Recenze tyčového vysavače Xiaomi Mi Vacuum Cleaner G10

Xiaomi Mi G10 je tyčový vysavač, který zaujme především svou cenou v kombinaci se silným výkonem. Tři stupně vysávání by si měly poradit téměř s každým smetím na tvrdé podlaze, koberci či nábytku. Pojďme se podívat na jeho klady i zápory a zjistit, jestli je model od Xiaomi ten nejlepší pomocník, který se hodí na rychlý úklid domácnosti.

Parametry

Typakumulátorový, bezsáčkový
Délka kabelu-
Akční rádius1,3 m
Typ baterieLi-Ion
Kapacita baterie3 000
Doba nabíjení210 min.
Výdrž na jedno nabití65 min.
Stupně výkonuEco, Standard (Auto), High powe
Ruční vysavačano
Objem nádoby na prach0,6 l
Hmotnost4 kg
Účinnost vysávání na koberce-
Účinnost vysávání na podlahu-
Příkon450 W
Hlasitost79 dB
Rozměry VxŠxH (cm)128,6 x 21,4 x 25,6
HEPA filtrano
LED osvětleníne
Mokré vysáváníano
Svislé parkováníano
Teleskopická rukojeťne
Odnímatelná rukojeťano
Indikátor baterieano
Indikátor plnostiano
PříslušenstvíProdlužovací tyč, Rotační kartáč, Mini elektrický kartáč, Kartáčová tryska 2 v 1, Štěrbinová tryska, Úložný dok, Nádobka na vodu, Textilní mop

 

Obsah balení

Vysavač se skládá ze tří hlavních částí:

 1. ručního vysavače s motorem a sběrnou nádobou,
 2. kovové prodlužovací tyče a
 3. hlavního rotačního kartáče.

Jednotlivé kusy do sebe dobře zapadají a lze je měnit za další nástavce. Pro parkování vysavače je určena dokovací stanice, která zároveň slouží k jeho nabíjení. Součástí balení je i český návod na tyčový vysavač Mi vacuum cleaner G10. 

Jako další příslušenství dostanete:

 • mini elektrický kartáč vhodný hlavně pro odstraňování chlupů a vlasů,
 • kartáčovou trysku 2 v 1 pro použití na záclony, sedačku nebo interiér auta,
 • štěrbinovou trysku skvělou pro úzké prostory či rohy,
 • nádobu na vodu a textilní mop k vytírání.

Při hledání vysavače na internetu se můžete setkat také s jeho anglickým názvem Xiaomi Mi vacuum cleaner G10 nebo Mi vacuum cleaner G10.

Jak vysává

Xiaomi  Mi G10 je bezdrátový tyčový vysavač s vysokou sací silou. Na výběr máte 3 režimy vysávání: Eco, Standard/Auto a High power. Každý z nich je ale omezen výdrží baterie. V režimu Eco budete moci vysávat asi hodinu, 30 – 40 minut v režimu Standard a pouze 9 minut v nejvyšším režimu High power. Sací síla Standard by měl vystačit na úklid bytu o rozloze 120 m2. Při nastavení módu Auto se sací síla mění automaticky podle vysávaného povrchu. Pokud tedy přejedete z parket na koberec, zvýší se sací síla a zlepší se účinnost vysávání. Hlavní rotační kartáč je navržen tak, aby oba povrchy zvládl bez nutnosti výměny nástavce. Tvrdé podlahy zvládá vysávat s přehledem i na nižší sací výkon. Mírný problém nastává u koberců. Tady už je potřeba přidat trochu lidské síly. Pravděpodobně i díky kolečkům, které mohou na koberci drhnout. Další problém vidíme u vysávání větších částic, jako je třeba popcorn. Takové nečistoty je třeba přejet několikrát, aby je vysavač posbíral.


Po složení a zapojení vás asi jako první zaujme velký barevný displej. Na něm se zobrazují informace o výdrži baterie a nastaveném režimu vysávání. Pomocí dvou doplňujících tlačítek lze změnit sací výkon či zapnout nebo zrušit zámek. Vysavač má dva pracovní režimy:

 1. přerušovaný, který se zapíná podržením spouštěcího tlačítka a ukončuje jeho uvolněním,
 2. nepřetržitý režim, který se aktivuje stisknutím tlačítka zámku na displeji a poté stisknutím vypínače. Ukončit ho lze opětovným stisknutím tlačítka zámku. Zámek se vždy automaticky vypne a je nutné ho obnovit při každém zapnutí, což může být v jednom dni trochu otravné.

Baterie a výdrž

Podstatnou součástí vysavače je Li-Ion baterie s výdrží 3 000 mAh, to je o 500 mAh více než má Xiaomi Mi Vacuum Cleaner Light. Velkou výhodou Xiaomi G10 je možnost výměny baterie. Pokud by vám tedy v přístroji během vysávání došla šťáva, můžete baterii vyměnit za jinou. Plné nabití zabere asi 3,5 hodin v dokovacím systému. Bohužel se ale ukazuje, že sliby zde neplní očekávání (pokud často vysáváte na plný výkon) a výkon baterie se začne snižovat zhruba po 6 měsících. Aspoň takové jsou zkušenosti několika majitelů. Nezbyde vám tedy nic jiného, než si dokoupit náhradní za cenu okolo 2 400 Kč. Aby se baterie šetřila, měli byste co nejméně vysávat na nejvyšší sací výkon. Což pochopitelně nikoho nepotěší.

Čištění a filtry

Xiaomi G10 je bezsáčkový vysavač. Vyluxované smetí se sbírá do speciální nádoby s 12cyklónovou filtrací, kde dochází k jeho rozdělení podle velikosti. S nejmenšími částicemi a alergeny, jako je třeba pyl, si poradí HEPA filtr. Objem nádoby je 0,6 litrů, což není žádná hitparáda, ale u tohoto typu spotřebiče je to normální velikost. Vysypání smetí se provádí stisknutím jediného knoflíku, který otevírá víko na spodní části. Prachová nádoba se dá rozložit na 3 samostatné, vodou omyvatelné části. Sestavu cyklonů a pre-filtr je doporučeno omývat pod tekoucí vodou každé 3 měsíce. U HEPA filtru, který se nachází v horní části ručního vysavače, je to jednou za 4–6 měsíců. Až vám jednoho dne doslouží, nový si pořídíte za cenu okolo 400 Kč. Údržba vysavače je snadná a rychlá. Většina částí se dá jednoduše rozložit a umýt vodou. Hlavní rotační kartáč má dokonce zabudovaný speciální hřebínek, který mu dodává samočistící schopnost.

Mopování

Určitě vás potěší, že Mi G10 můžete využít také k mopování. Nádoba na vodu, která se připojuje za hlavní kartáč, a látkový mop jsou součástí balení. Pokud máte podlahu hodně znečištěnou, je doporučeno ji vysát nejdříve zvlášť bez mopování. Pro běžný úklid by ale mělo stačit použít vysavač rovnou s mopem. Výhodou je možnost nastavení intenzity průtoku vody, podle přejížděného povrchu. Jestli jste zvyklí při vytírání používat různé dezinfekce a voňavé přípravky, bude zklamaní. V tomto případě se nádoba naplňuje pouze čistou vodou. Použití mopu na vysavači asi plně nenahradí ruční vytření celého bytu, ale v nouzových případech a při malých nehodách to můžete ocenit. Náhradní mopovací hadry se dají koupit v sadě po dvou kusech za něco málo přes 300 Kč.

Vysavač se parkuje svisle v dokovacím zařízení. Sem se také vejdou trubice z příslušenství kromě malého rotačního kartáče, což je trochu nepraktické. Dok slouží navíc k nabíjení a je zde i připraveno místo na náhradní baterii. Možná největší nevýhodou přístroje je jeho váha 4 kg, které se hlavně při delším vysávání projeví nepříjemnou bolestí ruky. Pokud však budete Xiaomi G10 používat na rychlejší úklid, nemělo by vám to být překážkou.

Porovnání s Dyson V15 Detect Absolute

Protože Xiaomi Mi G10 je velmi podobný modelům značky Dyson, nabízí se jejich srovnání. V tabulce ho uvádíme vedle modelu Dyson V15 Detect Absolute.

Xiaomi  Mi G10Dyson V15 Detect Absolut
Typ vysavačeakumulátorový, bezsáčkovýakumulátorový, bezsáčkový
Hmotnost3 kg4 kg
Kapacita baterie3 000 mAh3 600 mAh
Možnost výměny baterieanoano
Objem prachové nádoby0,6 l0,77 l
Režimy vysávání33
Osvětlení hlavicechybíano
Doba nabíjení baterie3,5 hod4,5 hod
Mokré vysáváníanone
Doba provozu65 min60 min
Cena6 000 Kč20 000 Kč

Oba tyčové vysavače jsou si parametry hodně podobné. Dyson má větší baterii, které odpovídá prodloužená doba nabíjení. Příznivější je i jeho váha 3 kg. Xiaomi  zase nabízí navíc funkci mokrého vysávání. Uživatelé se shodují, že ačkoliv se značka Dyson může jevit jako jednička na trhu, Xiaomi Mi G10 jí šlape na paty a rozhodně vítězí cenou. Vyšší ceně modelu Dyson bude odpovídat použitím kvalitnějších materiálů a lepším zpracováním.  A hlavně subjektivně (přesná čísla ani jeden z výrobců neudává) silnějším vysáváním. Myslíme si ale, že při běžném každodenním úklidu velký rozdíl nepocítíte – hlavně když si uvědomíte že Mi G10 je 3x levnější.

Rady

ChybaŘešení
Vysavač nefungujeUjistěte se, že baterie je nabitá / počkejte až vysavač vychladne.
Snížil se sací výkonVyprázdněte prachovou nádobu a omyjte filtry.
Baterie se nabíjí pomaluBaterie má vysokou nebo nízkou teplotu, počkejte až se teplota normalizuje.
Motor vydává divné zvukyOdstraňte případné ucpání hlavního sání otvoru nebo prodlužovací tyče.

Zajímají vás jiné tyčové vysavače? Podívejte se na jejich recenze.

Zjistit cenu

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.7 Total Score
Xaomi Mi G10

Xiaomi Mi vacuum cleaner G10 tyčový vysavač bude pro mnohé atraktivní hlavně díky nápadné podobě k vysavačům značky Dyson a zároveň svou lidovou cenou. Jeho sací výkon je dostatečný na tvrdé podlahy i koberce, které bezpečně zbavuje prachu a zvířecích chlupů. Ruční vysavač s nástavci se zase hodí na úklid sedačky, matrací nebo k vysátí prachu z povrchu nábytku. Vysavač vám bude praktickým pomocníkem při každodenním rychlém úklidu. Jeho hlavní nevýhody vidíme ve váze dosahující 4 kg a v baterii, která se sice dá vyměnit, ale rychle se snižuje její životnost.

Vysávání tvrdých ploch
9
Vysávání koberců
8
Hlasitost
4
Výdrž
8
Výbava
7
PLUSY
 • vyčistí koberce i podlahu bez výměny kartáče/hlavice
 • cena
 • vyměnitelná baterie
 • vysoce účinný na rychlý úklid
MÍNUSY
 • váha
 • výdrž baterie klesá postupem času
 • malý rotační kartáč nelze připojit do doku
 • chybí osvětlení na hlavním kartáči
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo