Recenze Xiaomi Mi Body Composition Scale 2

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Parádní chytrá váha za příznivou cenu potěší nejen fanoušky pravidelného cvičení. Vedle hmotnosti vám prozradí i kolik máte v těle svalové hmoty, vody nebo třeba kolik váží vaše kosti. Dozvíte se, jaké je pro vás optimální množství kalorií na den i kolik máte viscerálního tuku kolem orgánů. Všechny údaje o svém těle navíc budete mít po propojení váhy s aplikací Mi Fit neustále pod palcem.

Parametry

Přesnost50 g
Nosnost150 kg
Počet profilů16
Měření tuku v těleano
Baterie4x AAA

Představení

Chytrou váhu dostanete zabalenou v krabičce spolu se čtveřicí malých tužkových baterií AAA a návodem na použití. Rozbalování není žádná věda. Jednoduše vyndáte váhu z krabice a baterie dáte do přihrádky, kterou najdete na spodní straně přístroje.


 

Pokud se chcete nejdřív seznámit se všemi funkcemi a podrobnostmi, můžete si přečíst přiložený návod. Je ale nabíledni, že chytrá váha je vyrobená tak, abyste ji mohli používat intuitivně. Záleží na vás a vašem přístupu k nově koupenému zboží.

Samotná váha vás potěší vyladěným designem. Svrchní deska z tvrzeného skla je na pohled i dotyk precizně vyvedená a pevná. Takže se nemusíte bát vážit, ani pokud se hmotností blížíte k vrchní hranici možností váhy.

Na první pohled možná budete váhat, kde je displej, na kterém uvidíte svou hmotnost. Nemusíte se bát, je umně vpravený vprostřed nahoře pod skleněnou deskou. Neruší kompaktní vzhled přístroje, ale přesto v provozu spolehlivě předává všechny potřebné informace.

V parametrech se dočtete, že vám váha nebude doma překážet. Se svými rozměry 30 x 30 x 2,5 cm se pohodlně vejde pod postel i noční stolek. Ale pokud máte boty větší než 46, raději vybírejte váhu s většími rozměry, abyste se mohli vážit pohodlně. Jednoduše řečeno; na váhu se vám vždy musí vejít obě celá chodidla.

Co všechno váha umí

Základní funkci samozřejmě splňuje a zváží vás na počkání klidně o půlnoci. Ale to je jen špička ledovce. Klíčové jsou totiž další funkce, které můžete využívat po propojení s mobilní aplikací Mi Fit. Pak získáte komplexní přehled o svém těle, a nejen vy. Váha totiž zvládne rozlišovat až 16 osob, takže se doma zvážíte všichni – od novorozeňat až po prababičku.

Hmotnost vám váha prozradí i bez připojení k mobilní aplikaci. Jednoduše si stačí stoupnout na horní desku oběma chodidly tak, aby byla celá na váze a v klidu. Během pár sekund se na displeji uprostřed nahoře objeví, kolik vážíte. Souběžně váha automaticky naměří i další hodnoty. Ty ale využívat nemusíte, pokud nechcete.

Mezi nejoblíbenější doplňkové funkce patří měření obsahu tuku v těle. Váha vám změří nejen množství podkožního tuku, ale také kolik vnitřního, tzv. viscerálního tuku máte kolem orgánů. Snadno tak zjistíte, kde vás v kondici tlačí bota a jak pracovat se svým tělem, abyste se dostali do formy. Nutno připomenout, že toto není absolutně přesný lékařský přístroj. Proto berte naměřené hodnoty jako spíše orientační. Na druhou stranu nejsou náhodné a při delším používání ji lze využít pro sledování trendu, zda se svému cíli blížíte nebo nikoliv. A to platí pro všechny metriky, nejen obsah tuku v těle.

Vedle tuku získáte taky přehled o obsahu vody ve vašem organismu. Tuhle hodnotu oceníte hlavně, pokud sportujete. Obvykle byste měli získat číslo v rozmezí 55–60 %. U mužů to bude spíš k 60, u žen k 55. Malé děti mohou mít v organizmu až 70 % vody, kdežto senioři i méně než 50 %. Při opakovaném měření sledujte hlavně výkyvy. Ty by neměly být větší než cca 3 procentní body.

Váha vám zároveň změří váhu svalové hmoty a kostí. Pokud vás zajímá, jak se tyto hodnoty měří, tak je to minimálním elektro impulzem. Váha na základě rozdílu vodivosti rozliší, kolik procent vašeho těla zabírají svaly, které jsou velmi dobře vodivé, a kolik třeba kosti nebo tuky.

Po zvážení taky zjistíte, jak je na tom váš bazální metabolismus. Takže budete přesně vědět, kolik kalorií za den máte spotřebovat, aby vaše tělo dobře fungovalo. Možná vás překvapí, že málo kalorií neznamená vždycky správnou cestu. Tělo totiž potřebuje aspoň standardní přísun energie, aby mohlo správně fungovat.

Získáte přehled i o svém BMI indexu a typu postavy. Samozřejmě musíte brát hodnoty s rezervou, protože jde o velmi obecný výpočet, který nemusí každému sedět na tělesné proporce. Zejména u atletů a svalovců nevychází dobře. Nicméně budete mít aspoň základní informace o své postavě.

Poslední vychytávkou je sekundární režim vážení. Ten můžete využít v kuchyni při zjišťování hmotnosti mísy s ovocem a podobně. Ale v žádném případě nepočítejte s tím, že Mi Body Composition Scale 2 nahradí kuchyňskou váhu, tak přesná samozřejmě není. Ale zváží vám cokoliv nad 100 g.

Jak se Mi Body Composition Scale 2 ovládá

Ovládání váhy je jednoduché a pohodlné. Protože je to chytrá elektronika, asi vás nepřekvapí, že základ leží v mobilní aplikaci Mi Fit. Tu si můžete snadno stáhnout v Google Play nebo v App Store. Stačí vám k tomu telefon s Androidem 4.4 nebo novějším, případně iPhone s iOS 9 nebo novějším.

Jakmile budete mít aplikaci v mobilu, tak se do ní přihlásíte nebo si vytvoříte účet, pokud ji spouštíte prvně. Ve váze stačí mít baterky. Na mobilu zapnete Bluetooth, pokud vás o to už sama nepožádala aplikace Mi Fit. Pak v menu vyberete přidat zařízení a z nabídky zvolíte váhu.

Aplikace vás vyzve, abyste si stoupli na váhu. Telefon klidně držte v ruce, zase tolik gramů vám nepřidá. Pokud vše klapne, uvidíte na displeji váhy i mobilu stejnou hodnotu. Aplikace vás požádá o potvrzení, že se hodnoty shodují. Pak už se automaticky váha spáruje s aplikací a máte hotovo.

Od teď můžete bez problémů využívat všechny chytré funkce váhy. Dokonce ani nemusíte mít mobil po ruce a se zapnutým Bluetoothem. Váha si změřené hodnoty pamatuje, takže je s aplikací synchronizuje klidně později, až se budete vážit příště.

A to je k ovládání všechno. Jakmile se vám povede spárovat aplikaci v mobilu s váhou, máte vyhráno. O zbytek už se postará chytrá elektronika a vy jen v klidu můžete sledovat své hodnoty. Díky tomu může váhu bez problémů používat klidně i méně technicky zdatný rodinný příslušník. Spárování s aplikací pro něj vyřídíte a zbytek už určitě zvládne.

Hodnocení váhy

Už na první pohled oceňujeme vyladěný design. Ten navazuje na předešlý model a posouvá vzhled zase o krok dále. S tím jde ruku v ruce i chytře zapravený displej, který na první pohled neruší a vlastně ani není hned jasné, kde ho na váze najdete. Po stoupnutí na svrchní desku z tvrzeného skla se ale spolehlivě rozsvítí a hned vidíte svou hmotnost.

Jako jasný klad musíme hodnotit i jednoduchost použití váhy. Tím myslíme prosté zjištění hmotnosti osoby. Stačí zespodu vsadit baterie a váha je připravena k použití. Je skvělé, že se sama zapne, jakmile změří výkyv v zatížení. Není třeba s ní ťukat o zem, jak to bývalo zvykem u starších digitálních vah.

Palec nahoru si Mi Body Composition Scale 2 zaslouží taky za množství doplňkových funkcí, které vám změří procento vody v těle, váhu svalů i množství podkožního a viscerálního tuku. Akorát výsledku musíte brát jako orientační. Přece jen jde o běžný přístroj, který není určený k přesnému měření biometrických hodnot. Pro představu o vaší postavě a hodnotách však bohatě stačí.

Pro někoho může být trochu složitější instalace a spárování s aplikací. Ale ve skutečnosti to není nic náročného. Jakmile to jednou zvládnete, budete už pro příště vědět. Není to žádná raketová věda. Váha určená primárně pro spárování s mobily, nemáme to výrobcům za zlé. Chytrý mobil má většina z nás každou chvíli po ruce.

Cena výrobku je příznivá a je jasnou výhodou. Protože váhu pořídíte za méně než 1 000 Kč, je jasné, že ji občasnou nepřesnost měření biometrických údajů odpustíte. Škoda ale, že váha neumí zobrazovat biometrické hodnoty i na displeji bez spárování s aplikací v mobilu.

Přínos určitě vidíme v doporučení, jak se má člověk chovat. Tyto rady najdete v mobilní aplikaci a můžete si je přečíst u naměřených hodnot. Jednoduše tak zjistíte, jestli potřebujete víc pohybu nebo třeba pravidelně a dost jíst. Samozřejmě jde o obecná doporučení, ale mohou posloužit jako dobrý odrazový můstek.

Váha Mi Body Composition Scale 2 je dobrou volbou pro nenáročné uživatele, zejména fanoušky Xiaomi, kteří už mají například chytrý náramek, a tak pro ně aplikace Mi Fit nebude novinkou. I když nenadchne přesností funkcí, má co nabídnout. Může se pochlubit jednoduchým ovládáním a vyladěným designem a k tomu lidovou cenou.

Zjistit cenu

Hledáte levnější chytrou váhu?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.4 Total Score
Xiaomi Mi Body Composition Scale 2

Váha Xiaomi Mi Body Composition Scale 2 je chytrý parťák z nižší střední třídy, kterého ocení všichni, kdo rádi pravidelně cvičí jen tak pro radost. Vedle klasické funkce měření hmotnosti nabízí řadu doplňkových údajů, jako jsou například váha kostí, množství tuků v těle, procentuální zastoupení vody v těle a další biometrické údaje. Vše je dobře viditelné a srozumitelně seřazené v mobilní aplikaci Mi Fit, kterou je k váze nutné stáhnout a naistalovat do telefonu. Váha si dokáže sama zapamatovat a rozlišovat až 16 osob. Horší už to je s přesností biometrických údajů. Ty slouží spíš pro základní přehled. Určitě na ně nedoporučujeme spoléhat a brát je jako dokonale přesné.

Přesnost vážení
8
Výbava
8.5
Vzhled
9.5
PLUSY
 • design
 • příznivá cena
 • množství funkcí
 • jednoduché ovládání
MÍNUSY
 • jen orientační přesnost měření
 • nutnost spárování s mobilní aplikací
 • displej váhy ukazuje jen hmotnost
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo