Recenze TOMTOM Start 52

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Start 52 je jednoduchá GPS navigace známé nizozemské značky TomTom, kterou pořídíte za velmi příznivou cenu.

Parametry

Úhlopříčka5 palce
Rozlišení480 x 272
Výdrž baterie60 minuty
Asistent jízdních pruhůano
3D zobrazeníne
POIano
Handsfreene
Lifetimeano
Paměťová kartaano
Bluetoothne
USBano
OdolnostIPX 0
Rozměry144,5 x 90 x 22,2
Hmotnost235 g

Hodnocení

Toto zařízení je opatřeno matným rezistivním displejem s úhlopříčkou 5″, což je ideální velikost pro osobních vozidla. Hodnota rozlišení sice není nikterak vysoká (480 x 272 px), ale dostačující. Grafické zobrazení je příjemné a přehledné. Ovládání je velmi intuitivní a snadné. Samozřejmostí je slot pro Micro SD kartu. Výdrž po odpojení z napájení se pohybuje okolo 1 hodiny. Dotykový displej se ovládá pomocí prstů, a přestože se jedná o rezistivní typ, lze využívat i potažení prsty podobně, jak jsme zvyklí u moderních smartphonů. Oceňujeme také využití kontrastních barev v rámci mapových podkladů a naplánované trasy. Na displeji kromě mapy a vypočítané trasy najdete také znaky „+“ a „-“, jimiž lze mapu přiblížit či oddálit, tlačítko pro vstup do přehledného menu, aktuální čas, počet kilometrů zbývající do cíle, doporučenou rychlost jízdy v daném úseku či informace o omezení provozu. Přístroj velmi rychle vypočítá novou trasu, pokud například špatně odbočíte. Na výběr máte ze dvou hlasů navigace – mužského nebo ženského. Při jízdě se však občas stane, že pokyn není zcela přesný (např. místo „odbočte doprava na silnici č. 443“, se ozve pouze „odbočte doprava 443“, což může být matoucí). Bohužel také databáze orientačních a popisných čísel není kompletní. S každou další aktualizací by však těchto nedostatků mělo ubývat. Oceňujeme doživotní bezplatnou aktualizaci mapových podkladů, které zahrnují 45 evropských států s různým stupněm pokrytí (např. Bulharsko pouze ze 75% a Ukrajinu ze 45%). TomTom nabízí také bezplatnou doživotní aktualizaci software. Stačí pouze připojit GPS zařízení k počítači a stáhnout nejnovější verzi. Start 52 však neumožňuje připojení přes WiFi nebo Bluetooth. Je však vybaven funkcí RDS-TMC, asistentem řazení do jízdních pruhů a body zájmu (POI). Funkci databázi radarů je možné bezplatně využívat pouze po dobu tří měsíců. Video: V balení kromě samotného přístroje najdete také jednoduchý ale spolehlivý oboustranný držák na čelní sklo vozidla, USB kabel a napájecí kabel s TMC přijímačem do auta. Pokud si nepotrpíte na složité přístroje s množstvím nejrůznějších funkcí a vyžadujete od GPS systému zejména spolehlivé, rychlé a přesné navedení do cíle, Start 52 v takovém případě rozhodně patří mezi modely, které vám můžeme vřele doporučit.
 • poměr cena/kvalita
 • spolehlivost
 • přehledné kontrastní zobrazení
 • doživotní bezplatná aktualizace map
 • doživotní bezplatná aktualizace software
 • málo funkcí
 • nízká kapacita baterie
 • nižší rozlišení
 • nepřesná hlasová navigace (v některých případech)
Zjistit cenu Přemýšlíte nad navigací na kolo?
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.1 Total Score
TOMTOM Start 52

Klasika, která je na českém trhu velmi známá. Za slabší místo považuji menší počet funkcí, slabou výdrž bez napájení a nižší rozlišení. Přesto bude mnoha uživateli velmi oblíbená a to hlavně díky svojí příznivé ceně.

Mapové podklady
8
Navigace
8
Ovládání
5
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

5 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Tom tom jsou obyčejní šmejdi v případě problémů žádná podpora neexistuje
  Každý kdo tvrdí opak technický problém neměl

 2. Důrazně varuji před nákupem zařízení. Doživotní aktualizace po několika staženích přestane fungovat, na stránkách podpory není možné získat telefonický nebo e-mailový kontakt, kde byste mohli potíže řešit.

 3. Navigacím tomtom bych se pro příště vyhnul velkým obloukem. Kdykoliv chci aktualizovat mapy, tom tom hlásí přetížení serverů. Takovou službu si strčte do (_!_)

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Vaše hodnocení

  Covybrat.cz
  Logo