Recenze VeGA 46 HWXV

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Za posledních několik let rozhodně z nejprodávanějších sekaček na našem trhu. Názory na ni se však dost různí. Má cenu si ji kupovat a nebo jsou její prodejní čísla spíše úspěchem výtečného marketingu? Nebudu vás napínat, jde o vydařenou sekačku. Přesto má i svoje mouchy o kterých je dobré před nákupem vědět. Někomu vadit nemusí a jinému ano.

Parametry

Výkon3,5 kW
Pro plochu800 m2
Šířka záběru46 cm
Výška sekání2,5-8
Objem nádrže1,5 l
Objem koše70 l
Hmotnost33 kg
Nastavení rychlosti pojezduano
Ovládání na rukojetiano
Mulčováníano
Zadní výhozano
Boční výhozano
Elektronické zapalováníne

Provoz

Sekačka se dodává rozložená a jednotlivé díly jsou zabaleny do kartonu. Její sestavení není nic složitého a s pomocí přibaleného obrázkového návodu ho hravě zvládnete. Vlastně jde jen o sešroubování samostatných dílů v jeden celek. Sekačka není dodávána s olejem do motoru (teoreticky tam může nějaký zbýt po továrním testování, ale na to nelze spoléhat). Pokud vám ho nepřibalí jako dárek při nákupu, tak ho musíte koupit samostatně nebo mít připravený doma. Před první spuštěním nalijte do sekačky cca 0,6l oleje. Prostě tolik, aby byl ve správné hladině podle měrky oleje. To stejné platí pro benzín. Opět je potřeba mít připravený svůj.

Před sekáním si můžete zvolit zda chcete posekanou trávu sbírat do sběrného koše a nebo jestli ji chcete mulčovat (posekaná a nařezaná na malé kousky je tráva vyhazována do okolí, kde tleje a slouží jako přírodní hnojivo). Při mulčování nezapomeňte využívat mulčovací záslepku. Bohužel nemá regulaci rychlosti pojezdu. Tedy má můžete snížit rychlost sekání (obrázek želvy) a tím se sníží i rychlost pojezdu. Ale v takovém nastavení je možné účinně séct jen malou a suchou trávu. Za pomoci madla lze pojezd jen vypnout či zapnout. Za zmínku stojí ještě návod k přístroji. Ten je společný pro asi čtyři různé modelové řady a proto jsou v něm popsány i funkce a vlastnosti, které tento přístroj neumí.

Sekačka je vybavena zadním i bočním výhozem posekané trávy. Na jednu nádrž bez problémů posečete i více než 1 000 m2. Jestli máte zahradu ve svahu, tak sekejte po vrstevnicích a nikoliv tak, že chodíte po svahu nahoru a dolů. V takovém případě by totiž mohlo dojít k zadření motoru, protože by se nemusel správně promazávat olejem. Tento problém řeší tzv. tlakové mazání, ale to je výsadou výrazně dražších přístrojů. Poháněna jsou zadní kola, která jsou dostatečně masivní i pro zdolání drobných terénních nerovností.

Dílenské zpracování není úplně špičkové, ale za mě adekvátní k ceně výrobku. Co mi vadí trochu více je výkon motoru. Když necháte porost delší dobu nesekaný, tak se vzniklou divočinou má motor problémy, dusí se a vzteká se. Ono i v manuálu výrobce nedoporučuje sekat trávu vyšší než 25 cm. Řešením je vzít to na dvakrát. Prvně useknout v nějaké rozumné výšce, aby se sekačka netrápila a v druhém kole projet načisto.

Údržba

Frekvenci údržby uzpůsobte tomu jak často s sekačkou pracujete. Zde je seznam úkonů, které doporučuji průběžně dělat:

 • zkontrolovat, zda jsou všechny matky a šrouby dotaženy
 • prověřit dotažení a ostrost žacích nožů (poškozený nůž nahraďte novým)
 • vyčistit koš na trávu – ideální je použít zahradní hadici a proud vody. Jen ho poté nechte důkladně vyschnout, protože vlhký koš se snáze ucpává.
 • olej – průběžně zkontrolujte pomocí měrky zda je ho dostatečné množství (při výměně oleje ho prostě vylijte do připravené nádoby. Jde to snáze když byla sekačka v provozu, teplý olej se vypouští rychleji a lépe)
 • kontrola vzduchového filtru – pokud je poškozený tak se do motoru mohou dostat nečistoty a poškodit ho. Doporučuji vyměnit filtr, než platit drahou opravu motoru. Při čištění stačí filtr vyjmout a profouknout.
 • zapalovací svíčka – pokud máte problémy se startováním zkuste se podívat jestli okolo ní nejsou usazeny nečistoty

Po pár letech je dobré nechat prověřit i palivové rozvody a vyčistit ventily.

