kamna, vhodné do menších místností
MÍNUSY
 • Ergonomicky nejsou nejlepší, při přikládání se musíte hodně zohnout
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo