Recenze Whirlpool FWSF61053W EU

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Pračka Whirlpool FWSF61053W EU potěší bohatou programovou výbavou a funkcemi zahrnujícími i parní praní. Za málo peněz tak získáte skutečně hodně muziky. Kromě kladů má však pračka i svoje nedostatky. Jedním z nich je například vysoká hlučnost. Zjistěte, jak pračka obstála v našem testu.

Parametry

Energetická třídaA+++
Způsob plněnípřední
Kapacita6 kg
Otáčky1000
Hlučnost praní62 dB
Hlučnost ždímání83 dB
Spotřeba energie za 100 cyklů69 kWh
Spotřeba vody za 100 cyklů3820 l
Účinnost praníA
Účinnost odstřeďováníC
Aquastopne
Výška83,7 cm
Šířka59,5 cm
Hloubka42,5 cm
Počet programů12
Délka základního programu200 minuty

Představení

Pračka Whirlpool FWSF610053W EU je jasnou volbou pro všechny náročné jedince, kteří však nemají ve své koupelně dostatek místa pro velkou pračku. Tento model disponuje hloubkou pouze 42,5 cm, takže se hodí i do prostorově menších koupelen. Vzhledem k úspornému prostorovému provedení je i kapacita bubnu menší. Ten pojme jen 6 kg, takže je pračka vhodná spíše pro méně početné rodiny. Pračka potěší bohatým počtem programů, kterých je celkem 12 a mimo klasické programy zahrnuje také speciální na sportovní oblečení, džíny nebo prošívané deky. Největším lákadlem je však funkce FreshCare+, což znamená, že pračka může prádlo provzdušnit pomocí páry, a tak vám usnadnit žehlení. Využití však najde i při osvěžení načichlého prádla. Pračce nechybí ani funkce odloženého startu nebo možnost nastavení teploty praní. O průběhu jste informováni pomocí displeje.


Programy

Název programuKapacita kgNastavení teploty °CMaximální počet ot./min
Mix30-401 000
Bílé prádlo60-901 000
Bavlna60-601 000
Bavlna ECO660/601 000
Sport2,50-40600
Prošívané deky1301 000
Džíny2,50-40800
Rychlý 30´30-30800
Colours 15°1,50-301 000
Vlna1,50-40800
Jemné prádlo0,50-30
Syntetika30-601 000

Doplňkové funkce

K vybraným programům si můžete zvolit funkce, které vám práci s prádlem usnadní.

 • Odložený start – start vybraného programu je možné odložit na dobu, která vám bude nejvíce vyhovovat. Nejčastěji se používá pro praní na nízký tarif.
 • FreshCare+ – funkci můžete využít buď po skončení programu (prádlo se nezmačká, funkce může trvat až 6 hodin), nebo pro osvěžení téměř nezašpiněného prádla.
 • Zámek tlačítek – tuto ochranu využijí především rodiny s dětmi. Po jejím aktivování se zablokuje celý ovládací panel kromě tlačítka zapnout/vypnout.

Jak pere

Pračka je rozhodně potěšujícím výrobkem pro všechny náročné uživatele, kteří chtějí prát moderně, ale zároveň jim jejich koupelna neumožňuje instalaci velkého výrobku. S hloubkou pouhých 42,5 cm spolehlivě zapadne i do prostorově menších koupelen. Menší rozměry se bohužel podepisují na menším objemu bubnu, který činí jen 6 kg, čímž je pračka předurčena spíše do menších rodin. Na druhou stranu potěší skutečně bohatá programová výbava. V základu najdete hned 12 programů, zahrnujících kromě klasiky (bavlna, syntetika, eko) také programy pro praní džínů, sportovního oblečení, prošívaných přikrývek nebo barevného prádla. Při praní barevného prádla se oblečení pere jen na 15 °C, což zaručuje dlouhotrvající stálobarevnost.

Dostupný je i krátký prací program, který méně špinavé prádlo vypere za půl hodiny. Největším lákadlem výrobku je parní funkce. Tu můžete aktivovat na konci programu. Běžet může až 6 hodin. Prádlo se v bubnu po celou dobu pravidelně otáčí a je profukováno vzduchem, takže jej z bubnu vytáhnete mnohem méně zmačkané než po klasickém praní. Kromě toho však můžete FresCare+ využít i pro osvěžení načichlého prádla. Typicky například z restaurace. O stavu praní vás informuje přehledný displej nacházející se na přední straně vedle otočného voliče. Zobrazuje průběh programu i zůstatkový čas do konce praní. V čem je pračka zklamáním?

Především v účinnosti odstřeďování, které spadá do nedostačující skupiny C. To znamená, že v prádle zůstane téměř 62 % zbytkové vlhkosti, což je opravdu hodně. Nejhůře by pračka měla spadat do skupiny B a disponovat možností vysokého počtu otáček. Tady je otáček za minutu jen 1 000, což nízkou skupinu odstřeďování bohužel nevyrovná. Vysoká zbytková vlhkost znamená, že se prádlo bude dlouho sušit na sušáku a i sušení v sušičce bude trvat déle. Plusové body nemůžeme udělit ani za hlučnost. Při praní přesahuje průměrný hluk 60 dB o 2 dB, čímž spadá do kategorie hlučných výrobků. U odstřeďování průměrnou hranici 80 dB přesahuje dokonce o 3 dB, takže i v tomto ohledu je příliš hlučná. Velkým lákadlem je poměrně nízká pořizovací cena, za kterou dostanete špičkově vybavený elektrospotřebič s drobnými mouchami. Podívejte se na další námi testované pračky.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.4 Total Score
Whirlpool FWSF61053W EU

Pračka rozhodně naláká na nízkou pořizovací cenu, která zahrnuje 12 programů splňující nároky na moderní praní, a navíc parní funkci. Šestý smysl pohlídá nejekonomičtější způsob praní. Potěšující je energetická třída A+++. Zamrzí však velká hlučnost a nedostatečný výsledek odstřeďování.

Praní
9
Ždímání
5
Programy
7
Hlučnost
3
Výbava
6
Spotřeba
7
PLUSY
 • cena
 • parní funkce
 • 12 programů
 • úsporné prostorové provedení
MÍNUSY
 • nedostatečné odstředění
 • hlučnost
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo