Zkušenosti s Xiaomi Mi Air Purifier 2S

Xiaomi MI Air Purfigier 2S je v roce 2018 novinkou na trhu čističek vzduchu. Jeho výrobcem je společnost se zavedenou tradicí Xiaomi, jenž se pyšní chytrými výrobky do domácnosti, které vám mají usnadnit život. Toto své poslání splnila i u této čističky, která disponuje nejen celou řadou automatických senzorů, ale také možností připojení na Wi-Fi ovládání přes aplikace ve vašem chytrém telefonu.

Parametry

Ionizátorne
Dálkové ovládáníWi-Fi
Hlučnost (nejnižší)31 dB
Výkon čištění vzduchu310 m3/h
Příkon29 W

Představení

Pořízení čističky není zrovna nejlevnější, ale v parametrech, které nabízí je pořizovací cena nižší než u konkurentů nabízejících výrobky s podobnými parametry.

Výška výrobku je 52 cm, šířka a hloubka 24 cm. Aby správně fungoval, je potřeba jej postavit ideálně do výšky pasu, takže bychom jej doporučovali postavit na nižší stolek. Výška výrobku je totiž sama o sobě hraniční.

Tělo je tvořeno ABS plastovým krytem, jenž je posetý více jak 900 otvory, přes které se filtruje vzduch. Čistý vzhled doplňuje černé kolečko, což je displej. Na čističce najdete 2 ovládací tlačítka. Jedno se nachází na horní straně přístroje a slouží k přepínání módu, druhé na zadní straně slouží pro ovládání displeje a vypínání výrobku.

Malý OLED displej na přední straně zobrazuje informace týkající se množství atmosférických částic (PM), aktuální teplotu v místnosti a také vlhkost v místnosti, respektive kolem čističky, dále z něj vyčtete aktuální filtrační režim a připojení na Wi-Fi. Regulace jasu je automaticky regulována pomocí zabudovaného horního senzoru. Jakmile senzor vyhodnotí, že je v pokoji příšeří nebo tma, jas displeje automaticky ztlumí, aby vás nerušil třeba během spánku. Přístroj však umožňuje OLED panel úplně vypnout.

Senzor světla je umístěný vedle tlačítka pro změnu filtračního režimu. Zvolit můžete ze 3 režimů:

 • automatický – čistička pracuje sama na základě vyhodnocení nejrůznějších informací ,
 • uživatelský režim – nastavíte si individuální požadavky na čištění vzduchu,
 • noční režim – zmírňuje intenzitu hluku.

Zadní strana čističky je opatřena velkými dvířky, za kterými se ukrývá HEPA filtr. Ten se dodává standardně a skládá se ze 3 vrstev. Díky tomu zachytí pyl, vlasy nebo pavučiny a jiné mikroskopické bakterie. Čistička je tedy vhodná zejména do domácností s alergiky. Rozhodnout se však můžete i pro antiformaldehyd filtr, který pohlcuje zápachy, plyny a škodlivé látky, takže je vhodný především pro kuřáky nebo antibakteriální filtr.

K filtru se snadno dostává, jeho výměna je snadná, ale pokud byste si přeci jen nevěděli s výměnou rady, pomůže vám s ní návod umístěný na zadní straně dvířek. Výměna filtru by se měla provádět zhruba po půl roce. Pořizovací cena nového filtru je ovšem docela vysoká, pohybuje se kolem 1 000 Kč.

Na zadní straně najdete další tlačítko, jež slouží pro resetování přístroje nebo zhasínání displeje. Vedle něj se nachází laserový snímač prachu, který je důležitý zejména pro automatický chod přístroje.

Ovládání můžete provádět buď mechanicky, nebo pomocí aplikace Mi Home, jež stáhnete jak pro Android, tak pro Apple. Využívání aplikace není nutné. Díky ní však svoji čističku budete moci ovládat i na dálku. Upozorní vás i na výměnu filtru a další aspekty. V podstatě na telefonu uvidíte všechny informace, které zobrazuje i displej. Výhodou je, že si můžete upravit manuální/uživatelský režim, nastavit si automatické zapnutí i vypnutí, ovládat zvuky a další.

Jak pracuje

Obsluha i instalace přístroje je velmi snadná. Stačí ho jen vybalit a začít používat. Příkon 29 W vám prozradí, že jeho spotřeba není nijak závratná. V běžném režimu přístroj spotřebuje 4,8 W, což je méně než běžná spotřeba úsporné žárovky, takže se nemusíte bát, že by jeho provoz zruinoval vaši peněženku.

Velmi snadné je ovládání displeje, líbí se nám, že je možné jej úplně vypnout, což oceníte především, pokud čističku budete používat v noci v ložnici. Také noční režim stojí za to, že protože hluk vydávaný přístrojem co nejvíce minimalizuje. Celkově je hlučnost čističky 31 dB, což ji řadí mezi velmi tiché modely.

Výrobek je vhodný do prostorů o rozloze 37 m2 a její výkon činí 310 m3/h, což je pořádně výkonný stroj. HEPA filtr se skládá se 3 částí. 1. zachytí velké nečistoty, jako je prach nebo vlasy. 2. odstraní patogenní bakterie a drobné částice o velikosti mikronů, 3. uhlíková část si poradí se vstřebáváním škodlivých látek (např. formaldehyd).

Kvalitu čištění vzduchu ocení zejména alergici. Po měsíčním používání se filtr zanese zhruba o 30 %, ale vše záleží na tom, v jaké místnosti čističku používáte a také jaké je okolní prostředí. Co nás rozhodně nepotěšilo, je pořizovací cena nového filtru, která se pohybuje kolem 1 000 Kč. A to je dost!

Zjistit cenu

Zajímají vás další levné čističky vzduchu?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

6.5 Total Score
Hodnocení Xiaomi Mi Air Purifier 2S

Čistička vzduchu je rozhodně dobrým pomocníkem. Navíc ji můžeme označit pojmem dobrý poměr cena/výkon. Ve své cenové kategorii nabízí funkce, které jsou charakteristické pro mnohem dražší výrobky. Praktická je možnost ovládání odkudkoliv díky aplikaci a možnosti připojení na Wi-Fi. Potěší také snadné obsluha. Jediné, co nás zamrzelo, je cena nového filtru.

Čištění
6
Pohodlí
7
Spotřeba
8
PLUSY
 • nízká spotřeba
 • jednoduché ovládání
 • Wi-Fi
 • dostupné další typy filtrů
 • nízká cena
MÍNUSY
 • pořizovací cena nového filtru
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo