TrueLife Fitscale W5 BT recenze

Chytrá váha TrueLife FitScale W5 BT neukazuje zdaleka jen vaši hmotnost. Zvládne změřit i to, kolik máte v těle tuku a vody nebo kolik váží vaše kosti. Všechny údaje přitom zaznamenává do grafů a statistik a vy můžete pomocí mobilní aplikace sledovat své vlastní pokroky. Co všechno ještě tento nenápadný pomocník umí? A má i nějaké nedostatky? To se dozvíte v naší recenzi.

Parametry

Přesnost200 g
Nosnost180 kg
Počet profilů8
Měření tuku v těleano
Baterie4x 1,5V AAA

Představení

Váha TrueLife FitScale W5 BT zaujme už od pohledu svým elegantním a moderním designem, který neudělá ostudu v žádném interiéru. Váha má neutrální bílou barvu a vrchní desku tvoří odolné tvrzené sklo, které zaručuje, že přístroj něco vydrží. Jiné barevné varianty bohužel budete hledat marně. Na spodní straně jsou čtyři protiskluzové body, takže váha sedí pevně na zemi a nemusíte se bát, že by vám podjela.

 

Rozměrově není váha nijak velká ani masivní – má 31 x 31 x 2,5 cm. To považují zákazníci za jednu z velkých výhod – přístroj je pěkně skladný a vejde se i pod postel nebo třeba do úzké mezery mezi nábytkem.
Váha je opatřená LCD displejem, na kterém se bude zobrazovat naměřená hmotnost. Pochvalu zaslouží, že jsou číslice dostatečně velké, a tím pádem dobře čitelné.

Váha je bezdrátová a při koupi dostanete spolu s ní i potřebné baterie – jedná se o čtyři malé tužkové AAA baterie. Dle zkušeností zákazníků vydrží baterie dlouho – obvykle déle než rok, takže se není třeba obávat jejich častého měnění. Pochopitelně výdrž dost ovlivňuje zda se vážíte 3x za den, nebo 3x za týden.

Co všechno váha umí

Základem každé osobní váhy je samozřejmě měření hmotnosti. Váha TrueLife FitScale W5 BT má nosnost 180 kg a zváží vás s přesností na 200 gramů. Co se týče přesnosti, jedná se o podprůměrnou hodnotu – většina konkurenčních přístrojů váží s přesností 50 až 100 gramů. Nutno říct, že pro běžného uživatele je i přesnost 200 gramů nejspíše dostačující. Přístroj si navíc pamatuje až 8 různých profilů, takže ji pravidelně mohou využívat všichni členové i široké domácnosti.

Mimoto zvládne váha změřit tuky a vodu ve vašem těle, zvážit vaše kosti, určit typ postavy nebo automaticky vypočítat aktuální hodnotu vašeho BMI. Jedná se ovšem o takzvaný chytrý přístroj, takže pro získání těchto údajů, potřebujete mobilní aplikaci Megafit. V opačném případě váha ukazuje pouze hmotnost, což může být nevýhoda pro ty, kteří nevlastní chytrý mobilní telefon. Aplikace je každopádně kompletně v češtině a je zdarma – pouze se musíte zaregistrovat. Poté pomocí Bluetooth spárujete váhu s mobilním telefonem. Tenhle krok je jednoduchý – všem o kterých vím, se dařilo bez problémů spárovat váhu jak s Androidem, tak s iPhonem.

V aplikaci si mimo jiné můžete nastavit nejrůznější výzvy, kterých se účastníte nejen vy, ale v případě zájmu i vaši přátelé. Můžete tak společně pracovat na podobných cílech, vzájemně soutěžit a porovnávat si výsledky. Váha vám nabídne (v aplikaci) potřebné grafy a statistiky, abyste hned viděli, jak si stojíte v porovnání s minulostí. Najdete tu také virtuálního trenéra, který vám s výzvami a nastavením cílů poradí. Data, která díky váze získáte, můžete navíc využít i v jiných aplikacích jako je FitBit nebo GoogleFit.

Jak funguje?

O váze TrueLife FitScale W5 BT se dá jednoznačně říct, že je určena spíše pro nenáročného uživatele. Množství hodnot, které dokáže naměřit je skutečně velké. Hodí se jak pro ty, kteří se snaží zhubnout nebo přibrat, tak pro sportovce nebo nadšence do zdravého životního stylu. Jak jsem zmínila, tak přesnost vážení není špičková, ale pokud neřešíte každé deko, tak je to dostatečné.

Váha funguje na základě bioelektrické impedační analýzy (BIA). Nejedná se ale o lékařský přístroj, takže měření není stoprocentně přesné. Přesto je pro běžného uživatele dostačující a pro dlouhodobé sledování trendů zcela vhodné. Samotné měření je jednoduché, má intuitivní ovládání.

Zároveň se nám líbilo i množství funkcí, které dostanou za poměrně příznivou cenu. Váha se dá sehnat kolem 1000 Kč. Přitom si spousta lidí pochvaluje, že působí „draze“ – tedy nejen co se týče funkcí, ale i vzhledem, který rozhodně nevypadá nijak lacině. Někteří lidé však vyjádřili lehkou nespokojenost s tím, že je přístroj k dispozici pouze v bílé barvě. Ta se nejenže nemusí hodit každému, navíc je na ní bohužel poměrně rychle vidět prach.
Co se týče aplikace, tak v zásadě funguje dobře. Grafy a statistiky jsou nejen velmi přehledné, ale zároveň i motivující – alespoň pro mě. Výhodou je i to, že se data dlouhodobě ukládají a člověk tak může sledovat svůj vývoj i v několikaletém časovém úseku.

Jako nevýhodu však můžeme zmínit fakt, že pro zjištění většiny údajů je potřeba aktivně využívat právě aplikaci. A hlavně přesnost měření složení těla není zrovna nejpřesnější. Displej váhy zkrátka ukazuje pouze hmotnost. Pro další údaje musí mít člověk při každém vážení po ruce mobil a aplikaci vždy zapnout, což může být lehce obtěžující.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.7 Total Score
TrueLife FitScale W5 BT

Váhu TrueLife FitScale W5 BT můžeme doporučit všem, kteří chtějí mít poměrně podrobné údaje o svém těle vždy na dosah ruky. Váha totiž kromě hmotnosti změří i celou řadu dalších hodnot, které můžete navíc sledovat v dlouhodobém časovém horizontu. A nejen vy – zapojit se může až osm členů domácnosti nebo přátel. Aplikace Megafit, která k váze přísluší je lehce ovladatelná a přehledná. Nevýhodou je, že představuje nutnost – bez ní si většinu funkcí váhy zkrátka neužijete. Velkým plusem váhy je naopak její minimalistický a moderní design, skladnost i snadné ovládání.

Jak váží
7.5
Co umí
8
Vzhled
8.5
Podpora
7
PLUSY
 • velké množství funkcí
 • přehledná aplikace
 • design váhy
MÍNUSY
 • bez mobilní aplikace ukazuje pouze hmotnost
 • lehce horší přesnost měření
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo