Recenze Whirlpool FreshCare+ FT M11 82Y

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Ideální sušička pro rodinu je Whirlpool Fresh Care+ FT M11 82Y, která nabízí bohatou programovou výbavu za slušné peníze. Kromě provětrávání prádla disponuje i program pro usnadnění žehlení již suchého prádla. Co dalšího umí? To se dozvíte v naší recenzi.

Tento přístroj mizí / zcela zmizel z trhu, na jeho nástupce se můžete podívat zde.

Parametry

Kapacita8 kg
Energetická třídaA++
Roční spotřeba energie234 kWh
Hloubka64,9 cm
Šířka59,9 cm
Výška84,9 cm
Hmotnost47,5 kg
Hlučnost64 dB
Počet programů15
Odložený startano
LCD Displejano
Dětská pojistkaano
Refreshano
Zvukový signálano
Osvětlení bubnune
Trvání standardního programu194 min
Třída účinnosti kondenzaceB

Programy

U sušičky Whirlpool Fres Care+ najdete klasické programy pro sušení bavlny a syntetiky, ale kromě toho také programy pro sušení vlny, jemného prádla, košilí, sportovního oblečení, džín nebo přikrývek. U přikrývek se neudává váha, ale pouze počet. Je vhodné sušit vždy jen jednu přikrývku.

 

Kromě toho si můžete vybrat program pro osvěžení prádla nebo provětrávání až na 6 hodin, pokud prádlo nemůžete po dosušení ihned vytáhnout z pračky. Ke speciálním programům se řadí snadné žehlení, což je program, který se nepoužívá na sušení mokrého prádla, ale na narovnání vláken u již suchého a zmačkaného prádla.

U programů si můžete nastavit i úrovně sušení (k žehlení, na ramínko, sušení k uložení a extra sušení) a čas sušení (30, 60, 90, 120, 180 minut).

Název programuMaximální náplň v kg
Eco Bavlna8
Mix4
Ložní prádlo8
Košile3
Sport4
PřikrývkyJen jeden kus
Džíny3
Snadné žehlení
Osvěžení
Rychlé0,5
Barevné8
Hedvábí0,5
Vlna1
Jemné prádlo2
Syntetika4

Funkce

Aby bylo sušení a následná práce s prádlem co nejefektivnější, nabízí sušička několik užitečných funkcí.

 • Odložený start – umožňuje odložení startu sušení na vámi požadovanou dobu.
 • Rychlé – sušicí proces se zrychlí.
 • Fresh Care+ – jedná se o funkci, která může být aktivní až 6 hodin po dokončení cyklu sušení, pokud prádlo ze sušičky nemůžete ihned vytáhnout. Zabraňuje šíření bakterií kontrolou teploty a otáčením bubnu. Tuto funkci je možné aktivovat i v případě, že využijete funkci Odloženého startu.
 • Zámek tlačítek – zámek uzamkne všechna tlačítka kromě ovládacího prvku Zapnuto/Vypnuto.
 • Konec cyklu – na konci sušení se ozve dlouhé zvukové znamení. Oceníte ho v případě, kdy standardní bzučák není slyšet třeba proto, že máte sušičku mimo obytnou plochu na příklad v technické místnosti.
 • Mute – umožňuje vypnutí veškeré zvukové signalizace. Pokud veškerou zvukovou signalizaci vypnete, uslyšíte ji pouze při hlášení poruch.

Jak suší

Sušičku Whirlpool FreshCare FTM11 82YEU je možné napojit na odpad nebo vylévat zásobník na kondenzát, jenž má kapacitu 5 l. Výhodou této pračky je, že zadní filtr je samočisticí, takže vám odpadnou starosti s jeho údržbou. Ostatní se však udržovat musí.

Velkou výhodou jsou senzory vlhkosti, které upravují dobu sušení na základě úrovně vysušení. Podle toho se také mění čas programu, který můžete sledovat na displeji. Sušička disponuje slušnou programovou výbavou. Rádi bychom zmínili funkce Fresh Care+, která zajistí, že se prádlo v bubnu bude za optimální teploty provětrávat ještě dalších 6 hodin po skončení programu. Zamezí tak jeho zmačkání a také množení bakterií.

Délku sušení se můžete nastavit podle sebe stejně jako úroveň sušení. Líbí se nám také program snadné žehlení, jenž je určen pro suché prádlo, které je příliš zmačkané a jeho žehlení by proto bylo náročné. Program vlákna vyrovná a prádlo se poté bude lépe žehlit. Samozřejmostí je také program Refresh, který prádlo osvěží. Je vhodné ho však používat spíše na čisté prádlo, které nevábně voní. Po osvěžení si jej budete moci opět vzít na sebe.

Plusem jsou programy na sušení sportovního oblečení, džínů nebo přikrývek, což je program, který není běžnou programovou výbavou sušiček. Sušička se snadno ovládá, ale je škoda, že u otočného voliče nejsou popsány programy v češtině. Najdete zde jen obecné symboly. Trochu nás zamrzelo, že třída účinnosti kondenzace je pouze B (a po dokončení programu je prádlo skutečně o něco vlhčí, než u špičkových sušiček), což bychom od spotřebičů této značky nečekali. Energetická třída A++ také není nejúspornější a rozdíl ve spotřebě mezi A++ a A+++ je celkem markantní.

Jediné, co nám u sušičky chybí je osvětlení bubnu, které bývá standardní výbavou i levnějších spotřebičů a také to, že směr otevírání dvířek není možné změnit.

Zajímá vás, jak si tato sušička stojí ve srovnání s konkurencí? Přečtěte si náš velký srovnávací test sušiček a vyberte si tu pravou.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.8 Total Score
Whirlpool FreshCare+ FT M11 82Y

Sušička nabízí nadstandardní programovou výbavu a potěší i řada užitečných funkcí. Jako zástupce jmenujme Fresh Care+, která prádlo jemně provětrává až 6 hodin po dokončení sušení. U sušičky nám chybí osvětlený buben, český popisek programů kolem voliče a to, že směr otevírání dvířek není možné změnit. Celkově spadá do lehkého podprůměru, kam ji naštěstí řadí i její cena. I v této cenové hladině však lze nakoupit výhodněji, zejména díky nijak excelentní spotřebě.

Sušení
7
Spotřeba
7
Rychlost
6
Hlučnost
6
Výbava
8
PLUSY
 • programová výbava
 • funkce
MÍNUSY
 • osvětlení bubnu
 • třída účinnosti kondenzace B
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo