Recenze VIADRUS HERCULES U 32 7 čl.

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Tento kotel se řadí do kotlů s velmi ekologickým provozem, protože splňuje nejpřísnější emisní třídu 5 pro spalování kusového dřeva a uhlí. Kotel výrobce označuje za zplyňovací, ovšem musíme podotknout, že spaliny jsou z kotle odváděny přirozeným odtahem bez ventilátoru, takže označení „zplyňovací“ je tedy poměrně diskutabilní. Provoz je nezávislý na elektrické energii.
Typna tuhá paliva
Výkon20 kW
Materiállitina
Účinnost86,5 %
Instalacestacionární
Co se týče výrobního materiálu, byla zvolena litina, ze které se kotle sice standardně vyrábějí, ale pro své lepší konstrukční vlastnosti je lepší volit ocel. Pevné rošty jsou chlazené vodou. Kotel je velmi úsporný (nízká spotřeba paliva) a má vysokou účinnost. Při nízké teplotě však dochází k dehtování. Před prvním zátopem je nutné si dobře přečíst manuál, protože jinak se vám může snadno stát, že budete mít kotelnu plnou kouře. Kotel je možné provozovat až 3 dny bez vyhasnutí. Pro bezproblémový chod doporučujeme jednou denně pročistit průchody kartáčem a jednou za 14 dní kotel důkladněji očistit. Zejména vymeťte saze z vnitřní části kotle. Aby byl provoz co nejméně náročný a úsporný, musí mít komín dostatečný tah. Montáž kotle je poměrně náročná. Proto ji nechte odborníkovi a rovnou se od něj nechte proškolit na správné topení. Spodní nádoba na popel je docela malá, takže bude potřeba ji častěji vyprazdňovat. Kotel je často kritizován pro čouzení, dehtování, složité stavební úpravy a nedobrý servis. Velmi důležité proto je, před samotným nákupem se poradit s odborníkem, který vám řekne, jestli máte dostatečný tah komína, který je pro tento (a ostatně i jiné kotle) naprosto stěžejní, také vám poradí ohledně vyvložkování. Co se týče servisní sítě, ta sice dostupná je, ale opravdu kvalitní servis vám poskytne jen odborník od výrobce, což je trochu škoda, protože toho nemusíte mít vždy na blízku. Aby se vám s kotlem dobře topilo, je vhodné, aby vás obsluhu naučil odborník. Tomuto ekologickému kotli pravděpodobně nebude stačit starý komín, který budete muset nechat vyfrézovat a vyvložkovat, což jsou další náklady navíc. Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.3 Total Score

Montáž tohoto kotle, stejně jako jeho ovládání, je velmi náročná. Připojit by vám jej měl opravdu kvalifikovaný odborník, ideálně výrobce. Ten by vás měl také proškolit, jak v kotli správně topit. Jinak se nedočkáte dobrého výsledku. Počítejte s tím, že pokud budete chtít tento model napojit na starý komín, zřejmě bude potřeba vyvložkovat a celkově upravit. Proto se před nákupem raději poraďte s odborníkem.

Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

6 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Zdravím, také ho máme rok výroby 2016 ten se ještě dá, akorát průměr kominu musí být 200 jinak je problém a kotel dymí a dusi se. 4 zimy utrpení a nervu než jsme ho vychytali a ještě to není ok. Taky bychom už nekoupili a jak už tu píšete opravdu maturita a pomoc z viadrusu žádná

 2. Ti kdo si koupili tento kotel tak to jsou normální blázni Radši zrušili fabriku aby nemneli starosti Nikde nemáte odvolání nikdo vám neporadí proste ste si hokoupili tak si s nim dělejte co chcete vyhozený peníze

 3. Má U32 a topení je maturita :-).

  Už jsme si sice zvyklí, ale čistít musím často.

  Ale jak už hoří tak dobrý 3 dny jen přikládám.
  Honza

 4. Bohužel mám stejnou zkušenost viadrus u32 se nepovedl už jsi ho nikdy nekoupím, též mám nový komín 12m ve 160 a na něj to je málo stále malý tah, když jdu přiložit musím vždy otevřít okna abych tam nechcipl.a o trysce keramický ani mluvit nebudu za 3 roky se rozpadla.ted ještě zkusím nástavec na komín a jestli se to nezlepší tak letí.

 5. Dobrý den, vlastnili jsme U 24 super. U 32 je dobrý tak pro laboratorní zkoušky a ne na běžné topení koupený a kolíkovou dotaci. Škoda že jsme původní museli zešrotovat. Komín 12 metrů, vložky 160 mm chtěl výrobce. Tento kotel je nejhorší co mohl Bohumín vyrobit a prodávat. Prostě jsme naletěli!

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo