Recenze Whirlpool ADG 422

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Plně vestavná 45 cm úzká myčka na nádobí Whirlpool ADG422 myje a suší průměrně dobře. Má 7 přednastavených mycích programů, včetně automatického programu se šestým smyslem. O dokončení mytí řekne zvukem i světelnou indikací. Jde o dobrou základní slim myčku. Tento výrobek se již doprodal, či doprodává. Aktuální hodnocené myčky najdete zde.

Parametry

Energetická třída (A+++ až D)A++
Třída účinnosti sušení (A až G)A
Třída účinnosti mytí (A až G)A
Vážená roční spotřeba elektřiny211 kWh
Vážená roční spotřeba vody2 520 litrů
Cena roční spotřeby elektřiny844 Kč / rok
Cena roční spotřeby vody226,8 Kč / rok
Počet sad nádobí10
Hlučnost při mytí45 dB
Výška82 cm
Šířka44,8 cm
Hloubka57 cm
Typ myčkyplně vestavná
Pokud máte v kuchyňské lince prostor o rozměrech 820-900 mm x 450 mm x minimálně 560 mm (ano, i když je 57 cm hluboká), tak můžete uvažovat o koupi slimky Whirlpool ADG 422. Zapojíte ji snadno – pokud už máte zkušenosti, jinak si trochu počtete v manuálu, možná zanadáváte, ale za pár hodin bude myčka tam, kde má být a připravená na první spuštění. Myčku můžete napojit i na teplou vodu ( do 65° C), délka hadic je ale relativně kratší a je lepší si spočítat, jakou délku potřebujete – přívodní hadice měří cca 160 cm a je zakončena automatickým elektrickým ventilem AquaStop, který „vypne vodu“ pokud by zjistil její únik z myčky – prostě zabrání vytopení. Odpadní hadice má 155 cm a přívodní kabel na 220 V má 130 cm.

Schéma zapojení a rozměry Whirlpool ADG 422

Ovládání

Displejano
Indikátor nedostatku soliano
Indikátor nedostatku leštidlaano
Dětská pojistka / zámekne
Zvuková signalizace po domytíano
Světelná signalizace mytíano
Automatické vypnutí po domytíne
Jako všechny plně vestavné myčky má i tato ovládání na horní hraně dvířek. Je to běžné. Dvířka můžete otevřít i během mytí, ale není to nejrozumnější varianta – dávejte pozor, ať se neopaříte parou, nebo vás nepostříká voda. Celé ovládání je jednoduché – tlačítko na zapnutí a vypnutí, na přepínání programů, displej a 3 tlačítka funkcí (odložený start, poloviční náplň Multizone a multifunkční tablety). Vpravo najdete ještě seznam mycích programů, abyste je měli stále na očích. Na displeji toho moc není – jen číslo programu a a odhadovaná doba do konce mytí. To je takový dobrý základ. Jak poznat, že už domyla? Snadno, po dokončení programu zapípá a taky podle zeleného světla Light point. Myčka má totiž LED diodu mezi horní hranou dvířek a kuchyňskou linkou a během mytí svítí zeleně. Po dokončení programu začne blikat. Pokud by vás světlo nebavilo, můžete tuto světelnou signalizaci v nastavení úplně vypnout.

Vnitřní uspořádání a materiály

Materiály a zpracování je trochu horší – na pohled i omak jde poznat, že se jedná o levnější myčku – například dráty košů, pojezdy košů jsou trochu vachrlaté a pojíždějí nejistě a zadrhávají. Je to trochu otravné, ale jde si na to zvyknout. Koš nahoře je běžně tvarovaný a vyskládáte do něj talířky, hrnky, malé hrnce a skleničky. Ty na víno můžete opřít o plastový držák v levé části koše. Celý koš jde polohovat. Stačí po stranách zmáčknout modré páčky a koš posunete nahoru, nebo dolů. Pojezdy se trochu zadrhávají. Spodní koš obsahuje košík na příbory (můžete ho umístit podle potřeby – nemá pevné místo) a dvě řady hrotů na ukládání talířů. Vyjíždění a zajíždění do myčky by mohlo být jistější, sem tam koš sjede z ližin.

Mycí programy a sušení

Kvalita mytí je na průměrně dobré úrovni – budete mít normálně umyté nádobí. Ty zapečenější kusy nádobí bude potřeba předmýt, nebo odmočit mimo myčku a pak šup do spodního šuplíku (tam se špinavější nádobí myje lépe). Pro malé množství nádobí jde použít mytí jen v dolním koši – stačí zapnout poloviční náplň zvanou Multizone a vybrat, jestli se bude mýt nádobí ve spodním, nebo horním koši – spodní je na špínu, horní na „citlivější nádobí“. Automatický program 6. smysl si sám pohlídá znečištění nádobí a podle toho upraví mytí – je to velmi pohodlné a na konci máte dobře umyté nádobí. Sušení je relativně dobré – plasty zůstanou obvykle ještě vlhké, takže je lepší po domytí otevřít myčku a nechat to doschnout. U programů 1 hodina a Rychlé mytí sušení neprobíhá – nedivte se tedy, že nádobí bude po domytí úplně mokré, jde o nastavení programů, ne o chybu myčky. Celkově je ADG422 úsporná (A++) myčka, vejde se do ní až 10 sad nádobí, je běžně hlučná (45 dB) a má 7 programů na mytí:
NázevPopis programuMíra znečištěníTeplotaDélka (hodin)Voda (litrů)Elektřina (kWh)
EKOBěžný program – referenční pro energetický štítek – tzn. je sice delší, ale úspornější.běžné50 °C3:0090,74
Automatický program 6. smyslAutomatický program, který si hlídá znečištění nádobí sám a podle míry znečištění upravuje délku programu a spotřebu.běžné i velmi znečištěné1:10 – 2:307 – 140,9 – 1,25
1 hodinaRychlý každodenní program bez sušení – pro málo znečištěné nádobí.čerstvě znečištěné50 °C1:00130,95
KřehkéVhodné na skleničky a jiné křehké nádobí.málo znečištěné45 °C1:4090,85
RychléRychlé mytí bez sušení.čerstvě znečištěné50 °C0:2580,45
PředmytíOpláchnutí  studenou vodou (například zaschlého) před hlavním mytím.0:1040,01
IntenzivníProgram vhodné především pro zaschlé, připálené a jinak velmi špinavé hrnce a nádobí.běžné i velmi znečištěné65 °C2:50171,45

Spotřeba a náklady na mytí

 • Cena vody v ČR: 90 Kč za 1 m3 (1 000 litrů)
 • Cena elektřiny v ČR: 4 Kč za 1 kWh.
 • Spotřeba vody při jednom mycím cyklu Eko: 9 litrů
 • Spotřeba elektřiny při jednom mycím cyklu Eko: 0,74 kWh
Cena za jedno mytí na program Eko (referenční program pro energetický štítek) je cca 3,77 Kč: (0,74 * 4) + (0,009 * 90) = 2,96 (elektřina) + 0,81 (voda) = 3,77 Kč Tento údaj platí jen pro program EKO. U ostatních mycích programů závisí na nastavení programu, množství nádobí, reálném zašpinění nádobí, kvalitě vody, kvalitě mycích prostředků, atd. ADG422 je velmi dobrá 45 cm myčka a v testu myček je ve své kategorii na prvních místech. Nevyplatí se ale srovnat ji s jinými myčkami (třeba i 60cm) a zvážit, jestli je to opravdu nejlepší volba? Pomůžeme vám testem, recenzemi myček i tipy jak vybrat.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.1 Total Score

Základní vestavná 45 cm úzká myčka. Myje a suší průměrně dobře. Má 7 přednastavených mycích programů, včetně automatického programu se šestým smyslem. Dobrá volba, pokud hledáte něco jednoduchého a vcelku levného.

Kvalita mytí
6
Kvalita sušení
6
Funkce
6
Spotřeba
9
Kvalita zpracování a designu
5.5
Délka mytí
10
PLUSY
 • Průměrné mytí i sušení.
 • Cena.
 • 7 programů včetně automatického programu.
 • AquaStop.
 • Zvuková i světelná signalizace domytí.
MÍNUSY
 • Málo funkcí.
 • Horší zpracování a pojezdy košů.
 • Průměrné mytí i sušení.
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo