Recenze Whirlpool FFT M22 8X3B EE

Volně stojící sušička Whirlpool FFT M22 8X3B EE vás může zaujmout na první pohled vkusným designem, skvělou energetickou třídou A+++, 15 různými programy sušení, technologií FreshCare nebo technologií 6. smyslu s energeticky úsporným, ale zároveň vynikajícím sušením. Má co nabídnout, ale má i své menší nedostatky. Tak si pojďme tuto kondenzační sušičku s 8kg kapacitou prádla, představit blíže a zaměřit se na její silné i slabé stránky.

Parametry

Kapacita8 kg
Energetická třídaA+++
Roční spotřeba energie175 kWh
Hloubka64,9 cm
Šířka59,8 cm
Výška84,9 cm
Hmotnost44 kg
Hlučnost64 dB
Počet programů15
Odložený startano
LCD Displejano
Dětská pojistkaano
Refreshano
Zvukový signálano
Osvětlení bubnuano
Trvání standardního programu165 min
Třída účinnosti kondenzaceA
Typ chladivaR134A

Představení

Sušička Whirlpool FT M22 8x3B EE je vhodná pro běžnou rodinu s dětmi, zvládne naráz usušit 8 kg prádla. Patří mezi kondenzační sušičky, disponuje tepelným čerpadlem, a proto je velmi hospodárná. K tomu se přidává i skvělá energetická třída A+++. Roční spotřeba energie se pohybuje jen okolo 175 kWh, což vás při ceně 5 Kč za kWh vyjde na 875 Kč. Co se týká hlučnosti sušičky, tady by bylo co vylepšovat. U sušičky je běžná hodnota od 60 do 70 dB, proto s hodnotou 64 dB patří v tomto ohledu tento spotřebič mezi průměr. Spokojeni naopak budete s technologií FreshCare. I přesto, že prádlo zapomenete ze sušičky vytáhnout, udrží si v ní prádlo vůni až po celých 6 hodin a funkce také brání pomačkání prádla. S technologií 6. smysl si zvolíte program a inteligentní senzory automaticky nastaví parametry sušení tak, aby se při co nejvyšší možné úspoře energie a času, prádlo vysušilo s co nejlepším výsledkem. Z 15 druhů sušících programu je z čeho vybírat. Co se týká designu spotřebiče, jedná se o hezký kousek. Bílá sušička s černým bubnem, nerezovým otočným ovladačem a černým LCD displejem se bude v koupelně dobře vyjímat. Jen si musíte uvědomit, že se nejedná o žádný slim model, ale spotřebič s klasickým většími rozměry. Průměr plnícího otvoru je 34 cm a úhel otevírání až 130 stupňů. To vám usnadní vkládání prádla. Samozřejmostí je odložený start, dětská pojistka a také nastavení rychlého programu sušení.

Programy

Model FFTM228x3BEE nabízí celkem 15 programů, mezi nimi najdete klasické sušení prádla z různých materiálů jako z:

 • bavlny,
 • syntetiky,
 • vlny,
 • hedvábí.

Sušička nabízí i program sport nebo rychlé sušení, které se v dnešní zrychlené době určitě hodí. Program osvěžení oceníte, když potřebujete prádlo zbavit nelibé vůně a nechcete ho ještě prát.

Název programuMaximální náplň v kg
eco bavlna8
mix4
ložní prádlo8
košile3
sport4
přikrývky
jeans3
snadné žehlení
osvěžení
rychlé0,5
barevné8
hedvábí0,5
vlna1
jemné2
syntetika4

Doplňkové funkce

Ze své zkušenosti můžu říct, že doplňkové funkce mi pomohly k lepšímu výsledku sušení, jen to chce věnovat trochu času k jejich prostudování a pak vybrat ty pravé. Jakmile si navolíte program, můžete si zvolit různé doplňkové funkce, podle toho, jak vám budou vyhovovat. Pozor ale, ne u všech programů je možná jakákoliv kombinace.

 • Fresh care – pokud nemáte možnost vytáhnout prádlo ihned po sušení, v prádlu se jednak začnou množit bakterie a také se ho poté vytáhnete dost pomačkané. Pokud použijete tuto funkci, zamezíte výše zmíněnému a navíc bude prádlo pěkně voňavé.
 • Antitangle – zamotané a zauzlené rukávy košil nás mohou mnohdy pěkně rozčílit. Zvolením této funkci, díky které se upraví pohyby bubnu, tento problém vyřešíte, použijte při menší várce prádla.
 • Jemné – snížení teploty sušení umožní ochranu jemného prádla.
 • Úroveň sušení – u každého programu je automaticky přednastavená délka a úroveň sušení, pokud vám nevyhovuje, můžete manuálně zvolit jednu ze čtyř úrovní sušení.
 • Časované sušení – stejně jako úroveň, můžete ovlivnit i čas sušení dle vaší potřeby.
 • Odložený start – již běžná funkce, se kterou si posunete sušení prádla na dobu, který vám vyhovuje.
 • Sušení k žehlení – zvolte, pokud chcete ihned po sušení prádlo žehlit.
 • Na ramínko – aktivujte pro velmi jemné prádlo, které se po sušení ihned vyvěsí.
 • Sušení k uložení – se používá pro prádlo, které máte v úmyslu hned dát do skříně.
 • Extra sušení – pokud si oblečení chcete ihned obléct, zvolte tuto možnost, prádlo bude úplně suché.
 • Vysoká teplota – tato funkce je vhodná pro sušení odolných textilií.

Posledními funkcemi, které u sušičky Whirlpool FFT M22 8x3B EE můžete najít je zamknutí tlačítek a vypnutí veškeré zvukové signalizace.

Jak suší

Tato sušička Whirlpool FF M22 8x3B EE disponuje 6. smyslem, to znamená, že dokáže velmi dobře kombinovat vynikající výsledky sušení s výraznou úsporou energie a zároveň se skvěle postará o to, aby prádlo neutrpělo žádnou újmu. Líbí se nám i unikátní bublinkový povrch bubnu, který má provětrávací žebra, tím pádem prádlo jakoby nadnáší. S 6. smyslem si sušička hlídá úroveň vlhkosti po celou dobu sušení.

Uživatelé si sušičku Whirlpool FFT M22 8x3B EE chválí, jednak jsou spokojeni s úrovní sušení, které se může pochlubit tím nejvyšším stupněm A (od A do G) a také s celkovou úrovní tohoto modelu. Její obsluha je jednoduchá, LCD displej se šesti tlačítky a manuální ovládací kolečko jsou přehledně uspořádané a popsané. Zvukový signál nás upozorní na dokončení programu nebo na nějaký problém. Zvuk můžete v případě nočního sušení vypnout.

Samozřejmě velmi důležitá je spotřeba elektrické energie, se kterou můžete být určitě spokojení. Nejvyšší stupeň A+++ je toho důkazem. 15 základních programů, ve kterých si skoro každý najde to, co potřebuje. Chybí nám tu ovšem program pro alergiky a také program pára by se hodil, proto pokud jsou pro vás tyto programy prioritou, musíte se poohlédnout po jiném modelu. Stejně tak výběr doplňkových funkcí by mohl být malinko bohatší. Na druhou stranu to nejdůležitější tu určitě nechybí. Tato sušička zvládne naráz usušit 8 kg prádla, proto i rodina, kde se pere každý den, bude s touto kapacitou spokojená.

Jedná se o kondenzační sušičku, proto je nezbytné pravidelně čistit filtr. Odstranění zbytků tkanin jde jednoduše, ale nějaký čas samozřejmě zabere. Plusem je alespoň ergonomická rukojeť pro vyjmutí filtru. Tento model je vybavený invertorovým bezkartáčovým motorem, který také napomáhá jednak tiššímu provozu, účinnějšímu sušení a díky kontrole pohybů bubnu ochraně sušeného prádla. Navíc zde máte na motor zajištěnou 10letou extra záruku, nezapomeňte se ale po koupi výrobku registrovat.

Tipy: pokud nemáte se sušičkou zkušenosti, je dobré ze začátku věnovat trochu času zjištění informací, které jsou pro dobrý výsledek nezbytné. Od nás alespoň pár základních rad:

 • Důležité je správné vyprání prádla, při kterém byste neměli používat příliš mnoho pracího prostředku. Pokud je ho mnoho, při sušení se pak uvolní a může na prádle nechat skvrny a také poté zanáší filtry sušičky.
 • Dodržujte kapacitu sušičky.
 • Před vložení prádla zapněte všechny zipy a knoflíky.
 • Pokud máte plastový zip, sušte pouze na nejnižší teplotu.
 • Boty se v sušičce sušit dají, ale je třeba na ně použít zvláštní boxy, stejně jako u jemného prádla je dobré použít ochranné sáčky.

Prohlédněte si další recenzované sušičky prádla.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.4 Total Score
Whirlpool FFT M22 8X3B EE

Whirlpool je spolehlivý výrobce sušiček, který má v této oblasti bohaté zkušenosti. Velkým plusem tohoto konkrétního modelu je to nejdůležitější, co od sušičky očekáváme. Výborné výsledky sušení, úspora elektrické energie, jednoduché ovládání a pěkný design. Jak jsme uvedli výše, je co vylepšit, ať už ve snížení hlučnosti nebo přidání programů a funkcí. Přesto ale s touto sušičkou chybu určitě neuděláte a myslíme, že s ní budete spokojeni.

Sušení
9
Spotřeba
8.5
Rychlost
8.5
Hlučnost
6
Výbava
8
PLUSY
 • energetická třída A+++
 • úroveň sušení A
 • rychlé sušení
 • jednoduché ovládání
MÍNUSY
 • chybí program pára a program pro alergiky
 • náročnější čištění filtru
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

4 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Dobrý deň. Možem vediet či sa dá otočiť smer otvárania dierok? Nejak sa to neviem nikde dočítať. Ďakujem

 2. Dobrý den, děkuji za super recenzi, jen mi není jasné, jestli sušička má program refresh/osvěžení. U soupisu kolik kg zvládnou jednotlivé programy totiž chybí. Děkuji.

  • Dobrý den,

   ano má. Doporučené kg vychází z doporučení výrobce a u osvěžení tam žádná hodnota není. Obecně je doporučené v tomto programu mít max jen pár kusů jednotlivých oděvů.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo