Recenze Whirlpool FFS 7238 B EE

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Předem plněná inteligentní „whirlpoolka“ je jednoduchý pomocník do domácnosti. Pračka se 6. smyslem udělá pro vaše prádlo to nejlepší. Sama rozezná jeho množství a druh a podle toho upraví nastavení tak, aby bylo optimální pro prádlo i úsporné pro vaši peněženku. Má 14 programů, displej, eko programy, zvládne vyprat dobře, rychle a po skončení cyklu prádlo udrží svěží funkcí FreshCare+. Dále se o ní dozvíte více.

Parametry

Energetická třídaD
Způsob plněnípřední
Kapacita7 kg
Otáčky1200
Hlučnost ždímání80 dB
Spotřeba energie za 100 cyklů69 kWh
Spotřeba vody za 100 cyklů4400 l
Účinnost praníA
Účinnost odstřeďováníB
Aquastopne
Výška85 cm
Šířka60 cm
Hloubka58 cm
Počet programů14
Délka základního programu205 minuty

 

Představení

Pračky americké značky Whirlpool si našly své místo již v mnoha českých domácnostech. Jsou jednoduché na ovládání a podávají dostatečné prací výkony. Model FFS 7238 B EE do svého bubnu schramstne až 7 kg prádla a vyždímá jej až na 1 200 otáček. Má klasické rozměry a trendy design s výraznými černými dvířky. Z nabídky 14 programů si to pravé vybere snad každý pro svou každodenní pomoc s praním prádla.

Programy

Ze základních programů zvolte to pravé pro konkrétní druh prádla. Ideální je řídit se popiskem na etiketě u oblečení a požadavkům praní přizpůsobit teplotu, otáčky i vhodný prací prostředek.

U teploty číslem 0 vyjadřujeme možnost tzv. studeného praní. Nejedná se o skutečnou teplotu vody.

Název programuKapacita v kgNastavení teploty v °CMaximální počet ot./min
Mix70-401 000
Bílé prádlo70-901 200
Bavlna70-601 200
Eco 40-607401 000
Sport3,50-40600
Prošívané deky3301 000
Džíny3,50-40800
Rychlé 30´3,50-30800
20 °C70-201 200
Vlna1,50-40800
Jemné prádlo10-30
Syntetika40-601 200
Eko bavlna740-601 200

Pro běžné každodenní praní lehce ušpiněných oděvů přijdou vhod programy Bavlna nebo Eko bavlna, které můžete naplnit na plnou kapacitu bubnu, tedy 7 kg prádla. Program Eco 40-60 je nejvýhodnějším programem pro běžné praní a šetření energie. Je v souladu s evropskými ekologickými normami. Spěcháte a klasické prací časy se zdají být zdlouhavé? Za půlhodinku může být hotovo! Díky programu „Rychlé 30´“, který ušetří čas i spoustu vody a energie. Zvládne 3,5 kg prádla na 30 stupňů.

Pro sportovní nadšence, kterým stačí hned po cvičení prohnat pračkou zpocené lehké sportovní oděvy, je připraven program „Sport“, ke kterému je nejlepší používat gelový prací prostředek a plnit pračku jen do půlky. Kdo má oblíbené džíny, nemusí se o ně bát, pračka myslela i na ně a má pro ně speciální program „Jeans – Džíny“. Stejně tak i třeba pro vlnu, bílé či jemné prádlo, syntetiku nebo prošívané přikrývky.

Před začátkem praní doporučujeme vždy nahlédnout do návodu a zjistit, jaká je stanovená kapacita praní pro konkrétní nastavení, aby nedošlo k přeplňování bubnu, a tedy i snížení účinnosti praní. Programy jsou dané a nelze je měnit nebo rozšiřovat o další díky chytrým funkcím, jak tomu bývá u některých nových praček vyšších řad.

Funkce

Jaké další speciální funkce vám pračka nabídne?

 • 6. smysl – whirlpoolky jsou svým 6. smyslem vyhlášené. Mají senzory, které vyhodnotí kolik prádla je v bubnu a podle toho přizpůsobí prací programy. Díky tomu získáte nejlepší výsledky praní a ušetříte energii a vodu. Podobnou technologii má většina výrobců, jen jí každý říká každý jinak.
 • FreshCare+ – zabrání množení bakterií, pachů a mačkání prádla po doprání.  Tato funkce bude až 6 hodin hlídat teplotu v bubnu a prádlo v něm lehce převalovat, aby ho udržela svěží.
 • Bělení – přímo v pračce je možné bělit prádlo s použitím vhodného bělícího prostředku. Postup bělení je popsán v návodu.
 • Odložený start – pračku můžete nachystat a díky odložení startu se program spustí až za určený časový úsek.
 • Dětská pojistka – proti zvídavým dětským ručičkám můžete deaktivovat funkci tlačítek stisknutím symbolu klíče.
 • Teplota – u programů je možné si upravit teplotu podle svých požadavků.

Jak pere

Kdo chce domů jednoduchého pomocníka pro domácí práce, volbou pračky Whirlpool FFS 7238 B EE nešlápne vedle. Tento model postačí pro každodenní praní menší rodině. Má klasické rozměry, takže se hodí spíše do míst, kde nemusíte řešit každý centimetr navíc. V případech, že s místem potřebujete šetřit, je dobré sáhnout spíše po modelu „slim“ s hloubkou do 50 cm.

U ovládání se nemusíte bát složitostí. Pračku stačí naplnit ideálním množstvím prádla podle programu, který si vyberete, otočit kolečkem na požadovaný program podle popisku a zapnout. Start praní můžete klidně odložit a kvůli dětem raději deaktivovat ovládací tlačítka. Informace o praní můžete sledovat na menším černobílém displeji, na kterém je dobře vidět vše potřebné.

Kdo hledá moderní chytré funkce, nebo třeba možnosti propojení se smartphonem a stahování dalších programů, bude se muset poohlédnout jinde. Tato pračka je nemá.

Co má, je kvalitní invertorový motor, který má dlouhou životnost, je tichý a úsporný. Praní je docela tiché, kolem 50 dB, o něco hlasitější už je ždímání, které má Céčkové hodnoty (80 dB), což pračku řadí mezi nejhlasitější spotřebiče. Prádlo se ale vyždímá až 1 200 otáčkami za minutu. To není mnoho. Skutečně dobrých výsledků ždímání, díky kterým prádlo dříve uschne, dosáhnete až při hodnotách okolo 1 400 až 1 600 ot/min.

Pračka nemá žádnou speciální funkci ani na čistění bubnu, takže tuto stránku budete muset sami obstarat se pravidelně pečovat o její údržbu, aby vám co nejlépe a dlouho sloužila. Minimálně jednou začas pustit pračku na prázdno s vysokou teplotou vody 90 stupňů a speciálním čističem, ručně vyčistit vnitřek i filtr.

Zajímavá je FreshCare+ funkce, díky které nemusíte hned po doprání prádlo tahat z pračky ven. Pokud tam zůstane déle, nevadí, nemusíte se bát jeho zatuchnutí. Pračka bude s prádlem jemně pohybovat pomalými pohyby bubnu až 6 hodin po doprání a udržovat jeho stabilní teplotu.

Na kolik vyjde provoz

Cena za jedno vyprání při plné kapacitě (7 kg) při programu bavlna. Údaje o spotřebě bereme přímo od výrobce. Bere se cena za energie, to znamená za vodu a elektrickou energii. Cena pracích prostředků není zahrnuta. Jako cenu vody počítáme 90 Kč za 1 metr krychlový (1 000 litrů) a 4 Kč za 1 kWh.

 • Spotřeba elektřiny: 0,69 kWh.
 • Spotřeba vody: 44 l.

Cena za jedno vyprání je tedy cca (0,69 * 4) + (0,044 * 90) = 2,76 + 3,96 = 6,7 Kč. Tento údaj berte jako orientační, závisí mimo jiné na množství prádla a zvoleném programu.

Zjistit cenu

Podívejte se na další recenze praček.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.9 Total Score
Whirlpool FFS 7238 B EE

Whirlpool FFS 7238 B EE je průměrný prací pomocník klasických rozměrů. Pračka nenabízí žádné extra funkce navíc, svými ovládacími prvky je přehledná a zaujme svým vzhledem s kontrastními černými dvířky a stříbrným programovacím kolečkem. Její obsluhu zvládne i nenáročný uživatel. Dle očekávání nepatří mezi neúspornější spotřebiče, ale spotřeba není ani nijak špatná. Prostě očekávaná ku svojí ceně.

Praní
9
Ždímání
7
Programy
6
Hlučnost
6
Výbava
6
Spotřeba
6.5
PLUSY
 • 14 programů
 • 1 200 otáček/ min.
 • FreshCare+ funkce
 • nízká cena
MÍNUSY
 • o něco hlasitější ždímání 80 dB
 • menší displej
 • popisky v AJ
 • žádné moderní chytré funkce
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo