Recenze Weibang WB 455 SC

Slyšeli jste již o výrobci Weibang? Pokud ne, tak je na čase to změnit. Jak už je z názvu patrné jedná se o čínskou společnost. Aktuálně má sice sídlo v Antverpách, ale to nic nemění na faktu, že byla v roce 1997 založena v Jang-čou a že jsou její výrobky i nadále vyráběny v Číně. V Číně je však vyráběna většina současné produkce a proto není důvod odsuzovat ji předem. Pojďme se na ni podívat společně. Mimochodem tato značka se specializuje na výrobu zahradní techniku. Takže z její produkce můžete potkat i vertikutátory, křovinořezy, drtiče větví nebo vysavače listí. Tento produkt se již neprodává, aktuálně prodávané sekačky najdete zde.

Parametry

Výkon4,35 kW
Pro plochu900 m2
Šířka záběru46 cm
Výška sekání2-7 cm
Objem nádrže1,5 l
Objem koše65 l
Hmotnost38 kg
Nastavení rychlosti pojezduano
Ovládání na rukojetiano
Mulčováníano
Zadní výhozano
Boční výhozano
Elektronické zapalováníne
zpět nahoru ↑

Provoz

Moto Weibangu je vyrábět stroje v nejvyšší kvalitě za rozumnou cenu. No uvidíme, zda je tomu skutečně tak. Znakem, že si za tím výrobce stojí je čtyřletá záruka, kterou na svoje produkty poskytuje. Nově u většiny produktů dává motory vlastní výroby. Uvidí se, jaká s nimi bude dlouhodobá zkušenost, ale zatím to vypadá na takovou střední třídu. Objem motoru je 159 kubických centimetrů a startuje se ručně. Maximální výkon může dosáhnout až 4,35 kW. Nicméně při běžných pracovních otáčkách sekačky (tj. 2800 otáček za minutu) se výkon pohybuje okolo 2,2 kW. Přesto má motor dost výkonu a neztrácí dech ani ve vysoké trávě. Nutno uznat, že startování motoru je velmi snadné (nadto je při chodu kultivovaný a tichý) a nikdo by s ním neměl mít problém.

Potěší i nízká spotřeba benzínu. Jako palivo se používá klasický Natural 95. Jako olej využijete SAE 10W-30 v množství 0,6L. Za co zaslouží velkou pochvalu je konstrukce a provedení. Nebojím se říct, že je stroj udělaný tak aby nějakou dobu vydržel. Všechny úchyty jsou z kovu, většinou ocel. Pochopitelně mnohem lepší než často používaný plast. Šasi je dobře vyvážené, je vidět že výroba byla skutečně odvedena na výbornou. Ale abych jen nechválil, tak šasi sekačky není úplně tvrdé, i když kovové. Pořád však platí, že se v tomto ohledu jedná o výrazný nadprůměr. U názvu výrobku se můžete setkat s označením 3in1, případně 6in1. Je to taková marketingová hláška. Navíc 3in1 je označení výrobce, pro český trh je označení 6in1. A pořád se jedná o stejný výrobek. To jen tak pro zajímavost. Každopádně jedná se o sekačku určenou pro malé a střední zahrady.

Pro větší plochy by jí slušela trochu vyšší rychlost a větší kapacita koše. Ale k tomu se ještě dostaneme. Trochu rozporuplné pocity mám z koše. Stroj do něj dobře sbírá posečenou trávu a dokáže ho naplnit po okraj. Na druhou stranu by mu slušela vyšší kapacita a dle mého udávaných 65 litrů nedosahuje. Zda to vadí? To záleží na velikosti pozemku, u skutečně velkých pozemků nad 1 000 m2 už by to chtělo větší koš. Naopak čím menší (pod tuto hranici) bude, tím méně vás to může trápit. Jako obvykle by mě potěšila nějaká signalizace toho, nakolik je koš plný. Takto ji musíte vypnout a podívat se, nebo počkat až bude úplně plná a trávu vyhazuje z bubnu ven. Časem to nejspíš dokážete odhadnout pocitově. Každopádně dokáže posbírat i mokré listí z podzimní zahrady.

Dostáváme se k manipulaci a ovladatelnosti. Tady je nutno uvést, že sekačka váží skoro 40 kg. To zda je to hodně nebo málo bude záležet na tom, kdo s ní pracuje. Pro urostlého to nebude znamenat žádnou překážku, pro drobnější ženu už váha může být znát. Přístroj je vybaven pojezdem, který má lehce vyšší rychlost (pocitově 3 – 5 km/hod). Opět nelze jasně říct, zda se jedná o výhodu či ne. Zejména pokud máte výraznější omezení pohybu, tak doporučuji ji nejprve v obchodě vyzkoušet. Pro většinu populace se nebude jednat o žádnou komplikaci. Líbí se mi, že má pojezd na obě zadní kola a má nastavitelné madlo. S ním však souvisí jedna výtka. Nevím, zda je to kvůli zemi původu (přeci jen, průměrná výška v Číně je menší než v Evropě), ale pro vyšší postavy (190 cm+) je madlo i v maximální poloze poměrně nízké.

Možnost nastavení výšky sečení je dostatečná. V rozsahu mezi dvěma a sedmi centimetry si vyberete požadovanou hodnotu. Co se týče práce ve svahu, tak se nedoporučuje ji používat ve větším úhlu než 15 stupňů. Kromě sběru do koše dokáže i mulčování. Při něm je při výhozu tvořen hezký řádek z rozsekaných kousků trávy. Jako poslední drobné mínus bych uvedl nevhodně umístěný vypouštěcí šroub na olej. Ten je umístěn na straně motoru nad šasim, takže při vypouštění oleje musíte sekačku naklonit.

zpět nahoru ↑

Údržba

Náhradní nůž (kódové označení „Nůž sběrací BBB 455“) se prodává za 600 – 700 Kč. Ta cena se na první pohled může zdát poměrně vysoká, ale jedná o kvalitní nůž, který bude mít slušnou životnost. Jedná se o benzínovou sekačku, proto doporučuji pravidelně kontrolovat hladinu motorového oleje, aspoň dvakrát za sezonu vyčistit vzduchový filtr a po zimním uskladnění zkouknout i zapalovací svíčku. Jinak klasika. Skladovat v suchém prostředí, čas od času zkontrolovat zda se neuvolňují matky nebo šrouby. Zpracování vypadalo vážně velmi dobře, takže údržba by neměla být nijak náročná. Věřím, že při slušném zacházení se jedná o typ přístroje, který může bez problémů 10 – 15 let dobře sloužit. Což je věc, kterou bych si u spousty levných sekaček říct netroufl. Před uskladněním na zimu (nebo pokud je moc špinavý) rozhodně doporučuji přístroj očistit. Pokud byl motor v provozu, tak ho nechte vychladnout. Na čištění využije kartáč, případně navlhčený hadr.

Zjistit cenu

Zajímá vás jaké jsou nejlepší benzínové sekačky?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran

Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.6 Total Score
Zkušenosti s Weibang WB 455 SC

Celkově za mě moc příjemné překvapení. Za rozumnou cenu dostáváme velmi solidní zpracování a dobrou kvalitu sečení. Má svoje mušky - madlo, koš by mohl být větší. Ale celkově hodně zajímavý poměr ceny a výkonu. Standardně poskytovaná čtyřletá záruka a dostupný servis v rámci ČR. Ač musím uznat, že jsem měl vůči této značce předem trochu předsudky, tak za situace, že vám její parametry vyhovují, nevidím důvod pro to ji nezkusit.

Sekání
9
Výbava
8
PLUSY
 • Tichý chod
 • Velmi dobré zpracování
 • Dobře sbírá trávu
MÍNUSY
 • Pro vyšší postavy příliš nízké madlo
Přidejte svou recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Napište svou recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na [email protected]

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo