Recenze Whirlpool FWSG71283BV CS

Chcete si užívat měkoučkého prádla bez bakterií? V tom případě hledejte pračku s parním programem. A právě tím disponuje Whirlpool FWSG71283 BV CS. Navíc vás potěší malá hloubka, díky které se vejde i do prostorově úsporně řešené koupelny. Pračka s kapacitou 7 kg má však vzhledem ke konkurenci poměrně velkou spotřebu vody. Bude pro vás tento model tím pravým?

Parametry

Energetická třídaA+++
Způsob plněnípřední
Kapacita7 kg
Otáčky1200
Hlučnost praní54 dB
Hlučnost ždímání79 dB
Spotřeba energie za 100 cyklů80 kWh
Spotřeba vody za 100 cyklů4850 l
Účinnost praníA
Účinnost odstřeďováníB
Aquastopneuvedeno
Výška83,7 cm
Šířka59,5 cm
Hloubka43,5 cm
Počet programů12
Délka základního programu260 minuty

Představení

Whirlpool FWSG71283BV CS potěší i náročné zákazníky, kteří požadují parní praní, ale zároveň si kvůli nedostatku prostoru nemohou pořídit pračku klasických rozměrů. Hloubka námi recenzované pračky je pouze 43,5 cm. Programová nabídka je bohatá a její dominantou je především parní program a funkce osvěžení, ale také zkrácený program nebo program pro zachování barev. Spotřeba vody je o něco vyšší než u konkurenčních modelů se stejnou kapacitou. O ekonomické hospodaření s vodou i elektřinou se stará funkce šestého smyslu.

Programy

Název programuKapacita v kgNastavení teploty ve °CMaximální počet otáček ot/min
Mix3,50-401 000
Bílé prádlo70-901 200
Bavlna70-601 200
eBavlna7601 200
Sport3,50-40600
Prošívané přikrývky20-301 000
Osvěžení párou1,5
Rychlé 30´30-30800
Colours 15°3,5151 000
Vlna1,50-40800
Jemné prádlo10-30
Syntetika40-601 200

Doplňkové funkce

Pračka disponuje řadou přídavných funkcí, které vám pomohou s ovládáním spotřebiče i praním prádla.

 • Clean+ – umožňuje lépe odstraňovat skvrny v závislosti na nastavení: intenzivní, denní, rychlé.
 • Intenzivní máchání – odstraní z prádla zbytky pracího prostředku.
 • Odložený start – díky odloženému startu si můžete začátek praní naplánovat na pro vás nejlepší dobu.
 • FreshCare+ – na konci programu se prádlo v bubnu převaluje v páře, takže se zabraňuje vzniku nepříjemných pachů.
 • Teplota – u každého programu je možné změnit nastavení teploty
 • Dětská pojistka – ovládací panel kromě tlačítka zapnout a vypnout bude zamčený a nebude možné jej ovládat.

Jak pere

Pračka FWSG71283BV CS z rodiny Whirpool potěší především parním praním. Parní funkci je možné využít na konci programu. Pokud prádlo nemůžete ihned po vyprání vyndat z pračky, můžete zvolit funkce FreshCare+, která vytváří páru a zároveň umožní bubnu provádět pohyby až 6 hodin, takže se prádlo tolik nezmačká, a navíc se nezačne tvořit zápach. Kromě toho můžete pro málo nošené a špinavé oblečení použít program Osvěžení párou. Prádlo se nepere ve vodě, jen se párou osvěží. Do bubnu je vhodné vkládat jen několik kousků oblečení (3 ks). Netradiční je program s názvem Duvet, který v návodu najdete jako Prošívané přikrývky.

Program je vhodné pro praní s náplní, mezi které patří deky, polštáře nebo bundy. Při praní na tento program je vhodné použít tekutý prací prostředek a buben naplnit jen ze ¾ objemu. Program Sport je uveden pouze pro praní lehce špinavého sportovního oblečení (tepláky, kraťasy), ale bohužel se zde nepíše o vhodnosti pro praní funkčního prádla, což je škoda. Předností pračky je malá hloubka, která činí jen 43,5 cm, takže se hodí i do menších koupelen náročných zákazníků. Kapacita bubnu je jen 7 kg. Na takto malý objem nám přijde poměrně velká spotřeba vody i elektřiny. Spotřeba vody je 10 670 l, což je zhruba o 600 l více, než můžete najít u konkurenčních modelů se stejnou kapacitou i energetickou třídou, která je A+++. Energetická spotřeba se řadí mezi průměr. Průměrná je i hlučnost při praní, při odstřeďování se spotřebič s hodnotou 79 dB řadí spíše k hlučnějším modelům.

Trochu nás mrzí, že z hlediska třídy odstředění pračka spadá do skupiny B, což znamená, že v prádle zůstane 53 %. Naštěstí rozsah otáček 1 200 za minutu je poměrně slušný. Nesmíme zapomenout podotknout, že pořizovací cena je vzhledem k parní funkci velmi přívětivá. Pochvalu udělujeme také za dobře čitelný displej s velkými číslicemi a programy v češtině okolo otočného voliče.

Zjistit cenu

Přečtěte si recenze na desítky dalších automatických praček.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.7 Total Score
Whirlpool FWSG71283BV CS

Pračka Whirlpool uspokojí i náročné zákazníky, kteří si kvůli menší koupelně nemohou dovolit pračku standardních rozměrů. Její předností je parní funkce a praní přikrývek a dalšího prádla s náplní. O něco horší je to se spotřebou vody, která je poměrně dost vysoká. Šestý smyl pračky se však stará o ekonomické hospodaření s vodou i se spotřebou s ohledem na velikost náplně.

Praní
9
Ždímání
7
Programy
7
Hlučnost
5
Výbava
6
Spotřeba
5.5
PLUSY
 • pořizovací cena
 • parní program
 • malá hloubka
MÍNUSY
 • vysoká spotřeba vody
 • horší třída odstřeďování
 • hlučné ždímání
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo