Recenze Whirlpool FT M11 8X3

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Whirpool se možná neřadí mezi nejprodávanější značky mezi sušičkami, ale dokáže nabídnout spotřebiče se zajímavým poměrem ceny a výbavy. Přesně v tomhle duchu vypadá i FT M11 8X3. Za cenu okolo 11 000 (konec roku 2020) nabídne špičkové parametry, bohatou výbavu a dostatečnou nabídku programů. Pojďme se na ni víc podívat společně.

Parametry

Kapacita8 kg
Energetická třídaA+++
Roční spotřeba energie175 kWh
Hloubka64,9 cm
Šířka59,5 cm
Výška84,9 cm
Hmotnost44 kg
Hlučnost64 dB
Typ chladivaR134a
Počet programů15
Odložený startano
LCD Displejano
Dětská pojistkaano
Refreshano
Zvukový signálano
Osvětlení bubnune
Trvání standardního programu165 min
Třída účinnosti kondenzaceA

Programy

NázevDoporučená kapacita
Eco Bavlna8 kg
Mix4 kg
Ložní prádlo8 kg
Košile3 kg
Sport4 kg
Přikrývky1 ks
Džíny3 kg
Snadné žehlení
Osvěžení
Rychlý 30 min.0,5 kg
Barevné8 kg
Hedvábí0,5 kg
Vlna1 kg
Jemné prádlo1 kg
Syntetika4 kg
 • Eco Bavlna – základní program pro sušení bavlněného prádla.
 • Mix – vhodný pro sušení smíšeného prádla s převahou syntetiky.
 • Ložní prádlo – doporučeno sušit jen jeden velký kus prádla současně. Jinak je riziko, že se do sebe zamotají a část zůstane vlhká.
 • Košile – menší doporučená kapacita má zabránit většímu pomačkání košil.
 • Sport – šetrnější program pro sportovní oděvy.
 • Přikrývky – typově podobný jako ložní prádlo, jen s nižší teplotou.
 • Džíny – vhodný pro sušení mohutnějších a silnějších textilií.
 • Osvěžení – někdy také nazývané jako refresh program. Slouží k osvěžení textilu studeným vzduchem. Aby měl program požadovaný efekt, nepřeplňujte buben.
 • Rychlý 30 min – Potřebujete rychle vysušit pár kousků, co jste zrovna vytáhli z pračky? Pak je tenhle program pro vás.
 • Barevné – dle výrobce vhodnější pro barevné prádlo. Osobně nepozoruji rozdíl mezi základním programem.

Funkce

Možnosti výbavy jsou u střední třídy sušiček velmi podobné napříč celou nabídku a ani tento Whirpool není výjimkou. Můžete se tedy těšit na následující výbavu:

Nastavení úrovně sušení

Žádné překvapení nečekejte, máme k dispozici čtyři úrovně sušení.

 • Sušení k žehlení
 • Na ramínko
 • Sušení na uložení
 • Extra sušení

Časové sušení

Opakovaným stiskem tlačítka nastavíte požadovanou délku sušení. Spustíte, začne odpočet času a po požadovanou dobu je prádlo sušeno.

Odložený start

Nastavuje si s jakým zpožděním se má sušička pustit. Vhodné například na sušení přes noc. Za ticha usnete a jemný hluk sušičky, který se spustí se zpožděním vás už neprobudí.

Rychlé

Zrychlí sušící proces za cenu zvýšené spotřeby elektrické energie. Vítaný pomocník, který se může hodit.

Fresh care+

Po ukončení programu dokáže otáčet bubnem (snižuje riziko pomačkání prádla a ulehčuje případné žehlení) a zároveň udržuje v bubnu přístroje zvýšenou teplotu. Ta má zabránit případnému šíření bakterií. Zajímavé je, že v takovém módu může sušička fungovat až šest hodin. Většina výrobců nabízí standardně 2 – 4 hodiny.

Dětský zámek

Zablokuje všechny tlačítka, kromě toho pro vypnutí/zapnutí přístroje.

Zvuková signalizace po konci sušícího cyklu

Poměrně hlasitý a dlouhý zvuk, který můžete zapnout, pokud chcete být informováni o tom, až je prádlo dosušené.

Jak suší

Pro začátek pár doplňujících údajů. Buben přístroje má objem 120 litrů. S ohledem na kapacitu 8 kg je to přiměřená hodnota. Za zmínku stojí, že dvířka se dají otevírat do úhlu 130° a není možnost změny směru jejich otvírání. Marně budete hledat osvětlení bubnu (ale to je většinou výsadou dražších sušiček). Objem zásobníku na vodu je standardních 5 litrů (případné napojení na odpad je možné), délka přívodního kabelu rovněž běžných 150 cm.

Použitý typ chladiva je R134a. Pokud jde o provoz, tak hlučnost i spotřeba energie dosahují velmi příznivých hodnot. Nejedná se o naprostou špičku, ale nadprůměr to je. Což při připomenutí relativně nízké ceny potěší. Objem prádla je pro běžnou rodinu také dostatečný, ovládání snadné, vlastně když pominu nemožnost otočení dvířek a úhel jejich otevírání tak není co vytknout. To že nemá osvětlení bubnu nebo připojení k Wi-Fi spoustu lidí trápit nebude a hlavně jsou to s ohledem na cenu nereálná očekávání. I tak je výbava velmi bohatá. Vlastní sušení je také nadstandardní a když nebude buben extra přeplňovat (nebo nedáte několik velkých kusů povlečení, které se do sebe zamotají) budete vytahovat dobře vysušené prádlo. Když se to vezme kolem a kolem, tak se jedná opravdu o hodně zajímavou koupi.

Svými parametry konkuruje i výrazně dražším sušičkám, v rychlosti sušení je často i předbíhá. Třída sušení A (ačkoliv velmi těsně) je dalším příjemným překvapením. Takže pokud vám nevadí některá z jejích drobnějších nedostatků, rozhodně doporučuji její nákup zvážit.

Zjistit cenu

Zajímají vás jak dopadly další Whirlpool sušičky?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.2 Total Score
Hodnocení Whirlpool FT M11 8X3

Za mě hodně zajímavý kousek. Hlavně díky kombinaci nízké ceny a výborných parametrů, plus bohaté výbavy. Pokud si udrží dobrou spolehlivost (Whirpool na tom u většiny modelů není nijak špatně a čas ukáže, zda je tomu tak i u tohohle), tak se jedná o velkého favorita pro zákazníky, kteří hledají výborný poměr ceny a výkonu a zároveň netouží po extra výbavě či funkcích.

Sušení
9
Spotřeba
8.5
Rychlost
8
Hlučnost
6
Výbava
8
PLUSY
 • Prodloužená záruka
 • Příznivá cena
 • Vysoká účinnost sušení
 • Rozumná spotřeba
 • Rychlost sušení
MÍNUSY
 • Nelze změnit směr otevírání dvířek
 • Někomu může chybět nadstandardní výbava typu osvětlení bubnu nebo propojení s telefonem
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo