Recenze Xiaomi Amazfit Bip

Nejsou nabité technologiemi jako některá konkurence, ale mají mít extra dlouhou výdrž baterie a velmi zajímavou cenu. Jestli se tyhle parametry naplní, tak si své zájemce najdou. Xiaomi se na trh s chytrými hodinkami příliš nehnalo, dalo si na čas, ale výsledek stál za to. Bylo ta Xiaomi Huami Amazfit. A tyhle dnešní jsou jejich odlehčená verze. To znamená o něco horší výbava, ale také nižší cena. Součástí balení je jen nabíječka a manuály.

Můžete se setkat s názve Huami Amazfit Bip. Huami je totiž dceřinou společností Xiaomi, která se vyčlenila zejména pro vývoj chytrých životních doplňků. Mimochodem jejich váha je nicotných 31 gramů. Rozměry 39,4 x 34,1 x 9,5 mm.

Parametry

RAMneuvádí
Interní paměťneuvádí
Úhlopříčka1,3 palce
Typ displejeLCD
Rozlišení176 x 176
Hustota bodů150 ppi
Životnost baterie30 dny
Délka nabíjení3 hodiny
Kapacita baterie190 mAh
Fotoaparátne
SIM kartane
Wi-Fiano
Bluetoothano
NFCne
Reproduktorne
Mikrofonne
Materiál páskuplast
Formát displejeobdélníkový
Hmotnost31 g
Šířka42 mm
Výška35 mm
Tloušťka10 mm
VoděodolnostIP68

Design

Vybírat lze ze šesti barev. Oranžové, šedé, červené, bílé, zelené a černé. Celkově na mě nijak exkluzivně nepůsobí, ale to u hodinek za pár tisíc asi nikdo čekat nemůže. Příjemné překvapení nás čeká v odolnosti přístroje. Třída odolnosti proti vniknutí vody nebo prachu. Ta je stejná jako u Samsung Gear, které stojí několikrát více. V praxi to znamená, že vydrží až půl hodiny ponořeny v hloubce jednoho a půl metru a také jsou odolné proti prachu. Dokonce je na displeji ochranné sklo v podobě Corning gorilla glass 3.

Displej je obdélníkové tvaru a je zde vidět jasná inspirace u Applu. Kromě tvaru je to vidět i zakulacených rozích okolo rámečku.Co se týče kvality použitých materiálů tak se pochopitelně Applu rovnat nemůže. Plast působí na první pohled levně a nijak tomu nepomáhá ani displej. Ten se díky svému rozlišení a hustotě pixelů dražším kolegům rovnat nemůže.

Nicméně Xiaomi tady útočí na jinou cílovou skupinu. Na ty, kteří hledají rozumný poměr ceny a výkonu a pro kterou je vzhled až na druhém místě (přinejlepším). Pásek lze vyměnit a jeho šířka je 20 mm. Upřímně výměnu doporučuji, protože ten standardně dodávaný na ruce není moc příjemný. A také se na něj chytá snadno prach. Protože hodinky nejsou příliš velké, tak jsou vhodné i pro sportovce z řad něžného pohlaví.

Displej

Cenu za jemnost obrazu rozhodně nevyhraje, ale to ani nikdo neočekával. Úhlopříčka má 1,3 palce a rozlišení dotykového displeje je pouhých 176 x 176 pixelů. Což dává jemnost 195 PPI. Čitelnost je však velmi dobrá. Potřebné informace vidíte za noci i jasného světla. Displej má totiž i podsvícení. Lze ho mít nastaveno jako automatické i manuální. Způsob zobrazení ve mě vyvolává vzpomínky na levné digitálky, které se velkém prodávaly na tržnicích. Ani radši nechci vzpomínat kolik let dozadu to je.

Baterie

Ta má kapacitu 190 mAh. Tu se může některým objevovat úsměv na tváři. Jiné hodnocené smartwatch měli kapacitu dvojnásobnou a přesto byla reálná výdrž v provozu maximálně tři dny. Kde je tedy ten chvástavý měsíc a půl? Po pár dnech a zkušeností věřím že se reálně jde přiblížit výdrži okolo měsíce. Měsíc a půl by to mohl být s minimálním použitím hodinek a bez GPS. Jak je to možné? Protože displej. Často na to zapomínáme, ale největším žroutem energie je při běžném provozu právě displej. A je jedno zda se jedná o telefon nebo chytré hodinky.

Proto jsou jednoduché přístroje se základním displejem schopny vydržet tak dlouho. Obyčejný LCD displej nikoho v úžas nepřivede, ale právě jeho zásluhou je možná taková výdrž. Díky ní jim odpustíte i dlouhé tříhodinové nabíjení, protože je budete nabíjet jen „párkrát“ za rok. Dostaneme se k tomu v dalším odstavci, ale dalším z důvodů proč baterie vydrží tak dlouho je, že gps je v základu vypnutá a musíte ji manuálně zapnout. Když je zaplá, tak pochopitelně padají procenta baterie výrazně rychleji. Ale i s permanentně zapnutou GPS si myslím že by zhruba pár dní vydržela.

Jestli chcete řešit nabíjení co nejméně, tak si vypněte všechny notifikace a interval pro zjišťování vašeho srdečního tepu zvyšte na maximum (každých 10 minut). Poté si myslím, že je ten měsíc a půl dosažitelný.

Co umí

Neumí poznat začátek sportovní aktivity jako telefony nebo dražší hodinky. Při každé sportovní činnosti, jako je jízda na kole nebo dlouhá procházka je potřebovat aktivovat ji ručně. Po spuštění máte pár sekund, než skutečně dojde k začátku měření. Jestli jste zvyklí bojovat o každou sekundu, tak v podstatě hned po zapnutí potřebujete vyběhnout/vyjet. Na základě provedeného sportovního výkonu poskytne orientační informace o spálených kaloriích. Také si můžete nastavit svoje vlastní tréninkové cíle. Ala uběhnu každý den dva kilometry.

Funkcí mají docela dost. Popravdě více, než bych za tu cenu čekal. Samozřejmostí jsou stopky, barometr, gyroskop nebo akcelerometr. Kdo má rád pomodoro, nebo jiný systém práce s pravidelným protahovaním, tak si může nastavit upozornění po určitě době. V praxi to funguje tak, že vám třeba každých 25 minut hodinky zavibrují a vy víte, že se máte na pět minut protáhnout nebo odejít od počítače.

Díky tomu, že mají vlastní GPS senzor, tak můžete využívat kompas. GPS chvíli trvá, než se chytí (20-30 sekund), ale pak už funguje spolehlivě. Tedy v rámci svýhc možností. Nemůže se rovnat profesionálním sport trackerům od Garminu za několikanásobnou cenu. Občas tak při záznamu trasy uvidíte, že běžíte uprostřed řeky a ne vedle ní. Naštěstí se to nestává příliš často.

Hodinky dokážou sledovat frekvenci vašeho tepu. Senzor pro něj je jako obvykle na spodní straně hodinek, jen je o trochu víc vystrčený, než jsem zvyklý.

Také můžete nechat hodinky dohlížet nad průběhem svého spánku. Relativně přesně samy poznají z frekvence vašeho tepu, kdy jste usnuli a kdy došlo k probuzení. Přesnost je i v tomto případě spíše orientační a nemůžete ji brát na minuty. Přístroj se snaží dohlížet nad množstvím vašeho spánku. Když jdete spát pozdě (a brzy stáváte do práce), tak vám doporučí, abyste šli příště spát dříve. A pro ty, kterým se nechce stávat, mají i budík.

Umí také zobrazit obsah většiny notifikací. Takže nejen, že víte že vám na WhatsAppu (Telegramu, Slacku, Messengeru, Skypu a mnoha dalších) někdo napsal, ale můžete se podívat i na text zprávy. Odpovídat na ně není možné a s ohledem na velikost a rozlišení displeje by se stejně jednalo o pokročilou formu masochismu. Můžete také odmítnou hovor nebo se podívat na seznam zmeškaných hovorů. Vše výše uvedené platí v případě, že spárujete hodinky s telefonem.

Systém a ovládání

Vzhled hodinek napovídá, že jejich ovládání se provádí přes dotykový displej. Jen zapnutí se provádí tlačítkem na pravé straně displeje. Ovládací systém je pravděpodobně založen na Androidu, ale hodně upraveném. Potažením nahoru zobrazíte notifikace a potažení směrem dolů zobrazí stav baterie, možnost nastavení statusu DND (nevyrušovat) a zapnutí Bluetooth. Když máte zapnuto trackování nějaké sportovní aktivity, tak lze potažením nahoru či dolů zobrazit dodatečné informace. Bohužel je není možné upravit. Nebo jsem jen nezjistil jak.

Spárovat jdou s telefony založenými na Androidu (4.4 a výše) a iOS (8.0 a výše). Jako komunikační prostředek se používá Bluetooth. Aplikace Mi Fit, která je dostupná pro iOS i Android také nabízí mnohem širší spektrum možností pro práci s hodinkami a zobrazením dat z nich. V ideální případě je používáte jen jako senzor pro sběr dat, které pak synchronizujete s telefonem na kterém si je prohlížíte. V telefonu vidíte i sekci věnované stavu Bitu. To znamená kolik má procent baterie, můžete si tu upravit notifikace, budík, nebo nastavit cíle pro svoje sportovní aktivity.

Při doinstalování další aplikace (Amazfit Notify) si můžete exportovat data o trase i do dalších aplikací typu Endomondo, Runkeeper nebo Google Fit. Tuto možnost jsem nezkoušel, ale byla zmiňována uživateli na fórech jako ideální řešení problému s exportem dat.

Zjistit cenu

Zpět na přehled hodnocených chytrých hodinek.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6 Total Score
Xiaomi Amazfit Bip

Mnohem více než u jiných hodinek zde platí, že je to taková prodloužená ruka pro váš telefon. Nemusíte si ho díky nim brát na běhaní nebo procházku do přírody. Na druhou stranu je na nich jasně vidět, že nízká cena vedla k mnoha kompromisům. A to ve zpracování i ve funkčnosti. Myslím si, že každý segment potřebuje prémiové modely, střední třídu i základní výrobek tohoto typu. Prostě jak se říká, každé zboží má svého kupce. A to platí i v případě Xiaomi Amazfit Bip. Pro mnoho uživatelů budou jasnou volbou, zatímco jiní o nich nebudou ani přemýšlet.

6Hodnocení Covybrat.cz:
Ovládání
7
Výbava
3
Baterie
10
8.9Hodnocení od lidí:
Ovládání
8.3
Výbava
8.6
Baterie
10
PLUSY
 • Výdrž baterie
 • Vysoká odolnost (IP68)
 • Nízká cena
MÍNUSY
 • Levné plasty
 • Omezená funkcionalita (oproti jiným chytrým hodinkám)
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

2 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. 4.3
  Ovládání
  80
  Výbava
  80
  Baterie
  100

  Před koupí jsem zvažoval v cenové relaci do 1500,-Kč náramek nebo hodinky. Vzhledem k tomu, že tyto hodinky mají v mém okolí 3 lidé a všichni s nimi byli spokojeni. Kamarád mi je doporučoval už tak před rokem a půl, možná dvěma lety (kupoval je hned po vyjití za něco přes 2.000Kč) a stále si je chválí a stále má i dlouhou výdrž baterie.

  Na hodinkách se toho moc nastavit nedá a proto, a aby měly vůbec smysl, je potřeba nainstalovat aplikaci MiFit. Přes tuto aplikaci, po spárování hodinek, které proběhlo v klidu za chvilku, se dá nastavit většina funkcí. Existují i další aplikace, hodně vychvalovaná je Amazfit tools, kterou jsem si i za 90Kč nainstaloval, ale MiFit mi připadá přehlednější a zatím vše, co potřebuji jsem v ní našel. Možná časem.

  Hodinky mají výbornou čitelnost displeje na slunci. Díky reflexnímu pozadí čím více světla, tím lépe čitelné. Ale i při běžném osvětlení je čitelnost poměrně hodně slušná. V 90% si vystačím bez podsvícení. V tomto ohledu se mi osvědčily ciferníky s „bílými“ čísly na černém pozadí. V této souvislosti doporučuji nainstalovat do mobilu tuhle aplikaci https://play.google.com, kde se dají vybrat ciferníky i v češtině a je jich tam spousty. Nějak se dají, po doinstalování programu do PC i editovat, ale to jsem zatím nezkoušel. Teda program jsem nainstaloval, spustil, ale tak nějak nevím kde co bych měl udělat, co odkud stáhnout, atd.

  Sprchování s těmi hodinkami a běžná práce je v pohodě. Plavat jsem zatím nezkoušel, ale věřím, že to bude taky v pohodě.

  Kdo má rád individuální vzhled, dají se dokoupit za hubičku nacvakávací rámečky, které i hodinky ochrání.
  Za cenu fitnes náramku dostanete hodinky, které toho příliš více neumí, ale mají jednu věc, která většině náramků chybí. GPS.

  GPS je poměrně přesná a po zkalibrování (mávání do ležaté osmičky) ukazuje poměrně přesně i kompas. Na výlety cyklo i pěšky jsou to tedy ideálními pomocníky. Pro zaznamenání trasy je potřeba spustit sledování aktivity (chůze, cyklo…). Takže pokud si tohle nastavíte a spustíte sledování aktivity, nemusíte mobil vůbec vytahovat, dokonce jej ani nemusíte mít s sebou, a po příchodu domů po spuštění MiFit se vše přenese (včetně trasy) do mobilu.

  Skvělá věc je, že při nastavení notifikací hodinky při příchodu zprávy nebo i telefonního hovoru zavibrují (vibrují) a telefon je v klidu. Vždy mi vadilo, když mi někdo psal a půlka autobusu se dívala, komu že to přišla zpráva.
  Bohužel notifikace neumí českou diakritiku, ale tohle mi osobně moc nevadí, protože stejně si zprávy radši přečtu na mobilu a od hodinek mi stačí, že mě na ni upozorní. Menu je také v angličtině, ale těch pár slůvek problém není.

  Výborná (nastavitelná) notifikace je, že při ztrátě spojení s mobilem hodinky zavibrují. Takže víte poměrně brzy, že vám někdo krade mobil, nebo že jste ho někde nechali ležet.

  Tady je návod, jak instalovat do hodinek češtinu: https://www.miuios.cz
  Nezkoušel jsem to a asi ani nebudu (nemám důvod). Možná časem 🙂

  + PLUSY: spolehlivé (co mají dělat, dělají dobře) vynikající výdrž baterie (i po více než roce) výborná čitelnost na slunci pěkné (subjektivní dojem) lehké relativně tenké (nikde s nimi moc nezatrhávám) GPS poměrně přesný krokoměr poměrně přesné měření tepu (porovnáno s měřičem tlaku a tepu) Voděodolnost obrovský výběr ciferníků (přes aplikaci Amazfit Bip a Cor Faces) možnost editovat ciferníky (to jsem se zatím nenaučil) levné (za stejnou cenu se prodávají náramky bez GPS) možnost nastavení notifikací
  - MÍNUSY: Věděl jsem co kupuji, tak žádné podstatné proti nemám
  Přínosné(5) K ničemu(0)You have already voted this
 2. 4.8
  Ovládání
  90
  Výbava
  100
  Baterie
  100

  Hodinky vlastním tři měsíce, za tu dobu co je mám jsem je sundal 3x pro nabití, hodinky využívám docela aktivně. Potěšující je výdrž baterie, i při častém využívání gps (denně kolem 3 hodin) a nonstop zapnutém bluetooth je výdrž kolem 22 dnů. Pokud se třeba věnujete běhání pravidelně, můžete nastavit tlačítko hodinek aby při jeho dlouhém stisku se zaplo rovnou měření běhání (nebo kolo, nebo co si kdo nastaví). Měření tepu je přesné a má rychlou odezvu. Co se týče odolnosti jsou na tom taky bezvadně, několikrát jsem s displejem „líznul“ zeď, zárubňu dveří, kovové zábradlí a na displeji ani hodinkách nemám ani škrábanec. Další co stojí za zmínku je odolnost vůči vodě, na zahraničních fórech jsem se dočetl, že s nima chodí někteří jedinci i plavat, co mě vybízelo k vyzkoušení a opravdu není problém s hodinkama plavat, nebo se i koupat ve vaně, hodinky se nezamlží, jsou čitelné i pod vodou a i trasu plavání zaznamenají (ovšem možnost plavání v režimech sportů chybí). Reálný výpočet klidového srdečního tepu taky není k zahození, hodně lidí nezapadá do tabulek a tak mohou efektivněji využít při tréninku tuto informaci. Celé hodinky jsou v češtině, v případě spárování s mobilem ukazují i aktuální teplotu v lokaci, kde se nacházíte (ne dle údajú z hodinek, ale údaje z internetu přes mobil). Aktualizace mobilu probíhají automaticky a bez problémů (i když je nevýhoda, že se spustí kdy si umanou). Přehled spánku se docela hodí (hluboký spánek/lehký spánek). Co se týče nevýhod, zde bych uvedl, že nejde nastavit čas z hodinek, pouze v aplikaci na mobilu, tak samo budík, kde k nastavení času budíku potřebujete aplikaci (ať už oficiální, nebo neoficiální). Když už ale máte nastavený čas budíku, zapínat ho a vypínat můžete v hodinkách. Budík lze nastavit i tak, aby budil v době lehkého spánku, aby vstávání nebylo utrpením (dle tepu srdce vás hodinky vzbudí maximálně o půl hodiny dříve, než je nastavený čas, pokud nemáte zrovna hluboký spánek). Tato funkce musím uznat funguje dobře, od doby co používám hodinky vím o svém spánku mnohem více a když potřebuju být fit na druhý den, vím kdy mám jít spát abych byl na druhý den fit a v top stavu od rána.

  + PLUSY: baterie jednoduchost rychlost odolnost vůči vodě a špíně odolnost displeje a plastů rychlost odezvy tepu rychlost nabíjení
  - MÍNUSY: nastavení času hodinek nastavení času budíku aktualizace se spustí automaticky bez jakéhokoliv varování hodinky by mohli mít více režimů sportů
  Přínosné(6) K ničemu(0)You have already voted this

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Vaše hodnocení

  Covybrat.cz
  Logo