Recenze Weibang WB 456 SCV 6in1

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Model Weibang WB 456 SCV 6in1 je nástupcem oblíbené benzínové zahradní sekačky Weibang WB 455 SC, která byla schopná za rozumnou cenu nabídnout velice slušnou výbavu. Jak na tento podařený model navazuje a přináší něco nového? Prozradíme v naší recenzi.

Parametry

Výkon2,8 kW
Pro plochu800 m2
Šířka záběru46 cm
Výška sekání2-7 cm
Objem nádrže1,5 l
Objem koše65 l
Hmotnost36 kg
Nastavení rychlosti pojezduano
Ovládání na rukojetiano
Mulčováníano
Zadní výhozano
Boční výhozano
Elektronické zapalováníne
Hodnocení Sečení80
Hodnocení Výbava80

Provoz

Aktuální nový model se drží stejné filozofie jako WB 455 SC a ve své střední třídě toho nabízí opravdu docela dost – a za dobrou cenu. Překvapuje o to více, že se jedná o produkt vyráběný v Číně. V mnoha ohledech tak napravuje zvláštní pověst značek z této asijské země. Jedná se o benzínový model s velice slušným výkonem 2 800 W. Je určena spíše pro menší nebo střední pozemky (do 800 metrů čtverečných), na těch větších byste se, i díky záběru 46 cm, docela najezdili. Ve srovnání s předchozím modelem se jedná o sekačku, která má nižší výkon a je určená pro menší pozemky. Její předchůdce se chlubil úctyhodným výkonem 4 350 W a hodil se na pozemky o rozloze 900 m2. Nicméně šířka záběru byla také pouhých 46 cm, což znamená, že sekání velkých pozemků spolklo dost času.

Nástupce se chlubí zejména širokou škálou funkcí, kterou tohle zařízení nabídne. Kromě sekání se jedná o sběr posečené trávy do připojeného koše, mulčování, vyhazování trávy bokem, dále je vybavena zadním deflektorem a nabídne také variabilní pojezd se sedmi nastavitelnými rychlostmi v rozsahu od 3,3 do 4 kilometrů v hodině, které je navíc možné volit nezávisle na otáčkách motoru.

Sekačka nabízí velice robustní konstrukci a na pohled působí jako masivní stroj. Pevné kovové šasi vydrží i velice tvrdé zacházení a náročný terén. S ním si poradí i díky pogumovaným sendvičovým kolům umístěným v kuličkových ložiskách. Přední mají průměr 180 mm, zadní 220 mm, což se pozitivně projevuje na schopnosti sekačky manévrovat.

V této třídě sekaček už je samozřejmostí nastavitelná výška sečení, v tomto případě v rozsahu 20 až 70 mm, což je stejný rozsah jako u loňského modelu. Co však naopak samozřejmostí vůbec není, je speciální třecí spojka na noži sekačky (pod unášečem), která umožní noži proklouznout v případě, že narazí do tvrdé překážky. Výrazně se tak zmenšuje šance, že sekačku v takové situaci poškodíte.

Samotný motor je velice silný a poradí si i hodně zarostlým pozemkem. Převodovka je kovová, velice masivní a odolná a výrobce garantuje její dlouhou životnost. Není důvod mu nevěřit. Žací nůž také není žádné ořezávátko, vybaven je navíc velkými, tzv. big blade, vyhazovacími lopatami a bez problémů si poradí i s velmi vzrostlou mokrou trávou. Šířka sečení je 46 cm.

Chválíme hladké startování, které nevyžaduje příliš mnoho energie. Poděkovat za to můžeme automatickému sytiči.  Přídavný koš je součástí balení a nabídne objem 65 litrů, tedy tak akorát na to, abyste jej nemuseli vysypávat za každým rohem. Jádro koše je vyrobeno z odolné tkaniny, z vnější strany je potažený jemnější látkou, která velice úspěšně lapá prach. Podle údajů výrobce se navíc jedná o poctivou ruční práci. To je velice praktické, když např. v létě sekáte suchou trávu, která má tendenci prášit. Praktické je i připojování koše seshora přes řídítka, ne neprakticky spodem, pod řidítky, jak je to u řady sekaček běžné.

Pokud nechcete používat sběrný koš, je sekačku možné přepnout na vyhazování trávy bokem (to ale má tendenci občas drhnout, alespoň tedy u vzrostlejší trávy, pro kterou je tato možnost primárně určena) a také mulčování, kdy je tráva nasekána na malé kousky a zpět rozložena na trávník, kde poslouží jako výborné hnojivo podporující další růst trávy.

Výše jsme chválili robustní konstrukci – ano, skutečně se jedná o velice odolnou a dílensky skvěle zpracovanou benzínovou zahradní sekačku. Bohužel, projevuje se to na její hmotnosti. Sekačka rozhodně patří k těm těžším modelům na trhu. Třicet šest kilogramů už je hmotnost, s kterou může mít leckterý uživatel problém. Nepočítejte proto příliš s tím, že zadáte úkol posekat trávník svým dětem. Bez pojezdu by byla manipulace se sekačkou Weibang velice obtížná. Navzdory váze je práce se sekačkou velmi pohodlná. Antivibrační systém v kombinaci s měkčenou ergonomickou rukojetí – ta je pro potřeby skladování navíc skládací – zajistí, že se svaly na rukou jen tak neunaví.

Údržba

Údržba Weinbang WB 456 SVC 6in1 se nijak zásadně neliší od jiných modelů benzínových sekaček. Kromě pravidelného doplňování paliva do nádrže o objemu 1,5 litru se neobejdete bez kontroly hladiny motorového oleje.

Samozřejmostí je pravidelné čištění všech součástí od zbytků trávy, zejména míst, kudy je tráva vyhazována, určitě vyklepávejte i sběrný koš. Sekačku skladujete v suchém prostředí (ideálně garáž nebo dobře izolovaný sklep), před každým použitím zkontrolujte utažení šroubů a matek. Celkové zpracování sekačky působí velice dobře, díly dobře zapadají a dobře drží pohromadě, dá se tak předpokládat, že sekačka bude sloužit dobře a dlouho.

Zjistit cenu

Zjistěte, jak si stojí jiné benzínové sekačky.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8 Total Score
Weibang WB 456 SCV 6in1

Zahradní benzínová sekačka Weinbang WB 456 SVC 6in1 je velmi podařeným následovníkem předchozího oblíbeného modelu. Přináší robustní kovovou konstrukci a spolehlivý pojezd s volitelnou rychlostí. Záběr nože je téměř půl metru, což je ideální pro údržbu menších a středně velkých ploch (do 800 metrů čtverečných). Největším neduhem je vysoká hmotnost sekačky, na druhou stranu, samotná manipulace není až zas takový problém.

Sečení
8
Výbava
8
PLUSY
 • odolná kovová konstrukce
 • volitelná rychlost pojezdu
 • volba mezi sběrným košem, bočním vyhazováním i mulčováním
 • rychlé startování
 • koš krytý jemnou tkaninou proti prachu
 • kvalitní dílenské zpracování
MÍNUSY
 • vysoká hmotnost
 • není vhodný pro větší pozemky
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo