Recenze WORX Garden WG792E.1 Landroid L1500

Přístroj, který svou cenou patří spíše mezi levnější a přitom má některé zajímavé vlastnosti. Například dešťový senzor, výrobcem je chválená také zlepšená schopnost pohybu a prý dostává pravidelně softwarové vylepšení pro které nemusíte do servisu, ale snadno si je nainstalujete sami. No, uvidíme co z toho je pravda.

Parametry

Pracovní plocha1500 m2
Šířka střihu22 cm
Výška sečení2-6 cm
Hlučnost57 dB
Doba sečení50 minuty
Doba nabíjení90 minuty
Kapacita baterie2,9 Ah
Max. úhel pro sečení35 °
Hmotnost11 kg
Výška26 cm
Šířka52 cm
Délka70 cm

Instalace

V balení dostanete 200 metrů vymezovacího kabelu a k tomu 250 kolíků pro jeho upevnění, pokud se rozhodnete ho mít připevněný k zemi. Pro valnou část zahrad by to měla být dostatečná kapacita. V případě, že spotřebujete hodně vymezovacího kabelu na ohraničení překážek nebo máte opravdu velkou zahradu, tak si musíte dokoupit další kabel. Dalších 100 metrů by se mělo pohybovat někde mezi 1 500 – 1 700 Kč. Pokud chcete vymezovací drát umístit pod zem, tak můžete. Neměl by být více než 10 cm pod zemí a určitě bych první pár sečení absolvoval s drátem jen upevněným k zemi. Okolo překážek je ideální položit drát ve vzdálenosti zhruba 35 cm. Typicky se jedná o velké a šikmé kameny, na které může robot najet. Cesty mu nevadí, pokud nejsou nad nebo pod úrovní terénu. Pozor si dejte (a pořádně je ohraničte) na okrasné keře a rostliny o které nechcete přijít a také na jezírka a bazény. Sekací roboti se bohužel ještě nenaučili plavat. Další věcí před kterou se mějte na pozoru, jsou velké prohlubně či prudké poklesy. Nechcete, aby se žací čepele tupily při kontaktu se zemí. Na umístění nabíjecí základny máte poměrně dost prostoru, dodávaný nabíjecí kabel má 15 metrů. Dodržujte běžné zásady, tedy aby byla na rovném podloží a sekačka okolo ní měla pár metrů volného prostoru pro snadné manévrování. Po usazení vymezovacího kabelu ho nezapomeňte připojit k základně. Vstupní vodič připevněte k červené svorce a výstupní vodič k černé svorce. Poté základnu uchyťte k zemi za pomoci šroubů, které byly součástí balení.

Provoz

Po první zapnutí nechte sekačku dobít do plna a tento čas využijte k jejímu nastavení. Budete muset zadat výchozí PIN (0000). Před prvním sečením nastavte výšku sečení na maximální možnou úroveň. Až u dalšího sečení si nastavte vámi preferovanou výšku trávníku. Práci v kopcovitém terénu zvládá lehce nadprůměrně. Nezvládá kopce s větším stoupáním než je 35% (20°). Přístroj není vybavený gps senzorem a pro pohyb po pracovní ploše využívá náhodného pohybu. Z nadstandardní výbavy má například dešťový senzor, takže se během deště zajede schovat do nabíjecí základny. V nastavení lze zvolit časovou prodlevu po skončení deště, po které se má sekačka vrátit do akce. Ta může být 0 – 120 minut. Za sebe bych nastavil aspoň hodinu, ať tráva stačí oschnout. Když se sekačka dostane dále než 25 metrů od vodícího vodiče, tak se přestane přijímat signál a „ztratí““ se. Ve chvíli, kdy se k němu zase přiblíží na méně než 25 metrů, tak se zase začne navigovat. Nejužším místem, mezi kterým dokáže Landroid projet je jeden metr. Užší místa nemusí rozpoznat a ani jimi projet (tedy dostat se skrze ně). Řešením v takové situaci je sekačku ručně přenést do této oblasti (potom bude automaticky pokračovat v sečení), nicméně ji po posečení oblasti nebo vybití akumulátoru zase ručně přenést zpět. Při výměně nebo manipulaci s čepelemi raději používejte pracovní rukavice. Jsou opravdu velmi ostré a snadno může dojít k poranění. Odhadovaná životnost čepelí jsou čtyři měsíce, ale může se lišit podle toho jak často sekačku používáte. Kromě výměny a občasného čištění nožů je jediná další údržba spojena s čištěním sekačky od kousků trávy a jiných nečistot, které se na ní zachytily. Výrobce průběžně vylepšuje software sekačky. Nové verze si můžete snadno sami nainstalovat. Stačí updatovací soubor stáhnout na usb disk a ten poté zasunout do patřičného portu pod krytem baterie sekačky, která je v tu chvíli vypnutá. Potom držte po dobu 10 sekund tlačítko pro zapnutí přístroje. Dejte si pozor, aby na usb disku nebyli jiné soubory než ty pro update sekačky. Podle některých uživatelů se v takovém případě udpate nemusí podařit. Video pro představu o chování sekačky: Zjistit cenu Zpět na přehled všech testovaných robotických sekaček.
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.5 Total Score
WORX Landroid L1500

Solidní vlastnosti s ohledem na svoji cenu, ale nemůžete od něj čekat zázraky. Poctivé zpracování a docela hezká výbava. Jen za uživatelskou příručku, která je pravděpodobně přeložena google translatorem by zasloužili za uši. A výdrž na jedno nabití taky nepatří mezi špičku.

Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

2 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. V recenzii mi chyba informacia, ako dlho trva posekanie 100m2 a akym sposobom sa sekacka programuje. Je mozne ju ovladat aplikaciou, alebo sa to robi na display. Alebo sa ovlada iba manualne bez programu? Diky.

  • Dobrý den,

   programuje se přes panel. Pro představu, takhle vypadá návod na naprogramování sekačky v angličtině, bohužel česky/slovensky jsem nedohledal. Aplikace ve storu je, ale má docela tragické hodnocení a komentáře co se týče funkčnosti. Nespoléhal bych na to, že bude plně fungovat.

   Na rychlost sekání není jednoduchá odpověď, záleží to od tvaru zahrady, počtu překážek, výšky trávy atd… Ale 100 m2 je docela málo a měl by se do takových 40 minut vejít.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo