Recenze myčky Whirlpool WFC 3C26 PF X

Myčka nádobí Whirlpool WFC 3C26 PF X je volně stojící myčka s takzvaným šestým smyslem – senzorovou technologií, která rozpozná úroveň znečištění nádobí a podle toho nastaví teplotu vody, dobu mytí a další parametry tak, aby bylo nádobí dokonale čisté. Tento model nabízí celkem 8 programů, nízkou spotřebu vody během eco programu (9,5 l), funkci intenzivního nebo zónového mytí, automatické otevření dvířek po skončení programu, dětskou pojistku, odložený start a ochranu před vytopením při poškození spotřebiče. Cena tohoto modelu je příznivá.

Parametry

Typvolně stojící
Lze podstavit?ano
Energetická třídaE
Připojení na teplou voduano
Třída účinnosti mytíA
Třída účinnosti sušeníA
Spotřeba vody - 100 Eco cyklů950 l
Spotřeba elektřiny - 100 Eco cyklů95 kWh
Spotřeba vody na 1 ECO cyklus9,5 l
Spotřeba elektřiny na 1 ECO cyklus0,95 kWh
Počet sad nádobí14
Hlučnost46 dB
Výška85 cm
Šířka60 cm
Hloubka59 cm
AquaStopano
Počet programů8
All-in-one tabletyano
Odložený startano
Vypnutí po domytíano
Otevření po domytíano
Umístění příborůvýsuvné plato
Polohovatelný horní košano
Automatický programano
Délka mytí (Eco program)190 min.
Poloviční náplňne

Představení

Tento model je široký 60 cm, jedná se tedy o myčku klasických rozměrů, nikoliv v provedení slim, vhodnou pro větší rodinu. Pojme až 14 sad nádobí, což je slušné, ovšem setkat se můžete i s počtem 15 sad. Výšku lze mírně ovlivnit nastavitelnými nožkami.

Od koupě myčky Whirlpool WFC3C26PFX by vás na první pohled mohla odradit nízká energetická třída E, ale nemusíte se lekat. V roce 2021 totiž došlo ke změně stupnice energetické účinnosti. Dle staré stupnice by myčka patřila do energetické třídy A++. Více se o této změně dočtete v našem článku Nejlepší myčky nádobí

Ovládání

Indikátor nedostatku soliano
Indikátor nedostatku leštidlaano
Dětská pojistka / zámekano
Zvuková signalizaceano
Světelná signalizaceano

Myčka má černý ovládací panel se 6 tlačítky a digitálním displejem s kontrolkami a ukazatelem zbývajícího času. Ovládání panelu je jednoduché a v návodu ke spotřebiči dobře popsané.

Před prvním použitím myčky výrobce doporučuje nastavit informace o tvrdosti vody, které zjistíte u vašeho dodavatele vody. Zásobník na sůl proti usazování vodního kamene by neměl zůstat nikdy prázdný. Naplnit byste měli také zásobník na leštidlo, jeho dávkování lze nastavit na 5 úrovní. Na nutnost doplnění těchto zásobníků vás upozorní kontrolky na ovládacím panelu.

Na konec programu upozorňuje zvukový signál a blikající kontrolka.

Vnitřní uspořádání a materiály

Nádrž myčky je vyrobena z nerezu. V myčce jsou dva koše na nádobí, horní koš lze výškově nastavit a ve spodním koši můžete sklopit opěrné prvky. Díky tomu do myčky vměstnáte i velké hrnce. V horním koši jsou sklopné klapky pro drobnosti nebo upevnění sklenic se stopkou. V horní části myčky najdete třetí zásuvku – příborovou, takže košík na příbory nezabírá místo v dolním koši. Celkem by se do myčky mělo naráz vejít 14 sad nádobí. Ostřikovací rameno se nachází ve spodní části myčky, na bocích najdeme navíc speciální trysky aktivující se při funkci PowerClean Pro.

Mycí programy a sušení myčky Whirlpool WFC 3C26 PF X

Myčka nabízí 8 mycích programů. U programů lze navíc aktivovat další funkce.

ProgramDélka programu (hod:min)Sušení NaturalDrySpotřeba vody (l/cyklus)Spotřeba energie (kWh/cyklus)
Eco (50°C)3:10ano9,50,93
6th Sense (50-60°C)1:25 – 3:00ano7 – 140,9 – 1,4
Intenzivní (65°C)2:50ano161,6
Rychlé mytí a sušení (50°C)1:25ano11,51,1
Křišťál (45°C)1:40ano11,51,2
Rychlý 30´ (50°C)0:30ne90,5
Tichý (50°C)3:30ano151,15
Předmytí0:12ne4,50,01

Eco program je vhodný pro běžně špinavé nádobí a je nejvýhodnější z hlediska spotřeby energie i vody. U Eco programu lze aktivovat funkci PowerClean Pro. Nelze nastavit MultiZone.

Program 6th Sense, neboli šestý smysl použijte pro nádobí se zaschlými nečistotami. Myčka sama pomocí senzorů zjistí úroveň zašpinění a nastaví odpovídající parametry programu. Vybraná délka programu se zobrazí na displeji. Dostupné funkce – MultiZone, PowerClean Pro.

Intenzivní program je vhodný pro odolné nečistoty na například hrncích a pánvích. Není vhodný pro jemné nádobí. Dostupné funkce – MultiZone, PowerClean Pro. Uživatelé účinnost intenzivního programu potvrzují.

Program Křišťál volíte pro to nejchoulostivější nádobí citlivé na vysoké teploty, například sklo. MultiZone je dostupný.

Tichý program je dlouhý, ale tišší než ostatní programy. Je vhodný pro spouštění v nočních hodinách. Nelze u něj ale využít MultiZone ani PowerClean Pro.

Další funkce

Jaké další funkce vám myčka nabídne?

 • Systém NaturalDry zajistí přirozené schnutí nádobí. Po skončení mycího programu se dvířka myčky automaticky otevřou a vzduch rovnoměrně cirkuluje.
 • AquaStop – bezpečnostní systém zabrání hrozícímu vytopení bytu při poruše přístroje. Přívod vody se automaticky zastaví.
 • Dětský zámek uzamkne ovládací panel.
 • MultiZone – tato funkce je velmi výhodná z toho důvodu, že nemusíte čekat na úplné zaplnění myčky, jak bylo dříve zvykem. Díky MultiZone můžete pustit myčku i poloprázdnou. Nádobí naskládáte do spodního koše a senzory rozpoznají, kam mytí směřovat. Zkrátí se doba mytí a sníží se spotřeba energie i vody.
 • PowerClean Pro – funkce pro vysoce znečištěné nádobí aktivuje speciální trysky se silným proudem na vnitřních bocích myčky v oblasti dolního koše.
 • Pro mytí nádobí lze používat tekutý mycí prostředek nebo tablety „vše v jednom“. Při používání tablet použijte tlačítko „Tableta“ na ovládacím panelu. Tato funkce lze nastavit u všech programů kromě Předmytí (ten oplachuje nádobí čistou vodou).
 • Odložený start (30 minut až 24 hodin) lze nastavit u všech programů.

Jak myje

Myčka nabízí praktické programy a funkce, ze kterých si vyberete vždy ty nejvhodnější. Kromě šestého smyslu je výhodou i funkce MultiZone, díky které nebudete nuceni plnit celou myčku. Pro větší rodinu je ale kapacita 14 sad nádobí ideální. PowerClean odstraní i odolné nečistoty. Sušení NaturalDry s automatickým pootevřením dvířek je ekologické i ekonomické. Navíc dochází k lepším výsledkům sušení. Obecně jsou uživatelé s myčkou spokojeni.

Co se hlučnosti při provozu týče, dosahuje myčka hodnot 46 dB, což ji řadí mezi průměrné hlučné spotřebiče. Nejtišší myčky na trhu myjí při hlučnosti okolo 39 dB, nejhlučnější pak kolem 59 dB. Myčka sice nemá program pro poloviční náplň, ale disponuje funkcí MultiZone, která program poloviční náplň nahrazuje. Pro uspoření nákladů na spotřebu energie je možné myčku napojit napřívod teplé vody o maximální teplotě 60 °C. Délka přívodní hadice činí 155 cm. Přívodní kabel měří 130 cm.

Srovnání s dalšími modely

Námi recenzovaný model WFC 3C26 PF X jsme se rozhodli srovnat s příbuznými modely od značky Whirlpool – WFC 3C26 P, WFC 3C26N F a starším, také oblíbeným modelem WFC 3C26 X. Ten už ale firma Whirlpool nevyrábí a na trhu je několik posledních kusů. Na energetickém štítku tohoto modelu najdeme třídu A++, ta je však uvedena dle starých předpisů. Na současném energetickém štítku bychom našli také E. Jako jediný nemá tento model technologie NaturalDry a PowerClean.

Všechny srovnávané modely jsou téměř totožné volně stojící myčky s šířkou 60 cm. Všechny disponují šestým smyslem, 8 programy, zastavením vody v případě nouze a elektronickým displejem.

V čem se tedy model Whirlpool WFC 3C26PF X liší? Má navíc příborovou zásuvku. Modernější design (nerez a černý displej) má také starší WFC 3C26 X, zbylé dva modely jsou bílé.

Whirlpool WFC 3C26 PF XWhirlpool WFC 3C26PWhirlpool WFC 3C26 NFWhirlpool WFC 3C26 X
Energetická třídaEEEA++ (stará stupnice)
DesignNerezBíláBíláNerez
Rozměry (vxšxh) v cm85x60x5985x60x6085x60x5985x60x60
Spotřeba energie za 100 cyklů959595265 kEh/rok
Spotřeba vody za 1 cyklus v l9,59,59,59
Kapacita sad nádobí14141414
Hlučnost v dB46464646
Délka programu3 h 10 min3 h 10 min3 h 10 min3 h 10 min
SušeníNaturalDryNaturalDryNaturalDryStatické
PowerCleanAnoAnoAnoNe
MultiZoneAnoAnoAnoAno
Možná dostupná cena v Kč9 50010 00010 50010 900

Spotřeba a náklady na mytí

 • Cena vody v ČR: 90 Kč za 1 m3 (1 000 litrů)
 • Cena elektřiny v ČR: 4 Kč za 1 kWh.
 • Spotřeba vody při jednom mycím cyklu Eco: 9,5 litrů
 • Spotřeba elektřiny při jednom mycím cyklu Eco: 0,95 kWh

Cena za jedno mytí na program Eco (referenční program pro energetický štítek) je cca 4,7 Kč:

(0,95 * 4) + (0,0095 * 90) = 3,8 (elektřina) + 0,855 (voda) = 4,7 Kč

Tento údaj platí jen pro program Eco 50 °C. U ostatních mycích programů závisí na nastavení programu, množství nádobí, reálném zašpinění nádobí, kvalitě vody, kvalitě mycích prostředků, atd.  Spotřeba je ve srovnání s ostatními myčkami je tato v kontextu spotřeby lehký nadprůměr. Když dáte dohromady její nízkou pořizovací cenu a nízkou spotřebu, tak je zajímavá pro uživatele co chtějí levnou myčku s minimálními provozními náklady.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8 Total Score
Whirlpool WFC 3C26 PF X

Koupě tohoto spotřebiče určitě stojí za zvážení. Myčka je kvalitní, od prověřeného výrobce, nabízí moderní funkce a je dostupná za příznivou cenu. Uživatelé u této myčky oceňují hlavně kvalitu mytí nádobí, nízkou hlučnost a jednoduchost ovládání spotřebiče. Postrádat byste mohli antibakteriální filtr nebo samočisticí program. Pokyny pro jednoduchou preventivní údržbu spotřebiče (čištění filtru) najdete v návodu.

Mytí
8.5
Sušení
8.5
Spotřeba
8
Funkce
7
Délka umývání
8
PLUSY
 • jednoduché ovládání
 • poměr kvalita/cena
 • šikovné technologie – 6th Sense, MultiZone, PowerClean
MÍNUSY
 • nemá antibakteriální filtr
 • chybí funkce samočištění
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo