Recenze fitness náramku Xiaomi Mi Band 6

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Pokud i vás uchvátil svět oblíbených chytrých fitness náramků, určitě vás bude zajímat, jak si stojí horká novinka od Xiaomi. V pořadí už šestá generace smart náramku Xiaomi Mi Band 6 před pár týdny vtrhla na trh, a my tak pro vás můžeme připravit podrobnou recenzi. Jak si vede ve srovnání s předchozími modely Mi Band 5 a Mi Band 4? Vyplatí se investovat do nového kousku?

Parametry

Velikost displeje1,56 palce
Rozlišení displeje152x486
Bluetooth5.0
Kapacita baterie125 mAh
Výdrž baterie14 dní
Váha22,1 g
Podpora odAndroid 5.0 a novější, iOS 10.0 a novější

Co nového Mi Band 6 přináší?

Ve zkratce – na co se můžete těšit

 • téměř 2x tak velký displej, přičemž rozměry pouzdra se nemění,
 • obohacení o dalších 19 sportovních aktivit – celkem je jich tedy 30,
 • měření okysličení krve – pro důkladnější měření spánku nebo regeneraci po sportu.

Obsah balení

Stejně jako u předchozích verzí na vás v balení čeká samotný náramek s pouzdrem a černým páskem, kolébka na nabíjení a krátká uživatelská příručka, která ty z vás, kdo s náramky nemají zkušenosti, seznámí s jeho používáním a znalcům osvětlí novinky šesté generace.

  

Design

Nová generace se na pohled od těch předchozích nijak zvlášť neliší. Stále se jedná o docela elegantní fitness náramek minimalistického designu s oválným displejem, který příjemně splývá se silikonovým řemínkem. Displej je však oproti minulému modelu větší, protože zmizelo ovládací tlačítko, při běžném pohledu na zařízení to však nezaznamenáte. Řemínky jsou taktéž stejné, takže můžete vesele nakupovat silikonové, kožené i kovové typy pro předchozí modely Xiaomi Mi Band 4 a 5. Budou vám na šestou generaci pasovat.

Větší displej a jednoduché ovládání

Největší změnou oproti předchozí generaci prošel jednoznačně displej. Na první pohled si při srovnání s modelem Mi Band 5 změny nevšimnete, protože velikost celého pouzdra se nezměnila. Když se však podíváte blíže, zjistíte, že zmizelo ovládací tlačítko, pomocí kterého se dalo v menu vracet zpět. To může někoho zklamat, nicméně se díky absenci tlačítka displej zvětšil z 1,1″ úhlopříčky a rozlišení 126 x 290 pixelů na 1,56″ a rozlišení 152 x 486 pixelů. Nový AMOLED displej je tak prakticky dvakrát tak větší než u předchozího modelu a vězte, že se vám to bude líbit. AMOLED zajišťuje perfektní černou, takže displej opět působí jako bez rámečku.

Díky většímu prostoru se na displej vejde více informací i více textu v notifikacích. Například při prohlížení menu se na displeji zobrazují rovnou dvě ikonky nad sebou namísto jedné, což výrazně zjednodušuje ovládání a orientaci v menu. V aplikaci si navíc můžete upravit rozložení menu a třeba skrýt ikonky funkcí, které nepoužíváte.

Displej se může pochlubit maximálním jasem o hodnotě 450 nitů, což je stejné jako v předchozí verzi. Jeho jemnost je však o něco lepší (336 ppi), stejně tak jas barev. Jeho čitelnost tak bude ještě příjemnější. Bohužel náramek stále nenabízí možnost automatického upravení jasu. Pokud tedy budete chtít na slunci údaje číst snadno, budete muset skočit do menu a nastavit si jas na maximum. Je to poměrně otravná záležitost, která navíc zbytečně spotřebovává baterii, ale výrobce se stále automatizaci brání.

Pokud by se vám nelíbilo defaultní nastavení vzhledu displeje, můžete si ho změnit na další dvě možná zobrazení. Upravovat také můžete kompilace na displeji – volíte si, co a kde chcete na displeji mít zobrazeno (stav baterie, počet kroků atd.) Zajímavou možnost přestavuje i podoba ciferníku, který můžete díky aplikaci v telefonu proměnit na nejrůznější obrázek/pozadí a vyhnout se tak klasické černé podobě.

Ovládání fitness náramku je intuitivní a velmi snadné. Protože chybí již zmíněné tlačítko, používáte k ovládání pouze gesta. Můžete tedy swajpovat pohybem prstu nahoru, dolů nebo do strany.

Protože se stále jedná o levnější náramek, stále u něho chybí Always on display. Aktivovat ho ale můžeme několika způsoby. Buďto za pomoci gesta – zvednutí nebo otočení zápěstí nebo poklepáním na displej. Chválíme možnost nastavení probouzení náramku pouze pomocí swajpnutí nahoru. Nemůže se tak stát, že zbytečně aktivujete náramek rukávem bundy a ušetří vás trapasu náhlého rozsvícení displeje v divadle či v kině.

Slušné zpracování

Ačkoliv se nám displej zvětšil, velikost i váha celého náramku zůstává na téměř stejných hodnotách. Na první pohled tak vypadá Mi Band 6 totožně ve srovnání s předchozími generacemi. To potěší majitele předchozích Mi Band 4 a Mi Band 5. Pokud máte doma řemínky z těchto modelů, můžete je používat i pro nejnovější generaci. Pokud řemínky nemáte, nemusíte se obávat zakoupení typů pro starší modely. K dostání je spousta barev, materiálů i vzorů.

Řemínek k Mi Band 6 je dostatečně dlouhý, takže pokud máte zájem, můžete hodinky nosit klidně na noze nad kotníkem. Někomu může vadit konstrukce zapínání pásku na ruce, která může přinést pocit nespolehlivosti. Je to však jen o zvyku. Náramek na ruce drží dobře a nemusíte se bát, že by vám ze zápěstí sklouznul. Nic z něho netrčí, nikde se nezachytává. Silikonový materiál je velmi příjemný, kůže se pod ním nepotí, nezpůsobuje žádné svědění ani otlaky. Je proto vhodný pro celodenní nošení i sportovní aktivity. Univerzální řemínek bude pasovat na zápěstí v průměru 15,5 až 21,9 cm – hodí se tak pro drobnější i robustnější zápěstí. Oproti předchozímu Mi band 5 tady pozorujeme o dost snadnější nasazování a zapínání, už není potřeba tolik trpělivosti.

Na spodní straně zařízení najdeme senzory pro měření tepu a nově také senzor pro měření okysličení krve.

Baterie výdrží o trochu méně

U chytrého náramku je výdrž baterie jedním z nejdůležitějších parametrů. Xiaomi Mi Band 6 slibuje stejnou výdrž jako Mi Band 5, což je trochu na pováženou vzhledem k většímu displeji a stejné kapacitě baterie, která u obou modelů činí 125 mAh. Model Mi Band 4 dokonce disponoval vyšší kapacitou (135 mAh). Výrobce u šesté generace deklaruje 14 dní. Dle testování však vychází výdrž zhruba na jeden týden v případě, kdy máte zapnuté veškeré funkce včetně neustálého měření tepu a stresu. I tak je to poměrně slušný výsledek.

Stejně jako u předchozí generace nabíjení náramku probíhá pomocí magnetické nabíječky, která nenutí uživatele k otravnému vyjímání těla z řemínku. Tento systém najdeme i u Mi Band 5. U třetí a čtvrté generace však musíte nabíjet pomocí kabelu tělo vyjmuté z obalu, což je značně nepraktické.

Bohatá výbava a novinky

Oproti předchozímu modelu přináší Mi Band 6 výrazně vyšší počet sportovních aktivit. Počet nám narostl z předchozích 11 o dalších 19 možností. Mimo klasické měření kroků tak máte k dispozici celkem 30 podporovaných sportovních aktivit. Nově můžete měřit třeba HIIT, fitness, tanec, bruslení, pilates nebo box. Mimo to umí automaticky rozpoznat a změřit 6 aktivit jako je např. běh, chůze, běh na pásu nebo cyklistika. Pokud by vám i 30 aktivit bylo málo, doporučujeme zakoupit chytré hodinky – některé lepší modely zvládnou měřit i více než 100 aktivit.

Stejně jako předchozí generace zvládá i Mi Band 6 měřit spánek. Protože je však opatřený nově o měření okysličení krve, jsou data o spánku mnohem přesnější a rozbor spánku je skutečně podrobný. Díky tomu dokáže náramek změřit kvalitu dýchání ve spánku. Pulzní oxymetr pro měření okysličení můžete využít třeba také k indikaci onemocnění, zjistíte dle něj míru aklimatizace ve vyšší nadmořské výšce nebo můžete sledovat, jak probíhá vaše regenerace po sportování. Dále u náramku najdete standardy z předchozích generací – akcelerometr, gyroskop a snímač tepové frekvence. I díky tomu si můžete užívat funkcí jako je kalendář, budík, stopky, ovládání hudby, hledání telefonu, dálková spoušť fotoaparátu, menstruační kalendář nebo počasí.

Pozor! U některých zdrojů se můžete dočíst, že Mi Band 6 je nově obohacený o barometr, který by tak mohl měřit nastoupané výškové metry. Nevíme, odkud se tato informace vzala, ale dle oficiálních zpráv barometr v Mi Band 6 zabudován není.

Protože se náramek může stále chlubit vodotěsností 5 ATM, můžete ho využívat i na plavání a není nutné ho před sprchou sundávat ze zápěstí. Na potápění to ale stále není. Bohužel kvůli tomuto bonusu nemá náramek zabudovaný mikrofon ani telefonní reproduktor, což mu zabraňuje telefonovat. To je však u fitness náramků běžná praxe. Náramek samozřejmě s telefonem můžete propojovat, a tak vám na něho budou chodit nejrůznější notifikace ohledně hovorů, SMS, zprávy na messengeru a další. Upozorní vás na ně vibracemi, které jsou o něco málo slabší než u Mi Band 5, přesto je určitě zaznamenáte. Příchozí hovor pak máte možnost pouze odmítnout.

Co náramku stále chybí je GPS systém, který budou nejvíce postrádat běžci nebo cyklisté. Kvůli jeho absenci je stále nutné tahat s sebou všude mobilní telefon, který vám teprve ukáže uběhnutou nebo ujetou trasu. Náramek nedisponuje ani NFC technologií, takže na placení bez karty s jeho pomocí zapomeňte.

Párování s telefonem

Abyste mohli náramek využívat na maximum, je samozřejmě potřeba spárovat ho s mobilním telefonem pomocí Bluetooth 5.0. Využijete k tomu aplikaci Mi Fit a najdete ji jak v Google Play store pro Android, tak v Apple store pro iOS systém. V aplikaci máte k dispozici množství dodatečného nastavení, které vám používání náramku zpříjemní. Mimo podrobnější sledování naměřených aktivit můžete například v nastavení upravit zástupce a přidat si takové, které skutečně využijete. Na hodinkách se k nim pak rychle dostanete jednoduchým swajpnutím doleva nebo doprava z hlavní obrazovky.

Jazyková podpora

Protože se jedná o novinku, je stejně jako u předchozího modelu tato novinka bez podpory češtiny nebo slovenštiny. Jazykového rozšíření se samozřejmě dočkáte, ale budete si muset počkat. Čeština je plánovaná na červenec 2021, takže pokud nejste zdatní angličtináři, doporučujeme s nákupem chvíli posečkat.

Kolik stojí?

Ačkoliv je Mi Band 6 horkou novinkou, jeho cena není tak vysoká jako když šel na trh model Mi Band 5. Šestou generaci pořídíte za něco málo přes 1 000 Kč. Předchozí generace se momentálně prodává za zhruba 700 Kč, a tak finanční rozdíl není zas tak velký. My proto doporučujeme do šestky jít. Oproti předchozímu modelu je uživatelsky přívětivější, nabízí mnohem více sportovních aktivit, větší a lepší displej a podrobnější měření tělesných funkcí. Na druhou stranu není rozdíl oproti předchozí generaci tak markantní, proto slušnou parádu uděláte i s modelem Xiaomi Mi Band 5. Upgradovat z verze 5 na 6, velkou hodnotu většině uživatelů nepřinese.

Srovnání

Pro snadnější orientaci mezi generacemi jsme pro vás připravili srovnávací tabulku.

ParametryMi band 4Mi Band 5Mi Band 6
Velikost displejeAMOLED 0,95″AMOLED 1,1″AMOLED 1,56″
Rozlišení displeje v px120 × 240126 x 294152 × 486
Kapacita baterie v mAh135125125
Odhadovaná výdrž baterie ve dnech201414
Vodotěsnost v ATM555
Měření okysličení krveneneano
NFCnenene
Počet sportovních aktivit61130
Monitoring spánkuanoanoano
Hmotnost těla v g10,611,912,8
Rozměry těla v mm46,8 × 17,8 × 12,646,9 × 18,2 × 12,547,4 × 18,6 × 12,7
Češtinaanoanozatím ne

Z tabulky je zřejmé, že se od sebe modely příliš neliší hmotností a velikostí. Poněkud zarážející je nižší kapacita baterie nového modelu než u o dvě generace staršího náramku Mi Band 4, s čímž souvisí také nižší výdrž na jedno nabití. Ta je u modelu Mi Band 6 deklarovaná pouze na 14 dní, ale u staršího Mi Band 4 dokonce až 20 dní. Jak by také ne, když kapacita staršího náramku dosahuje hodnoty 135 mAh. Kapacita baterie novějšího modelu je pouze 125 mAh. Je vidět, že nová generace je energetický náročnější (má více funkcí), protože i když se kapacita baterie snížila relativně málo, reálná výdrž klesla více.

Vzhledem k tomu, že náramek budete používat především pro sportovní aktivity, je důležitá bohatá nabídka sportovních programů. V tomto ohledu Mi Band 6 tvrdě rozdrtila dva předchozí modely. Oproti 6 či 11 sportovním aktivitám u minulých generací jich Mi Band 6 nabízí hned 30, což je ve srovnání s Mi Band 5 nárůst o více než 200 %. K velkému posunu došlo také u velikost a rozlišení displeje. Zatímco u Mi Band 4 měl displej jen 0,95″ u Mi Band 6 je to úctyhodných 1,56″. A rozlišení? Krásných 152 x 486 px. K praktickému posunu došlo také u nabíjení, kdy Tělo Mi Band 6 nemusíte vytahovat z řemínku, ale stačí jen nacvaknout malou nabíječku. To je mnohem praktičtější než u modelu Mi Band 4, u kterého bylo potřeba tělo vycvaknout z náramku. Tento proces byl poněkud krkolomný a otravný. Co se ceny týče, pohybujeme se okolo 1 000 Kč, což je zhruba o 300 Kč více než u předchozího modelu.

Zajímá vás, jak dopadly další testované náramky?

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

9.4 Total Score
Hodnocení Xiaomi Mi Band 6

Výhodou Xiaomi Mi Band 6 je kompatibilita s pásky, které byly dostupné pro předchozí generace. Nabídka pásků je tak skutečně bohatá. Kromě toho ale potěší větší displej a lepší uspořádání ikon a aplikací. Sportovci ocení bohatou nabídku až 30 sportovních aktivit, přičemž 6 dokáže náramek rozeznat sám. Potěší také možnost měření okysličení krve a přesnější rozbor kvality spánku. Stále bohužel chybí podpora NFC a ani nabíjení není vyřešeno uživatelsky příjemněji než u předchozích modelů. Rovněž není dostupná automatická úprava jasu.

PLUSY
 • 30 sportovních aktivit
 • automaticky rozeznáno 6 sportovních aktivit
 • měření okysličení krve
 • větší displej
 • lepší uživatelské používání
 • možnost plavání
 • přesnější výsledky spánkového měření
MÍNUSY
 • chybí automatizace jasu
 • ovládání v angličtině
 • kapacita baterie
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

4 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Náramek je OK. jediná výtka je k přepočtu kroků na ušlou vzdálenost. V aplikaci je to správně, na náramku nesmysl: např. kroků 1151 a 0.23 km na náramku; v aplikaci 1151 kroků a 920 m. V aplikaci nastavena délka kroku na 80,0 cm. V náramku nastavení délky kroku není. Synchronizace to nezmění.
  Dotaz: co s tím ?

 2. Dobrý den,

  bohužel nemám s tímto zkušenost, zkuste kontakovat podpodporu u xiaomi shopu: 800 701 541.

 3. Odpovědět
  Pavlina Hrebackova 28/09/2022 at 15:55

  Dobry den,poridila jsem si chytry naramek My band 6 provedla propojeni s telefonem,vsechny aktual.mam a presto kdyz zapnu v cviceni beh tak mi po cca 2km prestane merit vzdalenost…Proste se zastavi nekde kolem 2km,cas bezi dal tepovka taky, ale metry nepribyvaji…Nevite prosim cim by to mohlo byt?A lze to diky teto poruse vubec reklamovat? Muj stary naramek My band 4 mi to delal taky.Diky za info.Hrebackova

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo