Recenze robotického vysavače Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro+

Pokud toužíte po robotickém pomocníkovi, který se nezastaví ani před koberci, sáhněte po Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro+. Díky vysoké sací síle 3 000 Pa na koberci nezůstávají drobky. Daní za vysoký sací výkon je však větší hlučnost. Další předností vysavače je možnost mopování s elektronicky řízeným dávkováním vody. Jak vysavač obstál v porovnání s dalšími modely a vyplatí se do něj investovat?

Parametry

Doba nabíjení300 minuty
Automatické dobíjeníano
Hlučnost72 dB
Indikátor baterieano
Kapacita baterie5200 mAh
Výdrž na jedno nabití180 minuty
Rozpoznání schodůano
Možnost dálkového ovládáníano
Funkce dokončit úklidano
Typ navigaceVSLAM – 3D vizuální navigace
Snímač překážekano
Indikátor stavu zásobníkune
Objem zásobníku0,55 l
Plánované uklízeníano
Virtuální bariéry součástí balenív aplikaci
Wi-Fiano
Počet hlavních kartáčů1
Počet bočních kartáčů1
HEPA filtrano
Zvuková signalizaceano
Uklízecí režim SPOTano
Počet čisticích režimů4
Maximální výška překážek2 cm
Výška8,2 cm
Průměr35 cm
Držadlo pro přenášeníne
Pohybsystematický
Funkce vytíráníano
Funkce vysáváníano
Počet mopovacích utěrek1
Přibližná cena9700 Kč

Co najdete v balení?

Vysavač obdržíte v kompaktní krabici, ale bohaté příslušenství nečekejte. Společně s vysavačem se dodává nabíjecí stanice, zásobník na vodu s elektronicky řízenou pumpou o objemu 0,25 l, jedna mopovací utěrka z mikrovlákna, kombinovaný rotační kartáč, boční přimetací kartáček, návody a čisticí nástroj na rotační kartáč a filtr. Dodávané příslušenství se od prvního robotického vysavače této značky poněkud dost zredukovalo. Určitě by nebylo na škodu, kdybyste za tuto cenu v balení obdrželi ještě náhradní filtr nebo mopovací utěrku navíc, jako tomu bylo u Xiaomi Roborock Sweep One S50. Na druhou stranu ani Xiaomi Roborock S5 Max nenabídl žádné bohaté příslušenství. Ovšem k Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro jste navíc dostali jeden boční kartáček i mopovací textilii, a to je druhý jmenovaný levnější než Mop 2 Pro+. Nicméně Mop Pro nemá elektronicky řízenou regulaci vody. Ale o tom si povíme dál.


 

Seznámení s vysavačem

Jako první bychom se měli zřejmě zastavit u vzhledu. Tělo vysavače je vyrobeno ve vysokém lesku, což je zejména u černé varianty dost nepraktické. Jednak je na povrchu vidět veškerý prach, ale také otisky prstů. Bílá varianta je z tohoto pohledu lepší. Lesklý povrch zdobí v zadní části logo výrobní společnosti.

Vysavač s ultra dlouhým názvem Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro+ nemá jako předchozí modely, například zmiňovaní  Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro lidar, tedy kulatý výstupek, který pomoci laserového paprsku měří vzdálenosti od překážek a velikost místnosti. Nahradila jej dvojice kamer, přičemž jedna sídlí v horní části hned za ovládacími prvky a druhá v přední části nárazníku.  Díky tomu má vysavač nižší výšku, něco přes 8 cm, a pohodlně vysaje i pod nižším nábytkem.

Horní část zdobí dva ovládací prvky (zahájení/ukončení úklidu a ikona domečku pro návrat do nabíjecí stanice). V případě, že ikonu domečku podržíte déle, aktivujete uklízecí režim Spot, který nahrazuje smetáček a lopatku. Uklidí tedy prostor o rozloze cca 1,5 x 1,5 m.

Spodní strana je klasický opatřena jedním bočním přimetacím kartáčkem, dvěma odpruženými koly, jedním všesměrovým kolečkem, nabíjecími piny, senzory proti pádu ze schodů a rotačním kombinovaným kartáčem, díky kterému dokáže robot uklidit kobercové i hladké plochy. V této části najdete také nálepku s označením CE, což je označení pro celoevropský prodej.

Ovládání

Robot se ovládá buď pomocí dvou tlačítek na těle, nebo pomocí aplikace. Pouze s aplikací však dokážete potenciál robota maximálně využít.

Aplikace

Pro ovládání robotického vysavače Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro+ je potřeba si stáhnout aplikaci Xiaomi Home, která je dostupná jak pro uživatele OS Android tak pro iOS. Při spárování s robotem je potřeba mít zapnutou Wi-Fi a Bluetooth. Podle instrukcí v telefonu jednoduše přidáte robotický vysavač do aplikace.

Po spárování vám aplikace oznámí, že je před vysáváním potřeba ze země odstranit malé předměty, nabíjecí stanici postavit tam, kde bude zleva i zprava bude prostor o velikost 0,5 m a na zadní straně prostor 1,5 m a že je potřeba, aby bylo v uklízené místnosti dostatek světla. Jen tak bude zajištěná bezproblémová orientace v prostoru.

V aplikaci si nastavte ukládání map a povolte rozeznávání koberců Carpet Boost. Jestliže vysavač najede na koberec, automaticky zvýší výkon sání na maximální 3 000 Pa.

Senzory a navigace

Robot je v horní části a na nárazníku opatřen dvěma kamerami. Kamery však vysavač nepoužívá tak, jako jeho kolegové s kamerovou navigací například iRobot Roomba s9, která ji využívá pro lepší vytvoření půdorysu domu a rozeznávání okolí. U modelu Mop 2 Pro+ tvoří společně se senzory 3D vizuální navigaci. Jedná se o naprostou novinku v oblasti technologií navigace. Jedná se o 3D grafické V SLAM čidlo, které nemá laserový senzor pro měření vzdálenosti. Vzhledem k tomuto způsobu využívání kamer, se nemusíte obávat narušení vašeho soukromí z hlediska ochrany dat. Podobného navigačního systému využívá také robotický vysavač Ecovacs Deebot T8, který je vybaven 3D TrueDetect systémem.

Kamera v horní části je optickým ToF (time-of-flight) senzorem, který dokáže přesněji rozeznávat dveře a průchody. Z technického hlediska si vysavač vzdálenosti měří pomocí tohoto senzoru na základě dat o rychlosti a vzdálenosti. Toto optické zařízení využívá pro detekci objektů světlo. Nejedná se tedy o kameru v pravém slova smyslu. Vzhledem využívání světla je potřeba, aby ho při vysávání bylo dost, jinak by měl vysavač s orientací problém.

Díky 3D senzoru dokáže robot rozeznat kusy nábytku a další trojrozměrné přepážky lépe než při jednorozměrném rozpoznávání. Ovšem problém mu budou činit malé překážky jako boty nebo kabely.

Jak vysává

Obecně lze říci, že si vysavač vede dobře jak na hladkých, tak na kobercovaných plochách. Určitě doporučuji zapnout v aplikace funkci Carpet Boost, díky které vysavač automaticky rozezná koberec od hladké plochy a výkon sání zvýší až na obrovský 3 000 Pa, což je na robotický vysavač skutečně hodně. Například Xiaomi Mi Robot Bacuum Mop Pro měl pouhých 2 100 Pa. Vysaje jak kusové koberečky v koupelně, tak podložku na jógu. Funkce automatického zvýšení výkonu funguje pouze tehdy, pokud vysavač úklid nezačíná na koberci.

Díky odpruženým kolům by měl vysavač překonat překážky vysoké okolo 2 cm (např. prahy u dveří), což je hodnota, která je u většiny robotických vysavačů shodná. Vzhledem k vysoké sací síle se musíte připravit na poměrně hlučný provoz robota, přičemž intenzita na nejvyšší výkon dosahuje hodnoty 72 dB. Ještě většího hluku dosahuje snad jen Eta Raggio 522590000. Mezi nejméně hlučné vysavače patří například iRobot Roomba i3 nebo iRobot Roomba e6 s hodnotami okolo 58 dB.

Mobilní aplikace umožňuje zakreslování no-go zón, virtuální stěny, poslání do oblasti, nastavení časového úklidu či zvolení intenzity vysávání. Robotický vysavač dokáže také vytírat. Stačí k němu jen připevnit nádobu s vodou, která má objem 0,25 l, což je o 0,05 l více než u předchozího modelu Mop Pro. Technologickým posunem u právě recenzovaného modelu je také elektronicky řízená regulace vody. Součástí nádoby na vodu je pumpa, která propouští tolik vody, kolik nastavíte v aplikaci. Na výběr je průtok vody: nízký, střední a velký. Vysavač sám rozpozná, že jste k němu připojili nádobu s vodou a začíná automaticky vytírat. Funkci vytírání tedy není potřeba nastavovat v aplikaci.

Vykreslení mapy je stejné jako u jiných modelů vysavačů Xiaomi, které nemají laserovou navigaci. Mapa je základní a je potřeba, abyste půdorys svého domu dobře znali. Jen tak budete vědět, kde se nachází například gauč nebo jídelní stůl. Detekce předmětů je nicméně spolehlivá, ale jak jsem již psala, je potřeba, aby v uklízené místnosti byl dostatek světla. Problém s orientací může nastat jen v hodně tmavých koutech. Robotický pomocník vždy přesně ví, kde se nachází a nemá problém se vrátit do dokovací stanice. Samozřejmě má funkci pokračovat v úklidu. Než si robot mapu kompletně zapamatuje, je potřeba několikrát povysávat. Až po několika úklidech je mapa vykreslena přesně.

Vysátí prostoru o velikosti zhruba 100 m2 bude trvat cca 60-70 min. To je zhruba o 10-15 minut déle než u některých konkurenčních výrobků. Důvodem může možná být způsob úklidu, kdy vysavač nejdříve uklidí celou plochu a až poté uklidí v rozích či okolo stěn místnosti. Obvykle vysavače začínají úklid tak, že objedou místnost a poté se vrací do středu. Po hodinovém až 70minutovém úklidu zůstává jeho baterie nabitá zhruba na 50 %. Zásoba 250 ml vody by podle výrobce měla stačit na úklid rozlohy asi 240 m2, ale raději počítejte s o něco nižší hodnotou.

Porovnání

Robotický vysavač Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro+ jsme porovnali s jeho předchůdci Xiaomi Mi robot Vacuum Mop Pro a také s Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 1 C.

Mop 2 Pro+Mop ProMop 1 C
Kapacita baterie v mAh520032002400
Výdrž na jedno nabití v min18012040
Typ navigaceVSLAM – 3D vizuální navigacelaserovákamerová
Kapacita zásobníku na vodu v l0,250,20,2
Kapacita zásobníku na prach v l0,550,55

0,6

Elektronicky řízená propustnost vodyanoneano
Carpet boostanonene
Sací tlak v Pa520021002500
Max. hlučnost v dB726368
Výška, průměr v cm8,2; 359,45; 358,1; 35,3
Cena v Kč9 7006 4994 850

Z této tabulky přehledně vyplývá, jaké rozdíly mezi vysavači jsou. Pro nejlepší model je tedy potřeba se rozhodnout na základě svých požadavků. Z praxe se jako nejlepší navigace prozatím stále jeví laserová s lidarem, která není závislá na potřebě dokonalého světla a mapu má asi nejpřesnější. Na druhou stranu je vysavač kvůli lidaru vyšší a nemusí se kvůli tomu vměstnat pod nižší nábytek. To u vysavačů bez lidaru nehrozí. Mop 2 Pro+ i Mop 1C tedy bez problémů vysají i pod nižším nábytkem. Z hlediska výkonu sání je na tom bezkonkurenčně nejlépe Mop 2 Pro+, ale na druhou stranu má vskutku hlučný provoz. Je téměř o 10 dB hlučnější než Mop Pro a bude to hodně znát. Ovšem nezapomeňte, že maximální hlasitosti dosahuje jen při vysávání na nejvyšší výkon.

Z hlediska vytírání jsou na tom určitě lépe vysavače, které mají elektronicky řízené dávkování vody. Jedná se tedy o Mop 2 Pro+ a Mop 1C. Můžete si u nich nastavit intenzitu propustnosti vody. Mop Pro má dávkování vody řízeno samospádem, a proto je také o několik tisíc korun levnější než Mop 2 Pro+. Nesmíme zapomenout zmínit ani kapacity baterií. Nejlépe je na tom Mop 2 pro+, následuje Mop Pro a končí se Mopem 1C. Kapacita baterie pak ovlivňuje i výdrž na jedno nabití, která u Mop 2 Pro+ dosahuje hodnoty 180 minut, zatímco u Mopu 1C se jedná pouze o 40 minut.

Zjistit cenu

Hledáte levnější robotický vysavač?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.1 Total Score
Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro+

Vysavač mnohé jiné překonává ve vysoké sací síle, která dosahuje až 3 000 Pa, což je zárukou skutečně kvalitního čištění. Na druhou stranu ale musíte počítat s hlučnějším provozem. Plusové body přičítáme také za automatickou detekci koberců a elektronicky řízenou regulaci vody. Jako drobnou nevýhodu vidíme příslušenství, které v balení nedostanete žádné a také způsob navigace. Přestože se jedná v současnosti o největší novinku, optická kamera potřebuje pro bezproblémový pohyb dostatek světla, což může být někdy omezující.

Baterie
7.4
Provoz
8.6
PLUSY
 • nízká výška, takže vysaje i pod nábytkem
 • elektronicky řízená regulace vody
 • vysoký sací tlak
 • detekce koberců
MÍNUSY
 • hlučný provoz
 • cena vzhledem k navigaci
 • pro bezproblémový pohyb potřebuje vysavač dostatek světla
Přidejte váš dotaz nebo recenzi  |  Hodnocení lidí

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

10 Comments
Všechny Nejpřínosnější Nejlepší hodnocení Nejhorší hodnocení Přidejte váš dotaz nebo recenzi
 1. Dobrý den, kde v aplikaci zapíná funkce Carpet boost?

  • Dobrý den,

   bohužel už si přesně nevybavuji, ale nijak skryté to nebylo. Nemáte náhodou verzi Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro, která carpet boost nemá? Existují dvě s velmi podobným názvem – Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro a Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro+.

 2. Dobrý deň,

  rozhodujem sa medzi kúpou tohto vysávača a modelu Roidmi Eve Plus. Na cene až tak nezávisí. Chcem vysávač, po ktorom by som musel čo najmenej upratovať ja klasickým vysávačom. Doma nemám žiadny koberec, len podlahy. Chcem, aby dobre vysával rohy. Aby aj obstojne moboval. Plánujem ho púšťať každý deň doobedu, keď nie som doma. Ktorý je z Vášho pohľadu v celkovom súčte lepší? Či sú natoľko podobné, že sa mám jednoducho rozhodnúť podľa ceny?

  • Dobrý den,

   osobně bych brala Xiaomi. Vyšší sací výkon, rychlejší nabíjení. Na druhou stranu Roidmi má o něco lepší navigační schopnosti. Nicméně pokud nemáte příliš komplikovaný prostor, tato výhoda není zásadní.

 3. Dobrý den,
  Právě vybíráme robota do domku s plochou 80m2 v přízemí a 80m2 v podkroví, malé a nízké koberce před vanou a vchodovými dveřmi, jinak dlažba s hlubšími spárami, dřevěná plovoučka a v podkroví jsou lakované osb. Domů volně chodí pes a kočka.
  Rádi bychom, aby stroj uklidil i pod křesly a gaučem, tyto mají pod sebou cca 10cm.
  Proto jsem se při výběru dostal až k tomuto typu s dlouhým názvem.
  Zvládne úklid bez narázů do nábytku a zdí? Plánujeme, že uklízet bude přes den, když jsme v práci.
  Doporučili byste nám jiný stroj?
  Za Vaše názory budeme vděční, předem děkujeme.
  Ziegler.

  • Dobrý den,

   myslím že s ohledem na požadavky by měl vyhovovat. Výškově se pod 10 cm vejde, vyloženě bez nárazů do nábytku nelze garantovat u žádného vysavače, některé typy ploch (typicky lesklé / stříbrné plochy), ale jde spíše o vyjímky než že by běžně narážel do všeho kolo. Jen se zeptám, zda je v místnostech pro úklid dostatek světla? A doporučím odstranit vysavači z cesty, všechny malé a drobné překážky (typicky třeba hračky od zvířat). Za těchto podmínek vám může posloužit dobře.

   • Děkuji za odpověď.
    Otázkou je, co to znamená dostatek světla. Náš dům je starý, okna malá, ale světla pro běžný život je asi dost.
    Kdybych jako alternativu zvažoval třeba Roborock s5 max, má proti tomu Mop 2 Pro nějakou výhodu tak velkou, že by stálo za to smířit se s tím, že budu kvůli lidaru muset podložit gauč a 2 skříně v obýváku?
    Děkuji, Ziegler

    • Covybrat.cz 07/08/2021 at 08:16

     Dobrý den,

     nevím jak moc se vám chce do podložení nábytku, ale pokud moc ne, tak doporučuji Mop 2 Pro vyzkoušet, vždy můžete (při nákupu na interetu) v rámci 14 dní bezplatně vrátit a zkusit jiný výrobek. V běžné místnosti, kde žijete bude nejspíš světla dostatek. Ze své zkušenosti si vybavuji, že ani chodbě s minimem oken během odpoledne neměl vysavač s navigací problém. Nedostatek světla může být potíž například během odpoledního/nočního vysávání kdy je venku opravdu tma a doma není rozsvícené světlo. 

 4. Dobrý deň pani Uvízlová,

  v teito dni chcem kúpiť robotický vysávač, na ktorý ste vy písali recenziu: https://www.covybrat.cz/recenze-xiaomi-mi-robot-vacuum-mop-2-pro/

  – je veľmi obsažná a pomohla nám, lebo hľadáme vysávač s výškou do 9,5 cm, aby nám povysával aj pod posteľou… v recenzii píšete aj toto: „nabíjecí stanici postavit tam, kde bude zleva i zprava bude prostor o velikost 0,5 m a na zadní straně prostor 1,5 m a že je potřeba, aby bylo v uklízené místnosti dostatek světla. Jen tak bude zajištěná bezproblémová orientace v prostoru.“

  a preto sa chcem spýtať, či je vhodné dokovaciu stanicu umiestniť k stene pod gauč, z dôvodu aby v čase kedy bude v procese nabíjania k nemu nemal dosah aj môj 2 ročný syn. Bude schopný sa tento model zorientovať pod gaučom, kde nie je veľa svetla, resp. bude mu robiť problém vyrážať spod gauča upratovať?

  • Dobrý den,

   výhodou vysavače je jeho nízká výška, která je však vykoupená jiným způsobem navigace. Ta, jak jsem psala, vyžaduje dostatek světla, aby se vysavač dokázal v prostoru orientovat. Řekla bych, že velice záleží na tom, pod jak vysoký gauč jej budete chtít „schovat“. Obecně se u všech robotických vysavačů doporučuji, aby nebyl signál vysílaný dokovací stanicí ničím rušen, tedy aby mu nic neblokovalo cestu. Jak přesně se bude vysavač bude chovat ve vámi popisované situace stoprocentně nevím, za takové situace jsem ho nezkoušela. Teoreticky by to zvládnout mohl, ale reálně to zjistíte až když zkusíte. Z mých zkušeností je prozatím nejlepší laserová navigace s LIDAREM, který ovšem navyšuje výšku vysavače a pod většinu gaučů se tak nevejdete.

  Přidejte váš dotaz nebo recenzi

  Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

  Covybrat.cz
  Logo