Video pro představu:

Zjistit cenu

Zpět na přehled další recenze benzínových sekaček.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.3 Total Score
VeGA 46 HWXV

Velmi dobře vybavená sekačka za atraktivní cenu, která se přesto neubránila některým kompromisům ve výrobě či kvalitě zpracování. Určitě není to nejlepší, co si můžete koupit, ale rozhodně není ani špatná. Pokud jste si vědomi jejich nedostatků a nevadí vám, tak bych její koupi doporučil. Jestli chcete lepší stroj, budete muset sáhnout do kapsy hlouběji.

8.3Hodnocení Covybrat.cz:
Sečení
8.5
Výbava
8
2.7Hodnocení od lidí:
Sečení
1.5
Výbava
4
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

6 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. 2.25
  Sečení
  20
  Výbava
  70

  Dobrý den,při sečení mě špatně vyhazuje trávu do koše(suchá nebo mokrá,je to jedno).Musím stále zastavovat a ručně z ucpaného otvoru trávu posunout.Jestli je nějaký fígl na to,budu vděčná.Takhle to je hrozná práce.Děkuji Lenka

  - MÍNUSY: Špatně tvorem vyjazuje posečenou trávu.
  Přínosné(0) K ničemu(0)You have already voted this
 2. Pozor při nákupu sekaček Vega záruční opravny sekaček nakoupených přes internet jsou pouze 3 v celé republice. Při reklamaci vyžadují prodejci CREDIT SHOP uložení na paletu a přiznejme kdo má doma paletu,ukotvení na paletu tak již nikdy sekačku Vega.Náklady na paletu její ukotvení a předání dopravci a zato vše ručíte. Byl jsem prodejcem upozorněn,příjde-li sekačkpoškozena nebude záruka uznána. Nevímproč není smluvně ošetřena raklamace ve všech záručních oprav Vega,kterých je v celé republice nezpočet.

 3. Máte pravdu hrůza a děs.Po prvním sečení -nešla . Dala jsem ji na opravu a když ji opravili chtěli po mě 500,- Kč , i když byla v záruce. A jak píšete po prvním zastavení mi sekačka nejde nastartovat Aušus nic jiného než AUŠUS. Rajnochová

 4. Po roku katastrofa.

 5. Odpovědět
  doc.ing.Pavel Hajna,CSc. 27/05/2019 at 21:07
  0.5
  Sečení
  10
  Výbava
  10

  Plně souhlasím s výše uvedeným. Travní sekačka VeGA 46 HWXV 6in1 je prostě pouze marketingově vynášena do „nebes“. Dílenské zpracování skutečně zřejmě neodpovídá požadované kvalitě, ale to ve světě šetrného trhu se netýká jen Travních sekaček. Tuto sekačku jsem si zakoupil a hned při prvním sečení jsem jí nazval „aušusem“. 15 minut sekala, vždy /2x/ při vysypání koše jsem sekačku zastavil. Třetí nastartování se již bohužel nezdařilo, neboť benzín stříkal všude i přes vzduchový filtr. Mou předchozí sekačkou byla značka WORLD – 22 let jsem s ní bezproblémově, bez jediné závady sekal zahradu. Cenově tehdy byla asi v relaci sekačky VeGA. Rozdíl byl v tom,že nikdo jí tehdy nedával přívlastek „TOP“. Momentální, stále nižší akční ceny zřejmě též o něčem svědčí…..

  + PLUSY: - akční cena,
  - MÍNUSY: - technické zpracování
  Přínosné(12) K ničemu(8)You have already voted this

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Vaše hodnocení

  Covybrat.cz
  Logo