Recenze Whirlpool wfc 3c23 pf x

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Myčka pro velké rodiny s kapacitou 14 sad potěší bohatou nabídkou programů a také celou řadou užitečných funkcí. Jen málokterá myčka umožňuje přidávat nádobí během mycího cyklu nebo disponuje programem pro poloviční náplň. Čím vším vás tato myčka překvapí se dozvíte v naší recenzi.

Parametry

Typvolně stojící
Lze podstavit?ne
Energetická třídaD
Třída účinnosti mytíA
Třída účinnosti sušeníA
Spotřeba vody - 100 Eco cyklů950 l
Spotřeba elektřiny - 100 Eco cyklů95 kWh
Počet sad nádobí14
Hlučnost43 dB
Výška85 cm
Šířka60 cm
Hloubka60 cm
AquaStopano
Připojení na teplou vodune
Počet programů8
All-in-one tabletyano
Odložený startano
Vypnutí po domytíne
Otevření po domytíne
Umístění příborůvýsuvná zásuvka
Polohovatelný horní košano
Automatický programano
Délka mytí (Eco program)220 min.
Poloviční náplňano
Whirlpool wfc 3c23pfx je ideální myčkou do velké domácnosti. Tato volně stojící myčka pojme až 14 sad nádobí, a navíc je během provozu poměrně tichá (jen 46 dB). Pro mytí v noci má navíc speciální program, který hluk ještě sníží. Potěší jistě možnost zkráceného programu nebo mytí nádobí jen v jednom koši. O ochranu proti přetečení se stará hadice s funkcí Aquasafe. Myčka bohužel nespadá do nejúspornější energetické třídy A+++, ale pouze do A++, což se projeví zejména na spotřebě energie. Příjemně nás však potěšila poměrně malá spotřeba vody vzhledem ke kapacitě myčky.

Ovládání

Indikátor nedostatku soliano
Indikátor nedostatku leštidlaano
Dětská pojistka / zámekano
Zvuková signalizaceano
Světelná signalizacene
Ovládání i kontrola mycího procesu je díky viditelnému displeji snadná. Displej disponuje tlačítkem pro zapnutí a vypnutí, tlačítkem pro volbu programu, tlačítkem pro funkci Multizone (toto tlačítko při delším stisknutí zamkne ovládací panel), tlačítkem pro funkci PowerClean (slouží také jako volba typu mycího prostředku), tlačítkem pro odložený start a tlačítkem pro spuštění či pozastavení programu. Jako jeden z mála spotřebičů umožňuje tato myčka zamknutí ovládacího panelu, což oceníte zejména v momentě, kdy doma máte malé děti. Na displeji můžete sledovat čas do konce mytí. Nad ovládacími prvky najdete světelné ukazatele.

Vnitřní uspořádání a materiály

Jako většina myček má i tato od Whirlpoolu vnitřní stěny a filtr z nerezu. Disponuje dvěma mycími rameny a dalšími tryskami. Příbory se skládají do výsuvné zásuvky na příbory v horní části. Horní drátěný šuplík je možné výškově nastavit a disponuje dvěma sklopnými policemi po stranách. Výškové nastavení provádějte jen tehdy, je-li koš prázdný. Dolní drátěný koš má dvě řady pro naskládání talířů. Trny jsou na dvou částech sklopné, takže můžete vytvořit větší prostor pro uložení většího nádobí. V dolním koši najdete speciální držáky, které vám po sklopení umožní do myčky pohodlně, a přitom s ohledem na prostor umístit i takové nádobí jsou pánvičky nebo plech. Spodní část myčky je navíc opatřena několika tryskami, které se využívají pro mytí silně zašpiněného nádobí.

Mycí programy a sušení

Tento pomocník do domácnosti se pyšní 8 užitečnými programy, mezi které se mimo jiné řadí i tichý a rychlý program. Úsporný program je referenční. Trvá ze všech programů nejdéle, ale při mytí má nejnižší spotřebu vody a energie. Autosenzor neboli 6th Sense dokáže sám určit míru znečištění a podle toho zvolit optimální program pro mytí. Program Intenzivní byste neměli používat na křehké nádobí. Hodí se především pro velmi silně znečištěné nádobí. Denní mytí využijete pro běžně zašpiněné nádobí za kratší čas. Tichý je vhodný především na mytí v noci. Výkon je optimální. Lehce znečištěné nádobí je možné umýt na krátký program Rapid 30´. Na nádobí by neměly být zaschlé zbytky. Program na sklo se také někdy nazývá program Křišťál. Nádobí náchylné na vysoké teploty myje při nižší teplotách. Předmytí se hodí v případě, že bude celou myčku zapínat až později. Během tohoto programu se nepoužívá žádný mycí prostředek. Nemile nás překvapilo, že po dokončení programu se myčka automaticky nevypne. K vypnutí dojde až po určité době, kdy se s myčkou nic neděje. Ihned po dokončení programu však musíte myčku vypnout ručně.
Název programuSpotřeba vody v litrechDélka v minutáchTeplota ve °C
Autosenzor7-1485-18050-60
Studené předmytí4,512
Sklo11,510045
Rychlý93050
ECO mytí9,522050
Denní mytí139050
Noční program pro myčky nádobí1521050
Intenzivní1617065

Další funkce

Multizone – Pokud máte jen malé množství nádobí, je možné jej naskládat buď jen do horního, nebo spodního koše a vybrat si, ve kterém koši má být nádobí umyto. Power Clean – Funkci využijete v případě, že chcete mýt silně znečištěné nádobí. K tomuto účelu se využívá několik trysek navíc, které se nachází ve spodní části. Proto by mělo být nejšpinavější nádobí umístěno dole. Odložený start – Začátek mytí si můžete naplánovat podle sebe. Start je možné odložit nejméně o 30 minut a nejvíce o 24 hodin. Blokování tlačítek – Pokud 3 vteřiny podržíte tlačítko Multizone, dojde k zablokování tlačítek. Stejným způsobem tlačítka i odblokujete. Prášek/tableta – Při volbě této funkce si můžete přizpůsobit průběh programu podle toho, jaký mycí prostředek používáte. Funkci zapněte, pokud používáte kombinované tablety. Jestliže používáte sypký prášek, funkce by měla být vypnuta. Vypouštění – Využijete v případě, že chcete cyklus zastavit a zrušit. Pokud stiskněte dlouze tlačítko start a přerušení programu, probíhající program se zastaví a myčka vypustí vodu. Kromě toho je možné do myčky přidávat nádobí ještě během programu. Stačí jen otevřít dvířka, přidat nádobí a stisknout tlačítko spustit/pozastavit. Mycí cyklus bude pokračovat tam, kde byl přerušen. Pokud dojde k náhodnému přerušení programu, třeba otevřením dvířek nebo výpadkem elektrické energie, stačí stisknout tlačítko spustit/pozastavit a cyklus bude pokračovat tam, kde skončil.

Spotřeba a náklady na mytí

 • Cena vody v ČR: 90 Kč za 1 m3 (1 000 litrů)
 • Cena elektřiny v ČR: 4 Kč za 1 kWh.
 • Spotřeba vody při jednom mycím cyklu Eco: 9,5 litrů
 • Spotřeba elektřiny při jednom mycím cyklu Eco: 0,93 kWh
Cena za jedno mytí na program Eco (referenční program pro energetický štítek) je cca 4,575 Kč: (0,93 * 4) + (0,0095 * 90) = 3,72 (elektřina) + 0,855 (voda) = 4,575 Kč Tento údaj platí jen pro program Eco. U ostatních mycích programů závisí na nastavení programu, množství nádobí, reálném zašpinění nádobí, kvalitě vody, kvalitě mycích prostředků, atd. Myčka sice nepatří k energeticky nejúspornějším výrobkům na trhu, ale zároveň se svými náklady od nejúspornějších myček příliš neliší. Ve srovnání s konkurenčními modely je jí spotřeba na jeden cyklus mytí vyšší v řádech desetihaléřů. Ovšem v porovnání s některými může být její spotřeba vyšší až o korunu. Přečtěte si náš test a zjistěte, které myčky patří k těm nejúspornějším. Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.3 Total Score
Whirlpool wfc 3c23 pf x

My Whirlpool wfc3c23pfx sice nepatří k nejúspornějším na trhu, ale pyšní se celou řadou užitečných programů včetně poloviční náplně. Díky vyspělým funkcím zvládne umýt i odolnou špínu a oproti konkurenčním modelům má také možnost uzamčení tlačítek.

Kvalita mytí
7.5
Kvalita sušení
8
Spotřeba
7.5
Funkce
6
Délka mytí
7
PLUSY
 • zamčení tlačítek
 • bohatá nabídka programů
 • bohatá nabídka funkci
 • zásuvka na příbory
MÍNUSY
 • vyšší spotřeba
 • nevypne se automaticky po dokončení programu
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo