Recenze TrueLife NannyCam V24

Aktualizováno v listopadu 2019

Digitální video chůvička má spoustu užitečných funkcí pro náročnější rodiče. Kromě přenosu zvuku a obrazu měří teplotu v pokoji, umožňuje přehrávání ukolébavek, kterých je v paměti 8 a obraz dokáže díky infračerveným LED diodám přenášet i v noci.

Parametry

Dosah venku300 m
Dosah vevnitř100 m
Upozornění mimo dosahano
Typ vysílánídigitální
Videoano
Počet kanálů/
Noční světloano
Způsob nabíjenízákladna-kombinované
Technologie DECTne
Úsporný režimano
Obousměrný přenosano
Upozornění na zvukne

Baterie rodičovské jednotky je integrovaná, takže se napájí pomocí kabelu. Výrobce uvádí, že po nabití vydrží až 20 hodin bez dobití. Dětská jednotka funguje pouze na kabel, ale máte možnost ji díky USB vstupu nabíjet i z powerbanky.

Chůvička disponuje funkcí VOX, což znamená, že upozornění na hluk se začne přenášet až v momentě, kdy jednotka zaznamená zvuk. Hladinu zvuku je možné si nastavit, takže vás chůvička nebude upozorňovat na každý zvuk. Funkci VOX můžeme přirovnat k eco programu, protože šetří baterii. Máte možnost si tuto funkci aktivovat nebo deaktivovat. Pokud je funkce aktivní, displej nepřenáší obraz. K přenosu dojde až při zaregistrování nastavené hladiny zvuku.

Chůvička je náchylnější na ovlivnění signálu jinými elektrickými zařízením. Pokud se obraz špatně přenáší, zkuste kameru umístit jinam nebo zjistěte, co může signál rušit.

Nastavení chůvičky je kvůli speciálním funkcím o něco složitější než u klasických chůviček, které stačí v podstatě jen zapnout. Zde musíte nainstalovat kameru a nastavit si parametry (jazyk, čas, datum, VOX atd.). Pohybování v uživatelském rozhraní je naštěstí poměrně snadné díky tlačítkům s ukazateli „vpravo, vlevo, zpět“.

Pokud dojde k přerušení signálu, objeví se na displeji rodičovské jednotky hlášení „Connecting“ , kdy se rodičovská základna snaží spojit s kamerou. Pokud by signál nenaskočil je nutné kameru a základnu znovu spárovat, což uděláte v menu. Na postup je dobré se podívat do návodu.

Díky obousměrnému přenosu můžete na dítě mluvit, a to tak, že po celou dobu mluvení držíte tlačítko se symbolem mikrofonu.

Chůvička dokáže sama rozeznat pláč a v tom okamžiku aktivuje obrazovku. Přenos videa je plynulý, ale může nastat i „sekání“ na což může mít vliv buď jiný spotřevič, nebo je zkrátka něco „ve vzduchu“. Displej je dostatečně velký, takže jsou na něm vidět i detaily. Dosah přístroje je dobrý jak ve velkém domě, tak v bytě. Oceňujeme také možnost kontrolovat teplotu v pokojíčku.

Zjistit cenu

Jak dopadly ostatní chůvičky? Zjistíte v testu.

8 Total Score
TrueLife NannyCam V24

Video chůvička je vychytaná věcička, u které si můžete vybrat z různých funkcí. Dokáže měřit teplotu v pokoji i přehrát dětské ukolébavky, kterých má v paměti celkem 8. Ovšem přenos obrazu je náchylný na rušení jinými spotřebiči. Nastavení je poněkud komplikovanější než u klasických chůviček bez videa. Kameru je možné napájet z powerbanky.

Přidejte svou recenzi
Budeme rádi za vaše názory a připomínky

      Napište svou recenzi

      Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.