Recenze Whirlpool TDLR 55112

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Pokud je vaše rodina jedno- nebo dvoučlenná, jistě vám bude pro praní stačit Whirlpool TDLR 55112. Má kapacitu 5,5 kg a slim provedení, takže ji snadno umístíte i do malé koupelny. Výrobek je vhodný především pro nenáročné uživatele. Proč? To píšeme v naší recenzi.

Parametry

Energetická třídaE
Způsob plněníhorní
Kapacita5,5 kg
Otáčky1100 ot./min.
Hlučnost ždímání74 dB
Spotřeba energie za 100 cyklů73 kWh
Spotřeba vody za 100 cyklů3640 l
Účinnost praníA
Účinnost odstřeďováníC
Aquastopano
Výška90 cm
Šířka40 cm
Hloubka60 cm
Počet programů7
Délka základního programu165 minuty

Představení

Pračka Whirlpool je v této cenové kategorii slušným produktem pro jedno- až dvoučlenné domácnosti, které v ohledu praní nemají vysoké nároky. Pračka má celkem 7 programů plus odstřeďování a máchání. Jedná se spíše o tradiční programy, kterými jsou bavlna, bavlna ECO, syntetika, vlna a další. Speciálně zaměřené programy například na sportovní oblečení, záclony nebo povlečení zde nenajdete.

Přidanou hodnotou pračky je její slim provedení, takže snadno zapadne i do menších koupelen, tlačítko pro zkrácení programu, provětrávání prádla a odložený start.

Programy

Název programuKapacita v kgNastavení teploty v °CMaximální počet otáček za minutu
Bavlna5,530-951 100
Syntetické340-601 100
Jemné1,5301 000
Denní náplň3401 100
ECO Bavlna5,540-601 100
Barevné4401 000
Vlna101 000

Doplňkové funkce

Pračka disponuje několika funkcemi, které vám usnadní praní i následnou práci s prádlem

 • Barvy 15 °C – funkce, která šetří energii k ohřevu vody, ale zachovává dobré výsledky praní, je vhodná k praní méně špinavého barevného prádla.
 • Provětrávání prádla – oceníte především, pokud nemůžete po doprání prádlo z pračky i hned vytáhnout, nebo na to jen zkrátka zapomínáte. Provětrávání prádla bude až 6 hodin po dokončení pracího cyklu prádlo provětrávat, takže si udrží svoji svěžest, i když ho z pračky i hned nevyjmete.
 • Rychlé – tlačítko zkracující délku praní vybraného programu. Je vhodné jej použít při praní méně špinavého prádla.
 • Předpírka – standardní funkce všech praček. Využijete ji při praní enormně znečištěného prádla.
 • Intenzivní máchání – k procesu máchání přidá ještě proces navíc. Funkce se hodí pro všechny, kteří perou ve velmi měkké vodě nebo pro ty, kdo trpí alergiemi na zbytkový prací prostředek v prádle.
 • Odstředění – můžete změnit intenzitu odstřeďování nebo rozhodnout pro její úplné zrušení.
 • Oblíbené – funkce vám umožní si uložit jedno nastavení u každého programu.
 • Odložený start  – umožňuje start praní odložit o 1 až 24 hodin.
 • Dětská pojistka – zablokuje ovládací panel proti nechtěnému přenastavení.

Jak pere

Pračka Whirlpool TDLR 55112 není žádnou vlajkovou lodí této společnosti ani se neřadí mezi smart výrobky pro náročné uživatele. Tento výrobek je chytrou a levnou volbou pro nenáročné, které do pračky nechtějí mnoho investovat a potřebují ji umístit do malé koupelny.

Vskutku skromná kapacita 5,5 kg ji předurčuje do jedno-, maximálně dvoučlenných rodin. Díky šířce pouhých 40 cm se vměstná i do opravdu malých koupelen. Díky hornímu plnění nepotřebuje místo pro otevírání dvířek do boku, takže ji klidně můžete obestavit věcmi. Nezapomeňte však na dostatečný prostor nad pračkou. Pokud hledáte pračku jen sami pro sebe, můžete se rozhodnout pro Whirlpool TDLR 55110, která má kapacitu bubnu jen 5 kg a otáčky maximálně 1 000 za minutu. Další model Whirlpool TDLR 55111 se od námi testovaného výrobku také příliš neliší. Narozdíl od 55112 má výsuvný podvozek měkké otevírání bubnu.

Buben je opatřen inteligentní technologií 6. smyslu, takže si dokáže sám navolit spotřebu vody a elektrické energie na základě náplně pračky. Výhodou je, že po doprání se otevírání bubnu zastaví nahoře, takže s bubnem nemusíte ručně otáčet.

Proces praní můžete sledovat na displeji, který mimo nastavení zobrazuje také zůstatkový čas. Vzhledem k tomu, že pračka nabízí jen 7 programů, pokud nepočítáme máchání a odstřeďování, není její ovládání nijak složité. Ke všemu vám postačí otočný volič a několik tlačítek. Nastavit si můžete počet otáček, ale také program urychlit. Za nadstandardní výbavu v této cenové kategorii považujeme funkci provětrávání, která vaše prádlo udrží svěží až 6 hodin po doprání. Samozřejmostí je odložený start, u kterého se nám příliš nelíbí, že jde odložit vždy jen po hodinách. Uživatel by měl větší svobodu, pokud by bylo možné start odložit alespoň po půl hodinách.

Vzhledem k energetické třídě A++ je roční spotřeba 160 kWh adekvátní stejně jako spotřeba vody 8 000 l. Z hlediska hlučnosti je při praní 59 dB již na hraně odpovídajíc spíše hlučným přístrojům. Hlučnost odstřeďování 74 dB výrobek řadí do praček s průměrnou hlučností. Minusové body udělujeme za nízkou třídu odstředění, která je pouze C, což znamená, že vám po odstředění v prádle zůstane zhruba 50 % vlhkosti, což se projeví na delší době sušení jak v sušičce, tak v pračce. Tento negativní aspekt alespoň trochu vyrovnává fakt, že si můžete nastavit otáčky odstředění až na 1 100 za minutu, což sice není nejvíc, ale je to lepší než třeba jen 1 000. Při odstřeďování pračka vibruje.

Potřebujete větší pračku nebo chcete lepší funkce? Přečtěte si náš rádce a s recenzemi Jak vybrat nejlepší pračku.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.2 Total Score
Whirlpool TDLR 55112

Pračku doporučujeme nenáročným uživatelům, kteří se spokojí se 7 základními programy a základními funkcemi. Největší nedostatek pračky je v kategorii odstřeďování. Kvůli nízké třídě C zůstává v prádle až 50 % vlhkosti.

Praní
9
Ždímání
5
Programy
4
Hlučnost
6
Výbava
7
Spotřeba
5
PLUSY
 • jednoduché ovládání
 • funkce osvěžení
 • slim provedení
MÍNUSY
 • hlučnost
 • při odstřeďování vibruje
 • nedostatečné odstřeďování
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo