Recenze TrueCam M5 Wi-Fi

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

V měsíci říjnu jsem měla možnost testovat novou kameru od TrueCam M5 Wi-Fi. Od ostatních autokamer tohoto výrobce se odlišuje především možností připojení na Wi-Fi, ovládání pomocí telefonu a magnetickým držákem. V čem je tato kamera opravdu skvělá a co mě při testování docela nemile zarazilo? Zjistíte v recenzi.

Parametry

Rozlišení videaFullHD
Pozorovací úhel150 °
Velikost displeje2 palce
Kapacita paměti64 GB
Menu v českém jazyceano
Automatické zapnutíano
G-senzorano
GPS lokátordoplňkově
Radarydoplňkově
Noční režimne
Parkovací režimano
LDWSne

Obsah balení

Společně s autokamerou obdržíte ochranný obal pro úschovu a přenášení kamery, nabíječku do auta se dvě USB vstupy, Micro USB kabel o délce 3 m, magnetický držák, Micro SD/USB adaptér, 3M nálepku pro připevnění magnetického držáku na sklo a několik 3M držáků napájecího kabelu. Doplňkově je možné si objednat GPS modem, který obsahuje záznamy o několika tisících radech v několika zemích světa a také polarizační filtr. Tyto dva doplňky se ke kameře připevňují pomocí magnetu. 

Nastavení a funkce

Nastavení

Hned na úvod musím napsat, že kamera v sobě nemá integrovanou baterii, ale superkondenzátor, který sice dobře zvládá změny teplot a má delší životnost než baterie, ale na druhou stranu autokameře nedodává energii, takže ta bez připojení nefunguje. Například mnou testovaná kamera TrueCam A7s má kapacitu vestavěné baterie 420 mAh, TrueCam A6 250 mAh a Lamax C9 150 mAh. U dvou posledně jmenovaných není kapacita baterie nijak závratná, ale na rychlé pořízení několika fotografií, případně nastavení bez zdroje energie, to stačí. M5 je tedy potřeba připojit ke zdroji energie. Prvotní spuštění a nastavení jsem provedla při připojení přes micro USB kabel k počítači. Výhodou kamery je možnost připojení na Wi-Fi, kterou je však potřeba spustit v kameře a následně výrobek spárovat s aplikací ve vašem telefonu. Aplikace se jmenuje Antscam a stáhnete ji v Google Play. Než kameru spárujete s aplikací, budete ji ovládat pomocí kolébkového tlačítka vedle 2“ displeje.  Kolébkové tlačítko je v horní části označeno jedním kolečkem a ve spodní 4 kolečky.

 • horní kolečko – slouží pro zapnutí/vypnutí, potvrzení a jako šipka nahoru,
 • 4 kolečka – vstup do menu, přepínání režimů, šipka dolů.

Tlačítka slouží i pro rychlé uzamčení souboru nebo vypnutí mikrofonu přímo na displeji. Není tedy nutné kvůli tomu vstupovat do menu, ale to je standardní ovládání, které má většina autokamer. Změnu režimu z natáčení na focení je potřeba provést poměrně rychle, a to tehdy, když kamera nenatáčí. Jedná se o pár vteřin, kdy nebliká červená ikona natáčení. S tímto způsobem přepínání režimů jsem se již setkala u jiných modelů a není na tom nic složitého, jen je potřeba to „vychytat“. Pohyb v menu pro mě byl docela složitý a uvítala jsem, že jsem si mohla celou řadu parametrů nastavit v aplikaci. Kromě parametrů jako je rozlišení, můžete i snadno přepínat mezi režimy nebo procházet galerii záznamů a ty stahovat do svého mobilního telefonu.

 

Kamera může záběry zaznamenávat v nejvyšším rozlišení 1920×1080/30 fps, nejnižší je 1280×720/30 fps, které na kartě nezabírá tolik místa. Záznam se ukládá ve formátu MP4 a přehrajete jej jak na VLC Player tak ve Windows Media Player. Rozlišení fotografie je 12 Mpx a ukládá se ve formátu JPEG, který otevřete snad v každém prohlížeči. Fotografie jsou kvalitou srovnatelné s dobrými fotoaparáty v mobilních telefonech.

Funkce

U kamery si můžete navolit několik funkcí

 • cyklické nahrávání v několika časových rozpětích,
 • G senzor,
 • parkování,
 • uzamknutí souboru.

Samozřejmě můžete zapnout nebo vypnout nahrávání zvuku a po přikoupení GPS modulu do videa nastavit rychlost nebo trasu, kterou projíždíte. Kamera vás také může upozornit na překročení rychlosti nebo na přítomnost radaru. Kamera, stejně jako většina jiných autokamer, dokáže přepisovat pořízené záznamy od nejstarších, aby nedošlo k zaplnění kapacity micro SD karty, což je pro vás výhoda. Výrobce na svých stránkách uvádí, že je kamera kompatibilní micro SD kartou až do 64 GB, ale mě teda karta s touto kapacitou nefungovala. Nevím, čím to bylo. Možná značkou. Měla jsem SanDisk. Každopádně Kingston 16 GB byla sázka na jistotu a ta fungovala v pohodě. Kamera na rozdíl od svých předchůdců nemá LEDky, kterými by přisvěcovala pořizovaný záznam, ale myslím, že to vůbec nevadí, protože kvalita videa je i v noci poměrně dost dobrá. Optika od společnosti Sony kameře umožňuje videa zaznamenávat v úhlu 150° ve skvělé kvalitě nejen ve dne, ale i v noci. Dobře funguje i WDR, které vyrovnává změny kontrastu světla.

Zpracování a ovládání

Kamera zaujme na první pohled. Jedná se o poměrně kompaktní výrobek s rozměry 69 x 45 x 34 mm. Celé její tělo je matné, takže vás při řízení neotravují nechtěné odlesky a zároveň na sebe kamera zbytečně neupozorňuje ani ve chvíli, kdy ji necháte v autě a jdete například na nákup.   

Tím, že k ovládání stačí pouze jedno kolébkové tlačítko, mohl výrobce využít zbytek prostoru pro displej o velikosti 2“ s rozlišením 320 x 240 px. Displej nepatří k největším, ale řekla bych, že jeho velikost je dostačující. Ostatně pohodlnější nastavení i přehrávání záznamů můžete provést v aplikaci na telefonu.  Velkou pochvalu si zaslouží magnetický držák. Kamera i držák (a další doplňkové příslušenství) je opatřeno silným magnetem, takže už nebudete bojovat s každým připevněním a sundáváním kamery z držáku, což u většiny modelů patří k největší otravě. Držák na okně pevně drží 3M nálepkou, kameru k němu stačí přiblížit a držák si ji přitáhne tak, jak potřebuje. Během cesty se kamera nepohne ani o píď.

Kabel o délce 3 m se připojuje nikoliv do samotné kamery, ale do držáku, což je vzhledem k absenci baterie v kameře docela škoda. Pokud chcete pořídit fotografie mimo auto a kameru odpojíte od držáku a tím pádem od zdroje energie, po pár vteřinách se vypne, takže fotografii nestihnete pořídit. Jedinou možností by bylo odlepení držáku od okna, což je dost nepraktické a vůbec nechápu, proč kamera nedisponuje baterií s alespoň malou kapacitou pro focení. Micro USB kabel se připojuje do nabíječky se dvěma USB vstupy.

 

 

Pokud si potřebujete stáhnout nahrané soubory do PC, můžete využít buď čtečku karet, nebo micro kartu vložit do micro SD/USB adaptéru, který k vašemu počítači připojíte stejně jako flash disk. Je to praktická věcička, kterou můžete nosit na klíčích, takže ji máte neustále po ruce, ale využít můžete i stažení záznamů do mobilního telefonu. Nesmím také zapomenout zmínit, že kamera umožňuje nastavení času, data i jména řidiče. Ovládání je kompletně v češtině, takže s ním nebudou mít problémy i „neangličtináři“. Kromě češtiny si můžete nastavit i angličtinu, němčinu, polštinu, maďarštinu a slovenštinu. Z praktického hlediska oceňuji, že se kamera automaticky zapne okamžitě, jakmile je k ní přiveden zdroj energie.

Video recenze

Zjistit cenu

Zajímá vás, jak dopadlo hodnocení ostatních kamer? Přečtěte si je zde.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.2 Total Score
TrueCam M5 Wi-Fi

Pořízení autokamery TrueCam M5 Wi-Fi je rozhodně dobrou investicí. Přestože nemá integrovanou baterii, takže nedokáže fotit bez zdroje energie, disponuje Wi-Fi konektivitou a magnetickým držákem, které tento neduh dobře vyrovnají. Ostatně, většinou se dnes všechno fotí na mobilní telefon. Záznamy z kamery jsou skvělé jak za denního světla, tak v noci. Díky frekvenci 30 snímků za vteřinu je obraz ostrý a plynulý, není tedy problém s čitelností SPZ a jiných detailů. Magnetický držák zjednoduší manipulaci s kamerou a Wi-Fi s aplikací nastavení kamery a pohyb v menu.

Video
9
Funkce
7
PLUSY
 • Wi-Fi
 • magnetický držák
 • celkové zpracování
 • kvalita záznamů
MÍNUSY
 • absence baterie
 • vyšší pořizovací cena
 • nepohodlné ovládání pomocí kolébkového tlačítka
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

2 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. dobrý den
  mel bych jen dotaz, hodí se kamera do kamionu kde čelní sklo má trochu jiný úhel než osobní auto????
  dekuji

  • Dobrý den,

   s tím bohužel zkušenost nemám. Pocitově mi přijde, že by to mělo být řešitelné nastavením (fixací) kamery.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Vaše hodnocení

  Covybrat.cz
  Logo