Recenze VeGA GT 3805

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Chtěli byste elektrickou zahradní sekačku? Ale máte strach, že levné varianty nevydrží mnoho? A nebo máte o něco větší zahradu a nechcete se trápit s málo výkonným motorem a šíří záběru 30 cm? V tom případě by vás mohl zajímat tento přístroj.

Parametry

Výkon1600 W
Krouticí momentneuvádí
Pro plochu400 m2
Šířka záběru38 cm
Výška sečení2,5-6,5
Objem koše45 l
Hmotnost14 kg

Provoz

Po vyndání z krabice a zkontrolování, že výrobce na žádnou součástku nezapomněl, se můžeme pustit do montáže. Tu lze rozdělit do dvou menších kroků. Prvním je sestavení sekačky, kdy vlastně je madlo a jeho násadu upevníte do těla přístroje. Druhým krokem je sestavení koše na trávu. Ani zde není co zkoumat, máte k dispozici čtyři díly, které složíte dohromady. Zpracování je kvalitní, jestli jste měli některou z levných elektrických sekaček za 1500 Kč, tak toto je opravdu jiná liga. Potěší i kola s kulovými ložisky. Jedinou výjimkou je plastový koš na trávu. Ten je z velmi tenkého plastu, čím je plnější, tím o něho máte větší obavy, zda to zvládne. Jako nejspíš to v pohodě přežije, ale investice pár korun do kvalitnějšího plastu by byla na místě. Jak už to u lehkých sekaček bývá, tak při plném koši má tendence převažovat se vzad. Prvně je nutné podržet bezpečností tlačítko, které slouží jako pojistka proti nechtěnému spuštění. Poté je možné spuštění motoru za pomoci velké spouštěcí páky, která svým tvarem kopíruje madlo sekačky. Lze ji díky tomu ovládat jen jednou rukou. Kdykoliv budete chtít sečení zastavit, stačí uvolnit spouštěcí páku. Během pár sekund se žací nože zastaví. K jejich zastavení dojde i ve chvíli, kdy jsou nože zablokovány nebo motor přetížen. Chrání se tak proti poškození motoru. V případě, že máte na zahradě kopcovitý terén a motor sekačky odmítá spolupracovat, tak zkontrolujte, zda není žací ústrojí zaneseno zbytky trávy. Další možností je, že máte ztupený nůž. Pokud nic z toho nenastalo, tak zvyšte výšku sečení. Ve většině případů by to mělo pomoci. Hodně povedené je nastavení výšky sekání. Minimální je 2,5 cm a maximální 6,5 cm. Co je však skvělé, že je mezi těmito dvěma hodnotami celkem pět kroků, ve kterých lze výšku sečení zvolit. Samotné nastavení probíhá poměrně elegantně pomocí páky na levé straně sekačky. Jejím pohybem nastavíte polohu koleček a tím i výšku sečení. Díky relativně silnému motoru, zvládá sečení trávy s přehledem. A to, i když je větší nebo mokrá. Šířka záběru je 38 cm a proto je přístroj s přehledem možné použít i pro střední zahrady o velikosti 200 m2 a více. Výrobce uvádí doporučenou hodnotu až 400 m2, ale to už by bylo na hranici trápení a volil bych raději benzínovou sekačku. Za zmínku stojí i to, že je poměrně tichá. Pokud nechcete trávu sbírat do koše, tak je možné ho nepoužívat a místo něj využívat funkci tzv. zadního výhozu.

Údržba

Jedná se o poměrně jednoduchý stroj, které nepotřebuje žádnou složitou péči. Průběžně kontrolujte, zda nedochází k uvolnění některých šroubů, nebo žacích nožů. V případě, že se rozhodnete pro výměnu žacího nože v domácích podmínkách, tak si vezměte pracovní rukavice, protože je velmi ostrý. Bezpečnější variantou je využít některé autorizovaného servisu. Jejich zastoupení je poměrně rozsáhlé, neměl by být problém najít nějaký v blízkosti vašeho bydliště. Čištění je nejlepší za pomoci kartáče, případně hadru. Může být lehce zvlhčený, ale rozhodně nechcete, aby byl moc mokrý. Voda by mohla motor poškodit. Koš je nejlepší vypláchnout vodou hned po sečení, než zbytky trávy stačí zaschnout. Poté ho nechte chvíli vyschnout. Zjistit cenu Ostatní hodnocené elektrické sekačky.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.5 Total Score
VeGA GT 3805

Vydařená elektrická sekačka vhodná pro střední zahrady a pro odpůrce benzínu. Má pochvalu za pohodlné a snadné ovládání, promyšlené detaily a solidní zpracování. Jen travní koš je z tenkého plastu a když je zaplněný, tak sekačku staví "na zadní". Přesto je to jedna z těch lepších sekaček, které si můžete koupit a přitom nestojí mnoho.

Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

2 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Kto je vyrobca,kde zozeniem novy motor?Povodny zhorel ako fakla.Dakujem

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo