Recenze čističky vzduchu Xiaomi Mi Air Purifier 3H

Právě v době koronavirové pandemie, kdy řada zaměstnanců přešla na částečný nebo plný home-office, představila společnost Xiaomi další ze svých výrobků pro chytrou domácnost. Čistička vzduchu Air Purifier 3H vám zajistí zdravé prostředí, zbavené prachových částic, alergenů i nepříjemných pachů. Své využití najde v každém domově a díky propojení s mobilní aplikací se bude nejen starat o kvalitu vašeho ovzduší, ale také vás bude průběžně informovat o případném znečištění.

Parametry

Hmotnost4,8 kg
Výška52 cm
Šířka24 cm
Hloubka24 cm
Indikátor výměny filtruano
UV lampaano
HEPA filtrano
Uhlíkový filtrano
Ovládání skrze telefonano
Světelný senzorano
Doporučená velikost místnosti45 m2
Počet rychlostí ventilátoru3


Zpracování

Xiaomi Mi Air Purifier 3H má jednoduchý a čistý design z bílého plastu, na kterém díky matné úpravě nezůstávají viditelné otisky prstů ani případné vlásečnicové škrábance. Hrany jsou elegantně zaoblené a ve spodní části je plastové tělo zdobené pravidelnými otvory, které zároveň slouží k nasávání vzduchu.

Čistička je vysoká 52 cm a rozměry základny činí jen 24 x 24 cm. Zabere tedy méně podlahové plochy, než položený papír formátu A4. Díky hmotnosti pouhých 4,8 kg se dá také velmi snadno přenést a není problém ji umístit kdekoliv v interiéru, protože svým vzhledem nijak nenarušuje okolí.

Horní část čističky je kryta mřížkou, která umožňuje proudění až 6 330 litrů vyčištěného vzduchu za minutu. Je tak vhodná do bytu o rozloze cca 45 m². Na zadní straně přístroje pak tradičně najdete sundavací kryt pro přístup k vyměnitelnému filtru.

Z čelního pohledu vystupuje jako dominantní prvek kruhový OLED displej s barevnou indikací čistoty vzduchu. Kromě toho zobrazuje teplotu a vlhkost v místnosti i stav připojení k Wi-Fi.

Designově zdařilý model díky matnému bílému povrchu a oblým hranám elegantně zapadne téměř v jakémkoliv interiéru. Výrobce doporučuje Air Purifier 3H pro místnosti do 45 m2 plochy, takže se dá využít nejen v domácnosti, ale i v běžných kancelářích. Díky možnosti nastavit permanentní úsporný chod s hlučností pouhých 32 dB vás rozhodně při práci rušit nebude.

Odradit od koupě čističky by vás mohla snad jen vyšší pořizovací cena, která se momentálně pohybuje kolem 3 990 Kč, a také nutnost pravidelné výměny filtru v ceně přibližně 1 000 Kč. Nový filtr je potřeba zhruba jednou za 3 měsíce a čistička vás sama upozorní, jakmile bude příliš zanesený nečistotami.

Air Purifier 3H můžete dálkově řídit přes mobilní aplikaci Xiaomi Home (její slabinou je bohužel absence české verze), ale bude plnohodnotně fungovat i bez použití smartphonu s využitím ovládání přes OLED displej.

Ovládání

Pokud nepatříte mezi fanoušky smart technologií, nezoufejte. Air Purifier 3H umožňuje plnohodnotný provoz i bez použití mobilní aplikace, a to pomocí ovládání přes dotykový displej. Pokud ale chcete využít všechny schopnosti téhle čističky naplno, rozhodně oceníte propojení s mobilním telefonem.

Aplikace Xiaomi Home se dá stáhnout na Google Play pro smartphony se systémem Android, k mání je ale i na AppStore ve verzi pro iOS. Ačkoliv prozatím nemá českou verzi, je dostatečně intuitivní a uživatelsky přátelská, aby si s ní poradil i slabší angličtinář.

S pomocí mobilní aplikace si můžete kdykoliv zobrazit aktuální kvalitu vzduchu, teplotu a vlhkost, prozradí vám rovněž stav filtru, a kdy bude potřebná jeho výměna, a také umožňuje čističku na dálku zapnout a vypnout (nebo spouštění a vypínání předem naprogramovat na daný čas).

Pokud máte chytrou domácnost vyřešenou prostřednictvím Google Home, dá se do ní tato čistička zařadit také a lze ji pak ovládat i s využitím hlasového asistenta. V omezené míře spolupracuje také s Alexou od Amazonu, ale nelze ji bohužel spárovat se systémem Apple HomeKit. Žádný z asistentů vás bohužel neinformuje o kvalitě ovzduší.

Xiaomi Mi Air Purifier 3H při filtrování vzduchu využívá tři různé stupně výkonu. Kromě toho lze nastavit fungování v jednom ze tří režimů:

 1. automatický,
 2. manuální a
 3. noční (při posledním jmenovaném je provoz energeticky úsporný a zároveň velmi tichý).

V automatickém režimu si čistička sama reguluje výkon na základě měření znečištění vzduchu, ke kterému využívá citlivý laserový senzor.

Údržba a typy filtru

Při běžném provozu vás zhruba jednou za čtvrt roku čistička upozorní na výměnu filtru (dostanete se k němu jednoduše sundáním krytu ze zadní strany přístroje). Air Purifier 3H využívá třístupňový filtr, složený z PET mřížky (takzvaný pre-filter), HEPA filtru a uhlíkového filtru.

V první vrstvě se odstraní ze vzduchu hrubší nečistoty (především prach), druhá vrstva odfiltruje 99,97 % mikroskopického znečištění (bakterie, viry, pylová zrnka i cigaretový kouř) a aktivní uhlíkový filtr nakonec eliminuje škodlivý formaldehyd, který se může uvolňovat z nábytku, a další těkavé chemické látky.

Nový filtr aktuálně stojí něco kolem 1000 Kč, což může zájemce od pořízení této čističky odradit. Řekněme si ale upřímně, že je to férová cena za kvalitní třístupňový filtr s originálním čipem (ten slouží ke komunikaci s čističkou, abyste včas dostali upozornění o zanesení filtru nečistotami). Při výměně jednou za 3 měsíce to už není tak velká investice.

Spotřeba a hlučnost

Čističky od Xiaomi jsou vyráběné s ohledem na energetickou šetrnost, její příkon činí pouze 38 W. Při celodenním provozu spotřebuje méně energie, než když budete svítit úspornou žárovkou. V nočním režimu je provoz také velmi tichý, hlučnost je pouhých 32 dB, což se dá srovnat s tikotem hodin nebo ševelením listí v mírném větru.

Pokud Air Purifier 3H detekuje vysoké znečištění a rozjede se na plný výkon, vyletí hlučnost až na 64 dB. Jakmile však množství nečistot ve vzduchu klesne, znovu se ztiší. Manuálním nastavením také můžete chod čističky omezit tak, aby se na nejvyšší výkon nikdy nepřepínala, případně aby zůstala neustále v tichém nočním módu.

Srovnání s jinými modely

Xiaomi Mi Air Purifier 3HXiaomi Mi Air Purifier 2SXiaomi Mi Smart Antibacterial Humidifier
Hmotnost4,8 kg4,5 kg1,9 kg
Rozměry (V x Š x H)52 x 24 x 24 cm52 x 24 x 24 cm35,3 x 19 x 19 cm
Velikost místnosti45 m237 m227 m2
Hlučnost (nejnižší)32 dB31 dB38 dB
Příkon38 W29 W25 W
Funkcečističkačističkazvlhčovač
Cena3.990 Kč3.699 Kč (už je skoro vyprodaný)1.590 Kč

Oproti svému předchůdci, kterým byl Xiaomi Mi Air Purifier 2S (dnes už prakticky zmizel z nabídky obchodů), má nový model 3H o něco vyšší výkonnost. Zvládne díky tomu vyčistit větší minutový objem vzduchu a tak ho využijete i v místnostech a kancelářích, na které by předchozí typ už kapacitou nemusel stačit. Z řady výrobků Xiaomi pro domácnost můžete také pořídit Smart Antibacterial Humidifier, který kvalitu vzduchu příznivě ovlivňuje na jiném principu, než to dělají čističky. Tento ultrazvukový zvlhčovač se stará o to, aby nebyl v domácnosti vzduch přesušený a nedocházelo k podráždění dýchacích cest (to ocení především astmatici).

Podívejte se na další recenzované čističky vzduchu.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.9 Total Score
Hodnocení Xiaomi Mi Air Purifier 3H

Xiaomi Mi Air Purifier 3H je kvalitní čistička vzduchu, která se dá díky třístupňové filtraci směle doporučit i pro alergiky a astmatiky. Vzduch v místnosti zbaví všech cizorodých částeček už od velikosti 0,3 mikronu, takže dokáže efektivně odstranit i většinu pachů (například cigaretový kouř, dým a páru z elektronických cigaret, ale také kuchyňské pachy nebo odér domácích mazlíčků). Rozdíl v kvalitě ovzduší je tedy citelný a zdravotní přínosy neoddiskutovatelné. Odradit od koupě může vyšší pořizovací cena a cena nových vzduchových filtrů. Drobným nedostatkem je také aplikace, která není v češtině.

Čištění vzduchu
8
Hlučnost
7.5
Spotřeba
7.5
PLUSY
 • vysoký výkon čištění
 • tichý noční režim
 • třístupňový filtr
 • intuitivní ovládání
 • elegantní design
MÍNUSY
 • vyšší pořizovací cena
 • nutnost pravidelně kupovat filtry
 • aplikace bez české verze
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo