Recenze WHIRLPOOL FSCR 10432

Pokud hledáte úspornou pračku, která navíc patří mezi nejtišší na trhu, právě jste ji našli. Ani při kapacitě 10 kg se nejedná o žrouta vody, natož elektrické energie. Potěší i bohatou programovou výbavou a praktickými funkcemi. Zjistěte o tomto klenotu více. Tento produkt už se doprodává / doprodal, podívejte se na aktuálně prodávané pračky.

Parametry

Energetická třídaA+++
Způsob plněnípřední
Kapacita10 kg
Otáčky1400
Hlučnost praní48 dB
Hlučnost ždímání68 dB
Spotřeba energie za 100 cyklů54 kWh
Spotřeba vody za 100 cyklů4180 l
Účinnost praníA
Účinnost odstřeďováníB
Aquastopano
Výška85 cm
Šířka59,5 cm
Hloubka64 cm
Počet programů16
Délka základního programu360 minuty

Představení

Úsporná pračka Whirlpool FSCR 10432 nabízí celkem 16 programů. Šetrně v ní vyperte jak bavlněné prádlo, tak prádlo ušité z kašmíru či vlny. Speciální programy jsou v nabídce pro praní ložního povlečení, pokrývek a věcí s výplní, sportovního oblečení nebo džínů. Kromě bohaté programové nabídky jistě oceníte možnost nastavení dokončení pracího cyklu, ale také celou řadu užitečných doplňkových funkcí jako je máchání v horké vodě, díky které se prádlo lépe žehlí nebo osvěžení, které může trvat až po dobu 6 hodin po dokončení cyklu. Pro ovládání byla zvolena dotyková technologie v kombinaci s otočným voličem. Nastavení programu, ale i čas dokončení můžete sledovat na displeji. Průběh praní a další individuální natavení znázorňují rozsvícené ikony.

Programy

Název programuKapacita v kgNastavení teploty v °CMaximální počet otáček ot./min
Bavlna eko100-601 400
Bavlna100-951 400
Mix60-401 400
Syntetika3,50-601 400
Jemné prádlo2,50-401 000
Vlna20-401 000
Barevné60-601 000
Rychlopraní 3030-301 400
Košile2,50-401 000
Přikrývka30-601 000
Ložní prádlo3,50-601 400
Kašmír20-30400
Sport3,50-401 400
Jeans50-601 000
Dětské oblečení50-601 000
Minimální naplnění10-401 400

Doplňkové funkce

Bohatou programovou nabídku doplňuje i bohatá nabídka doplňkových funkcí.

 • Colours 15 – chrání barvy praním ve studené vodě. Hodí se pro praní běžně špinavého prádla beze skvrn, přičemž šetří energii, ale dosahuje dobrých výsledků při praní.
 • Provzdušnění – používá se v případech, kdy prádlo nemůžete ihned po vyprání vytáhnout a dát do sušičky. Může trvat až 6 hodin.
 • Dávkování – pomůže vám s nadávkováním vhodného množství pracího prostředku na praní.
 • Horké máchání na konec – prací program skončí fází máchání v horké vodě, vlákna prádla budou uvolněná, takže se prádlo bude lépe žehlit.
 • Skvrny 15 – slouží pro odstranění skvrn (kromě skvrn od tuku či oleje) praním ve studené vodě.
 • Intenzivní máchání – přidá fázi máchání, takže se z prádla dostanou zbytky pracího prostředku.
 • Rychlé praní – doporučuje se pro praní mírně špinavého prádla.
 • Konec za – umožňuje nastavit dobu, za kterou má dojít k dokončení praní. Dokončení je možné naplánovat až o 23 hodin.
 • Zámek tlačítek – umožňuje uzamknout ovládací panel kromě tlačítka zapnout/vypnout.

Jak pere

Tato pračka patří skutečně mezi úsporné klenoty. Při kapacitě 10 kg spotřebuje ročně jen 119 kWh, což je hodnota, které mnohdy nedosahují ani konkurenční modely s menší kapacitou. Nesmíme zapomenout zmínit, že Whirlpool FSCR 10432 spadá do energeticky nejúspornější skupiny A+++. Roční spotřeba vody je jen 9 200 l, což je vzhledem ke kapacitě také krásná hodnota. Vychválit rozhodně musíme tichost s jakou napouští vodu, pere i odstřeďuje. Svými hodnotami 48 dB při praní a 68 dB při odstřeďování se právem řadí mezi nejtišší spotřebiče na trhu. Jen pro srovnání, běžná hlučnost při praní bývá mezi 50-60 dB, při odstřeďování mezi 70 a 80 dB. Všichni nároční uživatelé ocení bohatou programovou nabídku, která kromě klasických programů nabízí i speciální pro praní přikrývek, džínů, kašmíru, košil nebo sportovního oblečení.

Díky velké kapacitě bubnu v něm vyperete třeba i přikrývku nebo hnízdo pro miminko. Praktické jsou i doplňkové funkce, které kromě odloženého konce a dětského zámku nabízí také možnost provzdušnění na konci programu, máchání v horké vodě pro snadné žehlení nebo odstraňování skvrn i při nižších teplotách. Díky smart inteligenci dokáže pračka na základě zvoleného programu přizpůsobit pohyby bubnu pranému prádlu, o které je tak náležitě pečováno. Kromě toho vám poradí také s potřebným množstvím pracího prostředku. Na displeji můžete sledovat hodnoty spojené se spotřebou elektrické energie i pracím cyklem. Na konci praní se ozve zvukový signál. Atraktivní design zahrnuje černý dotykový ovládací panel s displejem a otočeným voličem. Nastavení jsou podsvícena.

Pračka umožňuje nastavení jazyka, ale čeština mezi nimi bohužel není. Naštěstí jsou na ovládacím panelu mezinárodní ikony pracích programů. Manuál je poměrně stručný, takže možná budete muset zamířit na internet a dohledat si další informace sami. Docela nemile nás překvapilo, že u pračky, za kterou zaplatíte okolo 14 000 Kč, není hadice s aquastopem. Rovněž musíme podotknou, že základní prací program s nejlepším poměrem spotřeby může trvat při plné náplni skutečně až dlouhých 6 hodin, což je opravdu dlouho!

Zjistit cenu

Testovali jsme i levnější modely, které můžete vidět zde.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.8 Total Score
WHIRLPOOL FSCR 10432

Whirpool FSCR 10432 splní očekávání i těch nejnáročnějších uživatelů. Z bohaté nabídky programů i funkcí si vybere každý. Navíc pračka šetří vodu i energii a patří mezi nejtišší na trhu. Pomůže vám i se správným dávkováním pracího prostředku. Jediné co nás mrzí je absence aquastopové hadice a vyšší pořizovací cena.

Praní
9
Žd
8
Programy
8
Hlučnost
10
Výbava
8
Spotřeba
10
PLUSY
 • programy
 • funkce
 • smart inteligence
 • atraktivní design
 • nízká spotřeba
 • nízká hlučnost
MÍNUSY
 • vyšší pořizovací cena
 • absence aquastop hadice
 • chybí čeština
 • dlouhý referenční program
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo