Recenze Whirlpool FRR 12451

Obří pračka. A to zejména svojí kapacitou 12 kg prádla a i trochu většími rozměry. Rovnou v úvodu je nutné zmínit i nadprůměrně vysokou cenu. Přesto má za tuto cenu co nabídnout. Přečtěte si, co všechno vám tento předem plněná a volně stojící pračka může přinést.

Parametry

Energetická třídaA+++
Způsob plněnípřední
Kapacita12 kg
Otáčky1400
Hlučnost praní51 dB
Hlučnost ždímání72 dB
Spotřeba energie za 100 cyklů54 kWh
Spotřeba vody za 100 cyklů5500 l
Účinnost praníA
Účinnost odstřeďováníB
Aquastopano
Výška85 cm
Šířka59,5 cm
Hloubka72 cm
Počet programů23
Délka základního programu340 minuty

Jak pere

Buben s objemem 77 litrů pojme opravdu velké množství špinavého prádla. Dneska už je technologie šestého smyslu, která sama reaguje na množství prádla samozřejmostí a najdete ji u této pračky. Pračka je vybavena i automatickým dávkovacím systémem. Do něj můžete vložit až 1 000 ml pracího prostředku a pračka z něj sama odebírá dle potřeby. V případě, že vám tento systém není sympatický, můžete dávkovat prací prostředek ručně. V takovém případě se aplikuje přímo do bubnu pračky. Maximální otáčky jsou 1 400 za minutu, ale možná i díky obří kapacitě bubnu není ždímání úplně dokonalé. Ona to ilustruje i třída účinnosti odstřeďování B, která je uvedena v technickém listu.

Proto to chce i kvalitní sušičku prádla, aby všechnu zbytkovou vlhkost vysušila. Nepříjemná daň za obří kapacitu je i velmi dlouhá doba programu pro eco bavlnu. Při plném bubnu se jedná o neuvěřitelných skoro šest hodin. Na druhou stranu lze díky tichému provozu prát i přes noc. Pro ovládání slouží přehledný a velký dotykový displej. Osobně mám o něco raději klasický otočný volič programů, ale musím uznat, že bez něj je pračka elegantnější. Pračku lze ovládat mobilním telefonem. To samozřejmě u pračky není to hlavní, ale technické hračičky to může potěšit. Za co však zaslouží přístroj tu největší pochvalu je jeho hlučnost. Respektive spíše tichost. Během praní hluk jen málokdy překročí hranici 50 dB. I hlasitost během odstřeďování není příliš vysoká a zřídka překročí 70 dB. Příjemným bonusem (i když v této cenové hladině očekávaným) je i 20letá záruka na motor pračky. Po každých zhruba 50 pracích cyklech se ukáže informace, že je třeba spustit cyklus automatického čištění. Díky tomu na to nemusíte myslet sami.

Programy

K dispozici je dle výrobce neskutečných 23 programů, ale při jejich bližším prozkoumání poznáte, že z nich naprostou většinu nejspíš nikdy nevyužijete.Jemné prádlo 0-40 3

Název programuTeplotaKapacita (v kg)
Eco Bavlna0-6012
Bavlna0-90 2
Smíšené0-607
Syntetika0-605
Vlna0-402
Košile0-303
Bílé0-6012
Barevné0-307
Džíny0-606
Sportovní0-604
Dětské0-606
Ložní prádlo0-903,5
Prošívané deky0-403,5
Koupelnové předložky0 -403
Záclony0-403
Ručníky0-9010
Věci pro domácí mazlíčky0-403
Pracovní oděvy0-606
Plavky0-402
Odstředění
Máchání a odstředění
Vypouštění

Funkce

 • Předpírka – pomůže vám vyčistit silně znečištěné prádlo. Prodlužuje program přibližně o 20 minut.
 • Fresh Care – Pračka ukončí praní krátkým odstředěním stejnou rychlostí, jaká byla nastavena pro hlavní program. Po jeho skončení bude zahájeno pravidelné obracení prádla po ukončení programu. Trvá šest hodin po skončení programu. Kdykoliv v jeho průběhu stačí stistknout tlačítko na displeji a dojde k jeho ukončení a otevření dvířek.
 • Stupeň znečistění – Pomáhá při čištění silně znečištěného prádla a prádla se skvrnami.
 • Extra máchání – Pomáhá odstranit zbytky pracího prostředku a dalších nečistot z prádla prodloužením fáze máchání. Je rovněž vhodné pro praní dětského prádla, prádla pro jedince trpící alergiemi a pro praní prádla v oblastech s měkkou vodou.
 • Snadné žehlení – Usnadňuje následné žehlení a upraví pohyb bubnu. V praxi žádné velké zázraky nečekejte.

Spotřeba a náklady na praní

Cena za jedno vyprání 12 kg prádla (plné kapacity bubnu) při standardním programu Bavlna při 60°C. Údaje o spotřebě jsou přímo od výrobce. Cena pracích prostředků není zahrnuta. Jako cenu vody počítáme 90 Kč za 1 metr krychlový (1 000 litrů) a pro energii 4 Kč za 1 kWh.

 • Spotřeba elektřiny: 0,85 kWh
 • Spotřeba vody: 65 l

Cena za jedno vyprání je tedy cca (0,85 * 4) + (0,065 * 90) = 3,4 + 5,85 = 9,25 Kč Tento údaj berte jako orientační, při jiném programu či množství prádla bude odlišný. Na první pohled se spotřebu může zdát jako poměrně vysoká. Berte však v potaz její obří kapacitu a při přepočtu spotřeby na jeden kilogram prádla se jedná o výrazně příjemnější hodnoty. Ona je ilustruje i energetická efektivnost, označená hodnotou A+++ 50%.

Zjistit cenu

Všechny testované pračky najdete zde.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.6 Total Score
Zkušenosti s obří pračkou Whirlpool FRR 12451

Pokud potřebujete pračku s takto velkou kapacitou, tak příliš velký výběr nemáte. Je pravdou, že by nejspíš mohla být o něco úspornější a ani odstřeďování není na jedničku. Na druhou stranu vypere dobře, vypadá výborně a je velmi tichá. Poslední drobnou nepříjemností je docela vysoko nastavená cena. Rozhodně nebude patřit mezi nejprodávanější pračky, ale pro určitý okruh zákazníků může být zajímavá.

Praní
9
Ždímání
8
Programy
8
Hlučnost
8
Výbava
8
Spotřeba
10
PLUSY
 • Tichá
 • Výborně vybavená
 • Opravdu velká kapacita
MÍNUSY
 • Cena
 • Spotřeba vody není nejnižší
 • Dlouhá doba základního programu
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo