Recenze Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro

Jsme profíci, nevěříme marketingovým slibům a nezávisle recenzujeme a srovnáváme produkty. Když nakoupíte skrze naše odkazy, můžeme získat malou odměnu, která ale nezvyšuje cenu vašeho nákupu.

Jestliže patříte k těm, kteří chtějí špičkový robovysavač, který bude zároveň i vysávat, a přitom vás nezruinuje jeho pořizovací cena, vyzkoušejte tento model. Samozřejmě, že nějaké chybky má, ale za cenu, za kterou ho pořídíte, toho umí opravdu dost!

Parametry

Doba nabíjení240 minuty
Automatické dobíjeníano
Hlučnost63 dB
Indikátor bateriene
Kapacita baterie3200 mAh
Výdrž na jedno nabití120 minuty
Rozpoznání schodůano
Možnost dálkového ovládáníano
Funkce dokončit úklidano
Typ navigacelaserová
Snímač překážekano
Indikátor stavu zásobníkuv aplikaci
Objem zásobníku0,55 l
Plánované uklízeníano
Virtuální bariéry součástí balenív aplikaci
Wi-Fiano
Počet hlavních kartáčů1
Počet bočních kartáčů1
HEPA filtrano
Zvuková signalizaceano
Uklízecí režim SPOTano
Počet čisticích režimů3
Maximální výška překážek2 cm
Výška9,45 cm
Průměr35 cm
Držadlo pro přenášeníne
Pohybsystematický
Funkce vytíráníano
Funkce vysáváníano
Počet mopovacích utěrek1

Ovládání

Abyste naplno využili potenciál svého vysavače, bude nezbytné k němu využívat i mobilní aplikaci. Právě v ní totiž můžete nastavit No go zony, pojmenovat místnosti, plánovat úklid, vybírat režimu úklidu či regulovat intenzitu vysávání. Samozřejmě v ní najdete informace spojené s vaším výrobkem, historii úklidu a další.

Na samotném těle vysavače se nachází pouze dvě tlačítka. Jedním jej pošlete do stanice, druhým jej vypnete. Z našeho pohledu nám zde chybí tlačítko pro režim Spot. Ten je samozřejmě možné nastavit v aplikaci, ale opravdu se vám bude chtít otevírat aplikaci vždy, když na zem rozsypete mouku nebo drobky? Jako rychlou volbu bychom tlačítko na horní straně vysavače uvítali.

Vysavač umožňuje vysávat na režimy: tichý, standardní, střední a turbo. Zesílené režimy se hodí pro úklid kobercovaných ploch.

Vzhledem k tomu, že vysavač nabízí i mopování, je možné si zvolit buď mopování, nebo mopování a vysávání či jen vysávání. V aplikaci je pak možné aktivovat čištění na místě, které vysaje rozlohu 2 x 2 m. Tedy režim SPOT.

Senzory a navigace

S orientací v prostoru vysavači pomáhá Lidar (metoda dálkového měření vzdálenosti na základě výpočtu doby šíření pulsu laserového paprsku). Ten naskenuje vysávanou oblast a následně ji uloží do své paměti. Vysavač si dokáže vygenerovat mapu, na které je možné si pojmenovat jednotlivé místnosti nebo vyznačit no go zony. Nepotřebujete tedy fyzické virtuální stěny.

Kromě Lidaru je vysavač vybaven sadou čidel a odpruženým nárazníkem. Vyhýbá se tedy překážkám a nemusíte se obávat, že by spadl ze schodů. Je ovšem fér říci, že někdy až zbytečně brzy odjíždí od překážek, takže kolem nich dostatečně nevysaje.

Údržba

O robotický vysavač je potřeba pečovat stejně, jako o jakýkoliv jiný robotický vysavač. Pravidelně se tedy musí čistit senzory proti pádu ze schodů a další, protože na nich nejvíce ulpívá prach. Jestliže byste údržbu zanedbali, robot by mohl přestat poznávat překážky či schody.

Z bočního a rotačního kartáče a všesměrového kolečka je potřeba pravidelně odmotávat vlasy a další nečistoty, které se zde drží. Filtr je potřeba pravidelně vytřepávat. Pomoci vám v tom může přiložený štěteček. Ten je na jedné straně opatřen břitem pro odřezávání vlasů.

Jak vysává

Zatímco většina robotických vysavačů na trhu dokáže jen vysávat, tento umožňuje i mopovat nebo mopovat a vysávat zároveň. Přimetací kartáček nečistoty vmetá k velkému rotačnímu kartáči, který je směřuje do zásobníku na odpad.

Součástí balení je jak nádoba jen na prach, tak kombinovaná nádobka na prach a vodu. U kombinované verze musíte počítat s menšími objemy obou zásobníků. Zatímco klasická nádoba na prach má objem cca 550 ml, kombinovaná má na prach kapacitu 300 ml a na vodu 200 ml.

Díky Lidaru se vysavač po prostoru dokáže velice dobře pohybovat. Ovšem stává se, že nedojíždí až těsně k překážkám, a tudíž nevysaje úplně vše, co by měl. Rychlost úklidu také není zrovna závratná. Místnost o velikosti 34 m2 bude vysávat kolo 50 minut. Což je zhruba o 20 minut déle než jednou tak drahé modely. Ale myslíme, že tento drobný nedostatek můžeme vzhledem k ceně přejít.

Spárování s aplikací je snadné. Jakmile se spojíte, můžete v aplikaci zařízení sdílet s ostatními členy domácnosti, můžete nastavit jednoduché automatizace, rozdělení místností a podobně. Stejně jako u jiných modelů, které si ukládají mapy místností, i tento si při prvním vysávání místnost naskenuje a uloží do paměti. Vy si můžete jednotlivé místnosti pojmenovat.

V aplikaci budete mít přehled o provedeném úklidu a jeho historii, zjistíte dobu trvání úklidu i stav baterie. Dále zde můžete nastavit režimy úklidu, a to: vysávání, vytírání, vysávání a vytírání. Rovněž je možné zde nastavovat intenzitu sání. Bohužel množství vody regulovat nelze, jelikož mop si dávkuje vodu samospádem.

Jak jsme se již zmiňovali výše, aplikace umožňuje zobrazovat:

 • historii úklidu,
 • plánovaný úklid,
 • vysávání podél okrajů,
 • sekundární úklid,
 • DND – nastavení času „nerušit“,
 • Hlas zapnout a vypnout,
 • volba hlasu – čeština bohužel není k dispozici,
 • uložení mapy,
 • virtuální zdi a zakázané oblasti,
 • editor oblasti.

Vysavač se pyšní vysokým tlakem sání 2100 Pa. Výsledky na tvrdých podlahách jsou skvělé. Výsledky na kobercích s nižším vlasem jsou také uspokojivé, ale je potřeba aktivovat vyšší výkon sání. Vysávání i na nejvyšší intenzitu však pokulhává na kobercích s vysokým vlasem.

Celkově jsou výsledky úklidu lehce nadprůměrné ve srovnání s konkurenčními modely dané cenové oblasti. Je však nutné počítat s tím, že klasický vysavač čas od času vytáhnete také. Co se týče hlučnosti, ta na holých podlahách dosahuje 65 dB. Na 34 m2 vysavač spotřebuje 40 % baterie, takže je dobré počítat s tím, že větší plochu robot nezvládne uklidit na jeden zátah.

Při mopování je potřeba vyměnit klasickou nádobku za kombinovanou a na nástavec připevnit utěrku z mikrovlákna. Bohužel kapacita nádobky na vodu je poměrně malá, a pokud budete chtít vymopovat byt o velikosti 30 m2, budete muset vodu dolévat. Kvůli ne úplně vyladěné konstrukci mopu se na podlaze objevuje nepravidelná mokrá stopa. Proto mopování berte jen jako bonus navíc, spíše jako provizorní vytírání.  Je trošku škoda, že v aplikaci nejdou nastavit no mop zony, ale to je v dané cenové relaci odpustitelné.

Zjistit cenu

Podívejte se na další recenze robo vysavačů.

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.6 Total Score
Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro je rozhodně dobrou volbou pro náročné zákazníky, kteří však za robotický vysavač nechtějí utratit celou výplatu. Za poměrně nízkou cenu dostanete vysavač s propracovanou aplikací a celou řadou nastavitelných úkonů. Je sice škoda, že mopování má trošku mouchy a vysavač si neporadí s koberci s dlouhým vlasem, ale jinak je výsledek vzhledem k porovnání cena a výkon opravdu skvělý.

Výdrž
5.8
Provoz
8.8
PLUSY
 • mopování
 • pojmenování pokojů
 • vysávání v různých pokojích s různou intenzitou
 • pořizovací cena
MÍNUSY
 • mopování je slabší
 • horší výsledky při vysávání koberců s vysokým vlasem
 • malý kombinovaný zásobník na vodu
 • aplikace v angličtině
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Vaše hodnocení

   Covybrat.cz
   Logo