Recenze zvlhčovače TrueLife Air Humidifier H5 Touch

Vedle nečistot mnohé domácnosti trápí nevhodná vlhkost vzduchu. Problém s kvalitním vzduchem mají třeba lidé v panelových domech, kde je zejména v zimě vzduch příliš suchý. Obyvatelé starších rodinných domů pak často bojují s nadměrnou vlhkostí. S kvalitou vzduchu však může jednoduše pomoci čistička vzduchu. V dnešním článku se podíváme na model TrueLife Air Humidifier H5 Touch. Přístroj je podle uživatelů jednoduchý a tichý.

Parametry

Filtrace / čištění vzduchu65
Hlučnost75
Spotřeba80
IonizátorAno
Dálkové ovládáníNe
Hlučnost (nejnižší)35 dB
Výkon čištění vzduchu-
Příkon25 W
Hmotnost1,42 kg
Výška27,5 cm
Šířka21,5 cm
Hloubka14,3 cm
Indikátor výměny filtru-
UV lampaAno
HEPA filtr-
Uhlíkový filtr-
Ovládání skrze telefonNe
Světelný senzor-
Doporučená velikost místnosti40 m2
Počet rychlostí ventilátoru3

Představení

Spotřebič má rozměry 27.5 x 21.5 x 14.3 cm, bez vody váží 1,42 kg. TrueLife Air Humidifier H5 Touch má kulatý tvar. Pokud si ke vzhledu připočítáte malou velikost, dostanete spotřebič, který je možné umístit téměř kamkoliv v místnosti, aniž by překážel. Například jej můžete dát na noční stolek v ložnici. Spotřebič je schopný zvlhčit vzduch v místnosti o velikosti až 40 m2. Přitom výkon je pouhých 25 W. Takže neustálý běh s cenou 5 Kč za kWh, vás ročně vyjde na zhruba 1 200 korun.

 

Bližší seznámení s produktem

Zvlhčovač je vyroben převážně z plastu. Materiál je ale hladký a matný, nemusíte se tak bát, že by na něm zůstávaly třeba otisky prstů. Design si chválí i uživatelé, kteří spotřebič zakoupili. Dle jejich slov nenarušuje vzhled místnosti.

Tělo modelu je rozděleno na dvě části. Spodní díl je připojen k elektřině. Proto jej doporučujeme čistit pouze vlhkou houbičkou nebo hadříkem. Zejména pak kolem otvorů, kde by mohla vniknout voda a způsobit škody na elektronice v přístroji. V dolní části se nachází i displej a tlačítka, kterými zvlhčovač ovládáte.

Horní část poté slouží k plnění nádrže vodou. Rovněž v horní části přístroje najdete zásobník na esenciální oleje.

Údržba

Čištění zvlhčovače je pro správné fungování nezbytné. Zvenku jej stačí otřít spíše vlhkým než suchým hadříkem, abyste zbytečně nevířili prach, pokud přístroj stojí dlouho na jednom místě.

Na zadní část přístroje není vhodné používat agresivní čistící prostředky, třeba savo. Jelikož by mohlo poškodit materiál. Pokud například vyrážíte na dovolenou a nebudete přístroj nějaký čas používat, tak v něm nenechávejte vodu.

Pokud jde o samotné čištění nádrže na vodu, tak jej naplňte do 1/3 teplou vodou. Nemusíte se bát například přidat i tekutý prostředek na nádobí, který běžně používáte. Poté jej umyjte jemným hadříkem či houbičkou. Vodu pak nutné vylít a zvlhčovač nechat vyschnout.

Co najdete v balení?

Pokud si TrueLife Air Humidifier H5 Touch objednáte, tak vám dorazí krabice, ve které samozřejmě najdete samotný spotřebič. Dále pak balení obsahuje čistící štětec, manuál v češtině a bezpečnostní instrukce.

Jiné příslušenství v balení nečekejte. Vše, co ke svému fungování zvlhčovač potřebuje je umístěno v něm. Můžete s ním tak začít fungovat hned, jakmile si ho dovezete domů.

Jak zvlhčuje

TrueLife Air Humidifier H5 Touch vydrží nepřetržitě zvlhčovat 24 hodin. Musíte jen nádrž naplnit na maximum, což znamená na 3 l. Zařízení rovněž disponuje senzorem, který neustále hlídá, kolik vody v nádrži je. Pokud hladina klesne na minimum, tak se zvlhčovač automaticky vypne. Díky tomu se nepoškozuje a současně nehrozí zbytečné plýtvání elektřinou.

Zvlhčovač umí také běžet na automatický režim a regulovat množství páry, kterou vypouští do prostoru. Intenzitu páry je možné nastavit na jeden, dva až tři stupně. Podle zvýšeného stupně poté vypouští páru do místnosti. Je totiž schopný kontrolovat procenta vlhkosti vzduchu v místnosti, a to v rozmezí 45–90 %, pomocí zabudovaného senzoru. Srovnávala jsem s hodnotami uváděnými na Philips HU3916/10 (oba přístroje byli kousek od sebe), a většinou ukazovaly stejný údaj. Jen někdy byla u TrueLife vlhkost o pět procent větší. 

Požadovaná vlhkost vzduchu lze nastavit v intervalech po 5 %. V případě, že vlhkost přesáhne nastavenou hodnotu, spotřebič se zastaví. Opět se spustí při poklesu vlhkosti vzduchu pod nastavenou hladinu. Úroveň okolní vlhkosti a okolní teplota se zobrazuje uprostřed ovládacího panelu. Samozřejmě si však můžete sami nastavit, kolik páry chcete.

Zvlhčovač je ideálně umístit do výšky pasu, aby se pára nedostávala do podlahy a také co nejdále od napájecího zdroje. Umístěte ho však ale, co nejdále od oken nebo radiátorů. Pokud budete mít zvlhčovač příliš blízko, hrozí okamžité vysoušení páry a vzduch zvlhčován nebude.

Přístroj můžete nechat zapnutý i v noci. Výhodou totiž je tichý chod, který dosahuje 35 dB. To lze například přirovnat k tichému šepotu až šumu v tichém bytě. Tichý chod si pochvalují i uživatelé, kteří přístroj zakoupili.

Ovládání a funkce

Ovládání TrueLife Air Humidifier H5 Touch je jednoduché. Na těle přístroje najdete čtyři dotyková tlačítka. Jedno slouží pro zapnutí a vypnutí. Další pak pro nastavení intenzity páry. Rovněž na spotřebiči naleznete tlačítko časovač a stupeň vlhkosti. Uživatelé, kteří výrobek zakoupili rovněž potvrdili, že ovládání je intuitivní a snadné. Spotřebič má také vcelku přehledný displej, který ukazuje aktuální vlhkost a teplotu v okolí zvlhčovače. Intenzitu páry a případně nastavený časovač kontrolujete na displeji zvlhčovače.

Naopak negativem daného spotřebiče je absence ovládání na dálku. Takže jej nemůžete ovládat například ovladačem či chytrým telefonem. Spotřebič totiž nejde ani připojit k wi-fi. Oproti konkurenci jde tedy o velké mínus. Například zvlhčovač vzduchu Xiaomi Mi Smart Antibacterial Humidifier, který vyjde na zhruba 1500 korun, tedy asi o 400 korun dráž než TrueLife Air Humidifier H5 Touch, již aplikací disponuje a je možné jej nastavovat na dálku.

Mimo jiné mezi další funkce TrueLife Air Humidifier H5 Touch se řadí například časovač. Díky němu si můžete jednoduše nastavit po jaké době se automaticky vypne.

Kromě toho disponuje také zásobníkem na esenciální oleje, které v případě použití místnost provoní. Do zvlhčovače můžete použít i oleje, které nejsou rozpustné ve vodě. Jen je potřeba olej kapat na bavlněnou podložku, postačí 2 až 3 kapky. Do spotřebiče můžete nalít rovnou vodu z vodovodu. U konkurenčních modelů může být nutnost dolívat filtrovanou či převařenou vodu.

TrueLife Air Humidifier H5 Touch disponuje také ionizátorem. Díky němu zvlhčovač neutralizuje kladné ionty, zbavuje vzduch prachových částic a tím lépe okysličuje krev. Optimální množství záporných iontů podle odborníků totiž příznivě působí na psychiku i soustředění. Levnější variantou může být TrueLife Air Humidifier H3, který je však bez ionizátoru. Vyjde zhruba o 300 korun levněji.

Zjistěte s námi, jak vybrat nejlepší čističku vzduchu.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.9 Total Score
TrueLife Air Humidifier H5 Touch

TrueLife Air Humidifier H5 Touch je tichý zvlhčovač za poměrně dobrou cenu. Nevýhodou je, že jej není možné ovládat na dálku či chytrým telefonem. U konkurenčních modelů, které vyjdou jen o pár stovek dráž to možné je. Naopak za výhodu je možné označit automatické vypnutí při nedostatku vody či noční režim. Při něm zvlhčovač bude v pravidelném cyklu vypouštět páru a odpočítávat, při tomto režimu displej nesvítí. Za cenu zhruba 1 200 korun můžeme TrueLife Air Humidifier H5 Touch doporučit. Zvažte však zda si nechcete připlatit a mít rovnou i čističku vzduchu.

Výkon
6.5
Hlučnost
7
Spotřeba
8.5
PLUSY
 • Časovač
 • Tichý chod
 • Jednoduchá údržba
MÍNUSY
 • Nelze připojit k chytrému telefonu, absence wi-fi
 • Plastový vzhled
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo