Recenze Whirlpool FFB 8448 BV CS

Hledáte pračku pro čtyřčlennou rodinu? Objem 8 kg vám bude určitě stačit a jistě zajásáte nad funkcí parního praní. Whirlpool FFB 8448 BV CS nabídne nejžádanější programovou výbavu a k tomu ovládací panel v češtině. Chcete vědět víc? Přečtěte si naši recenzi.

Parametry

Energetická třídaC
Způsob plněnípřední
Kapacita8 kg
Otáčky1400
Hlučnost praní52 dB
Hlučnost ždímání78 dB
Spotřeba energie za 100 cyklů63 kWh
Spotřeba vody za 100 cyklů4800 l
Účinnost praníA
Účinnost odstřeďováníB
Aquastopne
Výška84,5 cm
Šířka59,5 cm
Hloubka63 cm
Počet programů12
Délka základního programu220 minuty

Představení

Předem plněná pračka Whirlpool FFB 8448 BV CS nabídne 12 programů, přičemž nechybí program pro praní sportovního prádla nebo přikrývek. Potěšující je rozhodně možnost parního praní, kdy neušpiněné prádlo za pár minut osvěžíte díky páře. Vyhnete se tak zbytečnému praní, které snižuje životnost vašeho oblečení.

Kolem otočného voliče se nachází popis programů v českém jazyce a na digitálním displeji můžete sledovat průběh praní, včetně informací o zbývajícím času. Tradiční vzhled ozvláštňují velká prosklená dvířka s černým lemováním.

Programy

Jaké programy pračka nabídne?

Název programuKapacita v kgNastavení teploty ve °CMaximální počet otáček ot/min
Mix4,50-401 400
Bílé prádlo80-901 400
Bavlna80-601 400
Eco Bavlna840-601 400
Sport40-40600
Přikrývky3,50-301 000
Osvěžení párou2//
Rychlý 30´4,50-30800
20 °C80-201 400
Vlna20-40800
Jemné prádlo10-30/
Syntetika4,50-601 200

Doplňkové funkce

Práci s prádlem a praním obecně si můžete ulehčit díky několika speciálním funkcím, které Whirlpool FFB 8448 BV CS nabízí.

 • Clean+ – v závislosti na míře ušpinění si můžete nastavit 3 různé intenzity praní: intenzivní, denní, rychlé.
 • Intenzivní máchání – v rámci standardního cyklu máchání můžete přidat ještě 1-3 máchání navíc, díky kterým z prádla dostanete veškerý zbytkový prací prostředek.
 • Odložený start – pračka umožňuje nastavení odloženého startu praní.
 • Fresh Care+ – oceníte v případě, kdy nemůžete prádlo po vyprání ihned vytáhnout. Díky této funkci bude buben provádět otáčivé pohyby, díky kterým zamezí vzniku nežádoucího pachu. Funkce může být aktivní až 6 hodin po dokončení praní.
 • Teplota – přednastavenou teplotu si můžete upravit podle svých potřeb.
 • Zámek tlačítek – uzamkne ovládací panel kromě tlačítka zap/vyp.

Jak pere

Whirlpool FFB 8448 BV CS je pračka standardních rozměrů, která pojme 8 kg prádla. To je kapacita, která běžně vystačí zhruba 4členné rodině. Za poměrně dost přijatelnou pořizovací cenu obdržíte pomocníka, který nabízí uspokojující programovou nabídku včetně parního praní. Je fakt, že v nabídce nenajdete program pro dětské oblečení nebo alergiky, což je škoda. Na druhou stranu si můžete jako doplňkovou funkci nastavit máchání navíc, díky kterému se z prádla dostane veškerý prací prostředek, na který mohou být někteří jedinci citliví či alergičtí.

Za velkou přednost elektrospotřebiče považujeme parní program k osvěžení prádla. Pokud máte na židli přehozenou halenku, kterou není potřeba prát, ale zároveň je načichlá pachy, necháte ji jen několik minut osvěžit párou a můžete v ní znovu vyrazit mezi lidi. Ostatně parní program dodá svěžest i prádlu, které dlouho leželo v šatníku a potřebuje provětrat nebo vyžehlit, aniž byste se při žehlení nadřeli. Jednu náplň by měly tvořit zhruba 3 ks oděvů.

Páru pračka využívá i při zvolení funkce FreshCare+, kdy se účinky praní zvyšují díky tvorbě páry. Po dokončení praní se pak buben může zlehka otáčet až po dobu 6 hodin, což vám zaručí, že prádlo z pračky nevytáhnete zatuchlé a zbytečně zmačkané.

Elektrospotřebič si pochvalu zaslouží i za možnost krátkého programu, díky kterému budete mít mírně znečištěné prádlo vyprané již za 30 minut. Plusové body přičítáme i za program přikrývky, díky kterému můžete v pračce vyprat i bundy. Celkově programovou výbavu hodnotíme kladně. Zdá se nám, že obsahuje veškeré základní programy, které se nejčastěji používají. Pokud tedy nepotřebujete speciální program pro praní černého oblečení, riflí nebo oblečení pro alergiky či děti, určitě vám pračka dobře poslouží.

Co se týče hodnot spotřeby vody a elektřiny, patří pračka mezi průměr. Nijak výrazně s ní neušetříte, ale ani zbytečně neutratíte. Podle nového štítkování spadá pračka do energetické třídy C, což odpovídá spotřebičům s hodnotou A+++ podle starého energetického štítku. Pračka disponuje technologií 6. smyslu, takže si na základě množství a materiálu prádla dokáže sama navolit nejvhodnější spotřebu vody, energie a času. Hlučnost odstřeďování je ohodnoceno písmenem C, což podle produktového listu odpovídá hlučnosti o hodnotě 78 dB, a to už je skutečně dost. Nejtišší modely dosahují hlučnosti okolo 70 dB.

Účinnost odstřeďování spadá do kategorie B, což není špatné, ale ani nejlepší. Nicméně maximální počet otáček 1 400 za minutu tento nedostatek vykompenzuje. Na Whirlpool FFB 8448 BV CS je možné pomocí vhodného mezikusu postavit sušičku. Mnohé uživatele jistě potěší český popis programů okolo otočného voliče a elegantní dotykový displej.

A co na pračce zamrzí? Kromě poměrně vysoké hlučnosti při odstřeďování (hlučnost u praní je 52 dB) je to absence ochrany proti přetečení – aquastop.

Pokud hledáte úspornější a chytřejší pračku, nahlédněte do našeho obsáhlého testu, kde určitě najdete tu pravou.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.5 Total Score
Whirlpool FFB 8448 BV CS

Whirlpool FFB 8448 BV CS potěší středně náročné zákazníky, kteří chtějí parní praní, ale zároveň nechtějí do pračky investovat velkou finanční sumu. Z hlediska úspornosti provozu spadá spotřebič do uspokojivé střední kategorie. Není přehnaným žroutem, ale ani výrazně nízkonákladovým výrobkem. Je škoda, že mu chybí aquastop. Jistě oceníte možnost osvěžení prádla párou nebo programy pro sportovní oblečení nebo přikrývky.

Praní
9
Ždímání
8
Programy
6.5
Hlučnost
6
Výbava
6
Spotřeba
8
PLUSY
 • pořizovací cena
 • osvěžení párou
 • český popis na ovládacím panelu
 • dotykový displej
MÍNUSY
 • vysoká hlučnost při odstřeďování
 • chybějící ochrana proti vytečení
 • chybí program pro alergiky nebo dětské oblečení
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo