Recenze fénu Xiaomi Mi Ionic Hair Dryer

Co by měl splňovat perfektní fén na vlasy? Kromě dostatečného výkonu i dostatečnou šetrnost při běžném používání. Podívejte se, jestli z tohoto pohledu obstojí model fénu Xiaomi Mi Ionic Hair Dryer. V podrobné recenzi se dozvíte všechny klíčové parametry, což vám může pomoci s rozhodováním, jestli je daný model tou nejlepší volbou pro vás.

Parametry

Příkon W1 800
Počet rychlostí2
Počet teplot3
Ionizaceano
Studený vzduchano

Představení

Na první pohled poměrně malý vysoušeč vlasů od značky Xiaomi překvapí velkým výkonem. V malém bílém těle přístroje se totiž ukrývá výkon 1 800 W. Ten je možné korigovat pomocí dvou úrovní rychlosti a hned třech různých teplot. Můžete si tak vybrat, jestli si vlasy budete fénovat studeným, mírně teplým, nebo více teplým vzduchem. Díky tomu snadno přizpůsobíte rychlost fénování a získáte postup šetrný i k jemným vlasům. Hlavní předností je využití iontové technologie vysoušení vlasů, kdy je možné zkombinovat šetrnost s rychlostí. Ionty vody totiž neustále proudí na vlasy, čímž snižují statickou hydrataci, takže je možné sušení bez ztráty hydratace. Opravdu efektivní fungování této technologie slibují tvůrci fénu díky oddělení kanálu pro tok vodních iontů. Ten není v přímém kontaktu s teplem, takže dochází pouze k minimálním ztrátám. Ionty tím pádem mohou efektivně podporovat hydrataci a ochranu struktury vlasů.

Fén má kabel dlouhý 1,7 metrů. Celková hmotnost je 547 gramů, což je poměrně málo stejně tak jako rozměry, které jsou v porovnání s podobně výkonnými konkurenty, o něco menší. Díky tomu může jít i fén vhodný i na cestování. V balení najdete jeden fén, otočnou hubici o 360 stupňů pro optimální nastavení proudu vzduchu a nechybí ani přehledný manuál. Právě jednoduchost provedení i snadné ovládání vytváří fén, který slibuje bezproblémové a příjemné použití při každém vysoušení vlasů. Hlučnost není žádným překvapením a pohybuje se v běžné hodnotě jako u jiných fénů.

Z pohledu šetrného, ale přesto efektivního vysoušení vlasů, které netrvá příliš dlouho, je velmi zajímavé inteligentní nastavení teploty. Fén si dokáže do jisté míry sám korigovat, kdy je potřeba zvolit vyšší teplotu na hodně mokré vlasy, a kdy jde naopak pouze o mírné a šetrné dosušení, pro které stačí nižší teplota. Podle teploty okolního vzduchu dokáže snadno rozpoznat, jestli nedochází k přesušování za nebezpečně vysokých teplot. Pokud ano, je teplota proudu vzduchu o něco zmírněna. O jednoduchém použití svědčí i přítomnost jednoho jediného nástavce. Ten je k tělu fénu připevněn pomocí magnetu, takže umožňuje natáčení víceméně jakkoliv v rozmezí 360 stupňů. Součástí je pouze jeden nástavec, kdy k fénu není difuzér.

Co umí

Při pohledu na malý elegantně bílý fén v jednoduchém designu si možná pomyslíte, že jde o základní model, který toho nemá moc co nabídnout. Opak je ale pravdou. I přes svou nenápadnost a relativní jednoduchost jde o fén, který si zaslouží náležitou pozornost při výběru toho správného kousku, který vám bude pomáhat v pravidelné péči o vlasy. Už jen poměrně vysoký výkon díky příkonu 1 800 W je předzvěstí toho, že půjde o pořádný fén, který si bez větších problémů poradí i s hustými a dlouhými vlasy. Kabel o délce 1,7 metrů umožňuje pohodlné fénování víceméně kdekoliv.

Z pohledu designu jde o jasnou sázku na jednoduchost a eleganci, což mnoho lidí jistě ocení. Jemný bílý design celého fénu včetně napájecího kabelu se totiž hodí naprosto ke všemu a skvěle zapadne do jakékoliv koupelny. Skladné rozměry oceníte i při cestování, kdy tento fén zabere velmi málo místa i přesto, že není skládací, jako jiné modely. Vnější obal je tvořen kvalitnějším matným plastem, vnitřní části fénu jsou z hliníku a podobných materiálů. Zkrátka dostatečná kvalita pro běžné používání při vysoušení vlasů po umytí i v rámci stylingu.

V rámci praktického využití si můžete vybrat, jestli si zvolíte nastavení konstantní teploty, kdy máte na výběr ze třech různých možností, nebo zvolíte variantu inteligentního přizpůsobování. Díky této chytré funkci totiž maximálně snížíte riziko sušení vlasů příliš vysokou teplotou, což má mnohdy za následek jejich zbytečné poškozování. Díky čidlu si fén sám pozná, jestli je teplota okolní vzduchu již příliš vysoká, nebo je možné přidat vyšší teplotu. Právě toto chytré nastavení tak umožňuje časově velmi efektivní použití. Fén je dodáván s jedním univerzálním nástavcem pro směřování proudu vzduchu. Ten si můžete natočit do požadované polohy díky magnetickému uchycení. Pro někoho však může být nepříjemnou komplikací absence difuzéru, s jehož pomocí dokážete vytvořit nadýchaný účes. U tohoto fénu tak nezbývá nic jiného než kombinace s vhodným kartáčem pro dosažení požadovaného tvaru účesu. Jen to není tak snadné.

Fén musí kromě dostatečného výkonu nabídnout také šetrnost k vlasům. A přesně tohle model Xiaomi Mi Ionic Hair splňuje, protože využívání moderní ionizační technologii. Ta je navíc dotažena téměř do dokonalosti díky tomu, že jsou vodní ionty odděleny od hlavního toku teplého vzduchu. Fénování je díky tomu rovnoměrné a s citem pro vlasovou strukturu. Mohou tak co nejlépe pomáhat chránit vlasy. Udržení dostatečné míry hydratace vlasů při fénování by tak neměl být žádný velký problém. Tenká rukojeť a nízká hmotnost jen necelých 550 gramů samotný proces fénování nijak zvlášť nekomplikuje. Tvarování sice není nijak vyloženě ergonomické, ale přesto se fén dobře drží. Rovněž tlačítka pro ovládání jsou snadno dostupná na přední straně rukojeti, takže přepínání zvládnete i rovnou během fénování.

Vzhledem k přiměřené ceně za kvalitní a výkonný fén jde o model, který je vhodný opravdu pro každého. Libovolně nastavitelný nástavec i výběr ze dvou rychlostí a třech úrovní teploty vytváří takový fén, který využijí muži s kratšími vlasy, ale i ženy pro vysušení bohaté, dlouhé a husté hřívy. Poměr ceny a výkonu je na velmi dobré úrovni, což může být ukazatel, že právě tento fén mohl být tou správnou volbou pro vás.

Zajímají vás jiné recenzované fény na vlasy?

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.5 Total Score
Xiaomi Mi Ionic Hair Dryer

Univerzální a výkonné fén Xiaomi Mi Ionic Hair potěší každého, kdo chce mít vlasy rychle vysušené, ale zároveň hydratované a co nejméně poškozené. V jemném elegantním a skladném fénu se ukrývá značná síla a možnosti nastavení. Moderní ionizační technologie pomáhá chránit strukturu vlasů během fénování. K fénu je dodáván jeden nástavec s možností libovolného pootočení. Někomu však mohou chybět jiné nástavce, jako je například difuzér.

PLUSY
 • malé a skladné rozměry
 • efektivní výkon
 • inteligentní přizpůsobení teploty
 • výkonná ionizační technologie
MÍNUSY
 • absence difuzéru
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo