Recenze Tommee Tippee elektrická odsávačka

Tommee Tippee elektrická odsávačka je průměrným, spíše podprůměrným výrobkem. Svým výkonem ani rychlostí se nemůže porovnávat s jinými konkurenčními modely. Přechod z fáze stimulační do fáze odsávací není automatický, takže je potřeba manuálně přepnout a fázi změnit. Výhodou je sterilizační box, díky kterému je údržba velmi rychlá. Přečtěte si, jaký závěr jsme si nad touto odsávačkou mléka udělali my!

Parametry

Počet fází2
Přepínání mezi fázemimanuální
Pro kolik ňader1
Regulace intenzity odsáváníano
Objem lahvičky150 ml
Způsob přenášenížádný
Provozbateriový/síťový

Charakteristika a ovládání

Balení obsahuje

 • 1 lahev o objemu 150 ml,
 • savičku,
 • sterilizační krabici,
 • 1 nádobku s víčkem na uskladnění odsátého mléka,
 • 6x vložku do podprsenky.
Dostupné informace k této elektrické odsávačce jsou velmi kusé, což může být pro maminku, která se rozhoduje o pořízení odsávačky Tommee Tippee poměrně odrazující. Odsávačka se dodává s jedním prsním nástavcem zřejmě univerzální velikosti a výrobce další velikosti nemá v nabídce, stejně jako nemá v nabídce náhradní díly.

Motor

Tomme Tippee odsávačka může fungovat jak po připojení síťového kabelu, tak na 2 tužkové baterie. Mléko je možné odsávat pouze do lahviček od tohoto konkrétního výrobce pod označením C2N. Odsávat můžete buď přímo do kojenecké lahvičky, nebo do zásobníku na mléko (jedná se o menší kalíšek, který můžete vložit do kojenecké lahvičky). V obou případech stačí jen našroubovat správný vršek. K lahvičce se dodává šroubovací víčko s dudlíkem, pro zásobník se dodává klasické víčko.

Jak na odsávání

Před odsáváním si nezapomeňte omýt ruce mýdlem. Bradavku opláchněte teplou vodou, ale bez mýdla. Vždy se ujistěte, zda je odsávačka čistá. Průhlednou hadičkou spojte odsávačku s motorkem a do motorku buď vložte baterie, nebo ho připojte k síťovému adaptéru, který následně připojíte do elektřiny. Před odsáváním je dobré si zkusit ručně z prsa odstříknout. Odsávání je dvoufázové. Po přiložení prsního nástavce na prso stiskněte tlačítko pro zapnutí a vypnutí, spustí fáze stimulační. Poté si maminka může sama navolit intenzitu sání. Rozhodovat se může mezi 3 stupni intenzity sání. Po stisknutí konkrétního tlačítka se u něj rozsvítí světélko.

Údržba

Před prvním a po každém odsávání je nutné odsávačku umýt a vyvařit. Údržbu provádějte ihned po dokončení odsávání, aby v žádné části nedocházelo k zasychání mléka. O sterilizaci v horké vodě v hrnci se výrobce nezmiňuje, avšak společně s odsávačkou je dodáván také sterilizační box. Do toho stačí jednotlivé části vložit, nalít množství studené vody, které doporučuje výrobce a zavřený box zhruba na tři minuty vložit do mikrovlnné trouby. Sterilizované části otřete čistou suchou utěrkou nebo nechte oschnout na čisté utěrce, která je určená pouze pro odsávačku.

Jak odsává

Na Tomme Tippee elektrickou odsávačku se názory maminek různí. Některé ji vřele doporučují, jiné mají opačný názor. Maminky uvádějí, že tato odsávačka splní svůj účel dobře a pomůže i s rozkojením. Navíc je možné si u ní nastavit intenzitu sání. Na druhé straně se setkáte s názorem maminek, které mohou tento přístroj porovnat s jinými značkami a vesměs se shodují na tom, že Tommee Tippee má menší výkon a odsávání trvá déle, než u konkurenčních značek. Co se týče hluku, ten je poměrně intenzivní a ani nezáleží na tom, jestli si zvolíte rychlejší nebo pomalejší odsávání. Tato elektrická odsávačka je dvoufázová, ovšem fáze na sebe nenavazují automaticky. Při spuštění se samozřejmě automaticky spustí fáze stimulační, ovšem přepnutí na odsávací fázi si maminka volí sama, stejně jako intenzitu sání. Z našeho průzkumu se nám mnohem praktičtěji jeví odsávačky, které mají spuštění první a druhé fáze automaticky naprogramované, kdy doba přechodu od stimulační k sací fázi vychází z reálného času kojení miminka. Tímto naprogramovaným módem disponuje třeba elektrická odsávačka mléka Medela Swing. Přechod ze stimulační na odsávací fázi proběhne automaticky a maminka si jen upraví rychlost (intenzitu) sání. Sestavení odsávačky není nijak složité, setkali jsme se jen s názorem, že vložení gumové vložky do prsního nástavce nejde úplně hladce, avšak během několika sestavení na správný grif vložení snadno přijdete. Negativně se musíme vyjádřit k tomu, že výrobce na svých stránkách bohužel nenabízí jiné velikosti prsních nástavců ani náhradní díly. Velikosti prsních nástavců jsou při tom pro pohodlné odsávání a pro prso celkově poměrně zásadní. Maminky si chválí, že balení obsahuje sterilizační box, do kterého se pohodlně vejdou všechny části odsávačky. Do boxu stačí jen nalít doporučené množství vody a k vyvaření dojde rychle v mikrovlnné troubě. Sterilizace trvá zhruba 3 minuty. Sterilizační box vám ušetří poměrně dost času, protože nemusíte čekat, než vám začne vřít voda v hrnci a následně dalších 5 minut, než se jednotlivé části vyvaří. Ani cestování s Tommee Tippee není komplikací. Díky tomu, že přístroj může fungovat na tužkové baterie, nepotřebujete mít přístup k elektrice. Na druhou stranu je škoda, že motorek nemá sponu za pas nebo alespoň jiné poutko na upevnění třeba za kalhoty. Díky víčku s dudlíkem můžete odsávat přímo do kojenecké lahve bez nutnosti přelévání. Stejně tak je možné odsávat do zásobníku na mléko, který stačí zavíčkovat a vložit do lednice nebo mrazáku.

Zkušenosti

 • Odsávačka funguje na baterie i po připojení síťového adaptéru.
 • Sterilizace v mikrovlnné troubě trvá zhruba 3 minuty.
 • Nemá takový výkon jako konkurenční modely.
 • Má 3 intenzity odsávání.
Zjistit cenu Hodnotili jsme například i odsávačku mléka Philips Avent.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.5 Total Score
Tommee Tippee elektrická odsávačka

Elektrická odsávačka mléka je spíše podprůměrná ve srovnání s konkurenčními modely. Pořizovací cena nám přijde spíše vyšší, i když maminky si na ni nestěžují. Přechod z fáze stimulační do odsávací není automatický. Maminky si mohou vybrat ze 3 intenzit odsávání. Chybí informace o velikosti prsních nástavců a náhradních dílů.

PLUSY
 • 3 intenzity odsávání
 • 2 fáze
 • bohaté příslušenství
 • sterilizační box
MÍNUSY
 • cena
 • manuální přechod mezi fázemi
 • hlučnost
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo