Recenze Worx garden WR141E Landroid M500

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Levná robotická sekačka, která je určena pro malé zahrady do plochy 500 m2. Jedná se o základ nabídky firmy Worx, která má v portfoliu celkem šest modelů robotických sekaček. Je poměrně snadné se v ní zorientovat. Poslední slovo v názvu (v našem případě M500) určuje pro jak velkou plochu je přístroj vhodný. Zde tedy M (Medium – střední) a 500 m2. Další modely jsou třeba S300 nebo L1500. Hlavní rozdíly jsou v nabídce Worxu ve velikosti žacího ústrojí, kde jsou dva typy 18 cm u menších modelů a 22 cm u větších a dále u kapacity baterie.

Parametry

Pracovní plocha500 m2
Šířka střihu18 cm
Výška sečení2-6 cm
Hlučnost65 dB
Doba sečení60 minuty
Doba nabíjení90 minuty
Kapacita baterie2 Ah
Max. úhel pro sečení35 °
Hmotnost9 kg
Výška20 cm
Šířka40 cm
Délka56 cm

Jak víte z předcházejícího odstavce Worx nabízí řadu sekaček, které jsou primárně odstupňovány podle velikosti pozemku pro který jsou určeny. Proto se mohou lišit některé parametry jako je kapacita baterie nebo velikost žacího ústrojí. Jinak se ale jedná o v principu o stejné stroje a proto můžete tuto recenzi využít i jako inspiraci pro zvážení nákupu ostatních modelů z nabídkové řady.

 • Worx garden WR130E Landroid S300
 • Worx garden WR141E Landroid M500
 • Worx garden WR142E Landroid M700
 • Worx garden WR143E Landroid M1000
 • Worx garden WR153E Landroid M1500
 • Worx garden WR155E Landroid L2000

Instalace

Přístroj k vám dorazí v sympatické oranžové krabici a ta obsahuje vlastní sekačku, konektory na opravu kabelu, sady náhradních čepelí, imbus a šrouby (na ukotvení napájecí stanice), napájecí stanici s adaptérem, akumulátor, drátěné kolíčky pro uchycení (180 ks) a okrajový drát (v délce 130 metrů). Což je slušná hodnota, s ohledem na fakt, že přístroj je určený pro plochy do 500 m2. A samozřejmě docela podrobný a dobře popsaný manuál. Což je vlastně vše co potřebujete k úspěšnému nastavení a používání sekačky. Vlastní instalace je jednoduchá a platí pro ni ty stejná pravidla jako pro ostatní robotické sekačky. Pro lepší představu instalační video přímo od Worx:

Provoz

Displej je poměrně malý, ale dostatečně čitelný. Pod ním jsou ovládací tlačítka s dostatečně výstižnými piktogramy. Ovládání se opravdu není třeba vůbec bát. Mimochodem Worx dodává aplikaci do mobilního telefonu (pro Android lze stáhnout zde), která vám umožní s mobilem obejít hranice vašeho trávníku, spočítat jeho velikost a na základě toho doporučit vhodný model z jeho nabídky. Pokud si nejste jisti velikost kvůli nepravidelnému tvaru, tak můžete vyzkoušet. Ať už si chcete koupit sekačku od Worx nebo od jiného výrobce. Nastavení výšky sečení je možné v pěti krocích – dva cm až šest cm (jen model S300 má 4 kroky a výšku 2 – 5 cm), provádí se kolečkem na straně přístroje, kde vidíte i jakou výšku sečení nastavujete. Menší plochy seče velmi slušně.

Nedoporučoval bych ji rozhodně na trávu okol 10 cm a více. V takovém případě je lepší provést první úpravu trávníku klasickou zahradní sekačkou.  Pokud ji budete využívat k účelu, ke kterému je určena, tedy sečení kratší trávy na menším pozemku, tak jí není extra co vytknout. Existují i rychlejší sekačky, stejně jako ty s lepší navigací (k tomu se ještě dostaneme), ale ty zase na druhou stranu stojí často výrazně více. Takže pokud to má být vaše první seznámení s podobným druhem přístroje, tak bych se nebál ji vyzkoušet. Potěší i příjemná hlučnost, která při odpoledním sečení nebude rušit sousedy. Je vybavena dešťovým senzorem, díky kterému se vrátí na základnu pokud zaznamená dešťové kapky. Výchozí prodleva po dešti je 180 minut. To znamená, že tři hodiny poté co dle senzoru přestalo pršet se přístroj opět vydá na sečení trávy.

Tento čas lze změnit v rámci nastavení. Dobíjecí stanice je poměrně nenápadná a nijak nenarušuje vzhled zahrady. Kapacita baterie je 2,0Ah. S ohledem na to pro jaké plochy je přístroj určen celkem adekvátní kapacita. Nabíjení je trochu delší, ale s ohledem na princip fungování těchto automatických pomocníků se nejedná o extra důležitý údaj. Výhodou je fakt, že ji můžete použít u veškerého bezdrátového nářadí Worx. Tedy ne že by někoho bavilo ji pokaždé vyjmout a použít do jiného přístroje, ale v případě nouze zde ta možnost je. Co rozhodně zaslouží pochvalu, jsou kolečka robotické sekačky.

Častý problém totiž je, že se jim moc nedaří pohyb v mokrém svahu. Worx má na kolech vhodně zvolený vzorek a nemusíte se bát ani pohybu ve vlhčím terénu. Pohyb není náhodný a sekačka se při něm chová docela efektivně. Dokonalý samozřejmě není a slova na krabici ohledně dokonalé znalosti vašeho trávníku a optimalizaci cyklu sečení dle růstu trávy bych bral s rezervou. Na svoji cenu je z pohledu navigace v terénu vybavena rozhodně slušně a ostudu nedělá. Za zmínku rozhodně stojí i fakt, že Worx poskytuje zdarma prodlouženou záruku o jeden rok. Jediné co pro její získání musíte udělat je registrovat svůj produkt do 30 dní od jeho zakoupení na těchto stránkách.

Příslušenství co lze dokoupit

 • Anti-Kollisionssystem – vlastně si kupuje ultrazvukové senzory, pracující na podobném principu jako v moderních autech, které jí pomáhají rozpoznat překážky. Za pomoci dvou šroubů je snadno připevníte na tělo sekačky a tak navíc získá poměrně roztomilý vzhled. Fungují vážně dobře a přístroj díky nim přestane tupě narážet do překážek, ale místo toho se jim vyhne. Snaží se vyhnout docela těsně, ale stále je to pár cm v okolí překážky, kde tráva nebude posekaná.
 • RadioLink – může se hodit do větších zahrad (tedy spíše pro vyšší modely od Worxu), kdy zvyšuje dosah konektivy. Nejedná se přímo o rozšíření dosahu Wi-Fi sítě, ale o odlišnou technologii. zařízení připojíte přes síťový kabel k vašemu routeru.
 • Najdi můj Landroid – sekačka získá SIM kartu, která udržuje spojení s okolním světem a je schopna hlásit svoji polohu. Služba je na tři roky, poté je nutno platit poplatek za prodloužení. Proti krádeži vám však mnoho platná nebude, protože zkušený zloděj nejspíše bude vědět, že stačí SIM kartu vyjmout a je po sledování polohy.
Zjistit cenu

Zajímá vás jaká je nejlevnější robotická sekačka?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.7 Total Score
Hodnocení Worx garden WR141E Landroid M500

Jednoduchá instalace a ovládání, na svoji cenu velmi slušný pohyb. Zpracování a použité materiály odpovídají ceně. Nejde o špičku, ale na druhou stranu bych se ani nebál, že po dvou sezonách odejde. Co zamrzí je, že pokud je nějaký problém, tak se nabíjecí stanice neozve zvukovým signálem, ale pouze bliká červená kontrolka. Pro menší pozemky se jedná o použitelný produkt. Nicméně konkurence je v tomto segmentu poměrně velká.

PLUSY
 • Cena
 • Slušná navigace
 • Baterii lze použít i pro jiné Worx přístroje
 • Není hlučná
MÍNUSY
 • Wi-Fi ztratí v kratší vzdálenosti od routeru než mobilní telefon
 • Pomalejší dobíjení
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

2 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Dobrý den,

  prosím Vás, už jsem strávil asi 12 hodin čistého času hledáním robotické sekačky. Rozpočet mám do 22.000 Kč. Plocha zahrady je 230 m2.
  Požaduji zvukový alarm a sečení co nejvíce k okrajům (vyšší patník, takže nelze jezdit přes něj, ale pouze k němu).
  Nakonec mi přijde, že tato sekačka Landroid m500 je nejlepší.
  Nicméně nikde jsem se nedočetl, jak dlouho jí trvá, než všechno poseče a ani zda je voděodolná.

  Trochu mě překvapilo, že jste jí dal tak nízké hodnocení, protože její možnost séct blízko okrajů mi přijde super, stejně jako prvotní vedení po okraji. Nechápu třeba, proč AL-KO Robolinho E500 má o 3% lepší hodnocení, která nemá ani alarm, tuším ani takové aktualizace a ani možnosti rozšíření. Jen by mě zajímalo v čem je teda lepší?

  Mimochodem moc se mi nechce věřit, že by ty sekačky náhodnými cestami dokázaly poséct vše bez vynechaného místa. Třeba Bosch 350 seče mnohem zajímavěji a tam bych věřil, že místo nevynechá. Ale opět má poměrně nízké hodnocení – pro mě překvapivě vzhledem k té funkci (LogiCut?).

  Prosím o nějakou radu, protože už jsem zoufalý a nemůžu se rozhodnout.

  • Dobrý den,

   začnu rovnou od hodnocení. Neberte to tak, že je nízké. Spíš je stavěno tak, aby mohlo objektivně fungovat ještě další roky a nabídnout objektivní srovnání. Takto jsem poučen z jiného segmentu, kde jsme začínali na hodnoceních 8 – 10 u většiny produkce. Jenže po pár letech se trh posunul a nové „10ky“ byly o hodně lepší než staré. Ale z hodnocení to znát nebylo. Proto se hodnocení může zdát nižší, ale neznamená to, že se jedná o špatnou volbu. Naopak pro menší zahrádky je Worx velmi podařený. Na  Vaše využití vypadí velmi dobře. Rychlost sečení závisí od tvaru zahrady, překážet a sklonu. U Vás maximálně pár hodin (předpokládám „standardní“ zahradu). AL-KO Robolinho E500 má některé technické parametrxy lepší a to udělá ve výsledku pár procent nahoru – např. kapacita baterie nebo rychlost dobíjení. Mimochodem Worx voděodolný je a alarm je dobrá vlasnost, ale reálně v tom aby vám sekačku naložili do auta a odvezli profíky nezastaví. Alespoň části krádeží však pomoci může. Každopádně děkuji za feedback k hodnocení, přidám ho do článku ať dává smysl i dalším čtenářům.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo