Recenze elektrokoloběžky Xiaomi Mi Scooter 3

Elektrické koloběžky se staly nedílnou součástí měst a stále častěji si je lidé pořizují i domů. Mezi nejoblíbenější patří i elektrokoloběžky Xiaomi. Dnes se v naší recenzi podíváme na elektrickou koloběžku Xiaomi Mi Electric Scooter 3, která je nejnovějším počinem této gigantické technologické firmy. Jak se liší od předchozích modelů? Povedlo se ji vylepšit? Obecně lze říct, že Xiaomi Mi 3 dokázala vyvážit hmotnost a výkon, což usnadňuje zvedání a přenášení koloběžky, a zároveň poskytuje dostatečnou dojezdovou vzdálenost. Vypadá skvěle a ve městě se na ní jezdí jedna radost. Přesto má ale nějaké mouchy, které je třeba zmínit. Čtěte naši recenzi a dozvíte se víc.

Parametry

Typměstská
Výkon300 W
Max. rychlost25 km/hod
Nosnost100 kg
Dojezdová vzdálenost30 km
Hmotnost13,2 kg
Skládacíano
Bluetoothano
Velikost kol8,5 \"
Kapacita baterie7650 mAh
Rekuperaceano

Představení modelu, design, konstrukce

Koloběžka Xiaomi Mi 3 známá též jako Xiaomi scooter 3 patří mezi městské koloběžky, které nejsou příliš vhodné na zdolávání náročného terénu. Za to do školy nebo do kanceláře se vám na ní bude jezdit parádně. Xiaomi Mi Electric Scooter a její release date neboli datum prvního uvedení bylo 26. července 2021.

V balení najdete mimo samotný model nabíječku, napájecí kabel, hadičku na dofukování kol, rezervní kolo a uživatelskou příručku. Zkrátka všechno, co budete k provozu potřebovat. Ve srovnání s předchozími modely můžete u Xiaomi Mi 3 vybírat mezi dvěma barevnými verzemi – šedé a černé, přičemž šedý model má doplňky v oranžové barvě a černý v modré.

 

Základní design Xiaomi Mi scooter 3 však zůstává většinou nezměněn. Koloběžka je dlouhá 113 cm, na výšku pak měří 118 cm – je tak vhodná pro osoby vyšší 120 cm. Výšku řidítek není možné upravovat. Stupátko má šířku 14 cm, což je určitě dostačující i pro velká chodidla.

Konstrukce modelu je povedená, všechno skvěle sedí, nic nevrže a neklepe. Rám koloběžky je vyrobený z kvalitního hliníku třídy 6, rukojeti jsou gumové a příjemné, ruka z nich neklouže. Celkově použité materiály nepůsobí lacině. Model spadá do třídy voděodolnosti IP54, což značí odolnost proti jakémukoliv prachu a nečistotám, ale pouze potřísnění vodou – při testování a pokusné jízdě v intenzivním dešti sice Xiaomi Mi Electric Scooter 3 přežila, ale raději to neriskujte. A při mytí určitě nepoužívejte hadici nebo tlakovou myčku.

A jak je na tom koloběžka s hmotností? Váží 13,2 kg, což je o trochu méně než mnoho jiných modelů na trhu, včetně Mi Pro 2, která váží 14,2 kg. Lehčí hmotnost samozřejmě souvisí i s velikostí baterie, se kterou zvládne stroj ujet až 30 km na jedno nabití, což vůbec není špatná hodnota. Do města prostě ideálka. V praxi a lehce členitém prostředí bude reálný dojezd spíše něco nad 20 km.

Koloběžka je jinak standardně vybavená. Může se pochlubit velkým předním reflexním světlem 2W LED, které dosvítí asi do 10 metrů, vzadu pak disponuje výstražným LED světlem, které při brzdění bliká. Na bocích má připevněné obousměrné odrazky. Je tak skvěle vybavená k jízdě po tmě. Ke koloběžce je také možné připevnit sedátko. Dále nechybí stojánek pro pohodlné zaparkování a samozřejmě digitální displej.

Koloběžka je skládací, takže ji můžete kdykoliv vzít do ruky a převést v MHD, vzít s sebou do baru nebo ji uskladnit do kufru auta. Proti samovolnému složení je Xiaomi Mi electric scooter chráněná dvoustupňovým zámkem v oblasti řidítek. To je určitě skvělé, nicméně může být tato ochrana problematická při vědomém skládání vozítka – vyžaduje víc síly, která slabšímu jedinci nebo dětem může chybět. Zároveň je ale toto řešení velmi bezpečné.

Model má menší kola o velikosti 8,5”, která předurčují ideální jízdu na rovném povrchu ve městě. Obsahují však nafukovací pneumatiky, které umožňují hladší jízdu než pevná kola. Nicméně stále počítejte s tím, že nejsou odpružená a na hrbolaté cestě jízda není zrovna příjemná. Pokud byste rádi hladší jízdu, zvolte třeba EcoWheel G4.

Co se brzdového systému týká, je model vybavený zadní kotoučovou brzdou, která je doplněná o přední brzdný elektronický systém E-ABS, který zabraňuje zablokování kol během brzdění. Dvojité brzdění je bezpečnější v případě, že by náhodou došlo k poruše jednoho z nich. Oproti předchůdcům jsou brzdy modernější a výrazně zkracují vzdálenost, která je nutná ujet do úplného zastavení jen na pár metrů. Zároveň nehrozí pád ani smyk.

Výkon, dojezd, nabíjení

Koloběžka dosahuje stejného výkonu jako předchozí verze Pro 2, a sice 300 W, maximálně pak 600 W. Pro projíždění městem to stačí, jinak ale tento výkon není nijak převratný. Typ motoru je stejnosměrný bez kartáčů. Kapacita baterie je pouhých 7 650 mAh a nabíjet ji budete zhruba 5,5 hodiny. Díky tomu je možné s koloběžkou dojet až 30 km daleko. Ovšem v ideálních podmínkách, reálně počítejte spíše s 20 km (dojezd odečítá náročnější terén nebo vyšší váha jezdce). Xiaomi Pro 2 přitom zvládne dojet 30 – 45 km (dle podmínek) daleko – je ale těžší a dražší. Mi 3 je vybavená systémem rekuperace KERS, který při brzdění převádí energii zpět do baterie a tím ji dobíjí.

Rychlostně je na tom koloběžka jako většina jiných městských modelů – maximálně to vytáhne na 25 km/hod, což splňuje normy a považuje se za bezpečnou rychlost. Z kopce se můžete pohybovat až 40 km/h. Abyste ji mohli řídit, nemusíte mít řidičák. Pokud byste stáli o rychlejší stroj, vybrat můžete třeba City Boss RX5, který jede až 35 km/hod.

Jak se řídí a jaké má funkce

Koloběžka je vhodná i pro méně zkušené řidiče, protože je její ovládání snadné a maximální rychlost není nijak vysoká. Řidítka jsou stejná jako u jiných modelů této značky – na pravé straně je plyn, na levé pak brzda a zvonek. Uprostřed řidítek se nachází větší LED obrazovka. Chtěli bychom pochválit její jas – je skvěle viditelná i za slunečného dne. Displej je minimalistický a dobře čitelný, zobrazuje rychlost jízdy, stav baterie či výkon.

Aby se vám řídilo snáze, má koloběžka 3 režimy rychlosti – 5 km/hod v režimu chodce, běžný režim 20 km/hod a sportovní režim 25 km/hod. Aby koloběžka jela rychle, je potřeba myslet nejen na výkon, ale i na maximální nosnost, kterou není radno překročit. Nosnost tohoto modelu je 100 kg včetně nákladu, proto ji dodržujte a určitě na koloběžce nejezděte ve dvojici.

Na maximální rychlost jede stroj na cyklostezce s rovným povrchem bez děr.  Potěší vás určitě také 16% stoupání, které zvládne i prudší kopce oproti srovnatelnému modelu Xiaomi Mi Essential s pouhými 10 %.

Abyste mohli výhod koloběžky využívat naplno, je třeba nainstalovat aplikaci Mi home, kterou najdete na Google Play i App Store. Jezdit samozřejmě můžete i bez ní, ale bylo by škoda se o ni ochudit. Aplikace vám dá informace o zbývající kapacitě akumulátoru, průměrné rychlosti či ujeté vzdálenosti. Upozorní na teplotu akumulátoru, můžete s její pomocí nastavit tempomat či zapnout a vypnout zadní světlo. Dále umožňuje koloběžku uzamknout nebo nastavit rekuperaci energie.

Srovnání aktuálně nejprodávanějších Xiaomi elektrokoloběžek

Xiaomi Mi EssentialXiaomi Mi Electric Scooter Pro 2Xiaomi Mi 3Xiaomi Mi 1S
Max. rychlost (km/h)20252525
Max. dojezd (km)20453030
Hmotnost (kg)1214,213,212,5
Výkon (W)250300300250
Kapacita baterie (Wh)183446275275
Zjistit cenu

Co všechno byste měli vědět při výběru elektrokoloběžky a které jsou nejlepší elektrokoloběžky?

Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

9 Total Score
Elektrokoloběžka Xiaomi Mi Scooter 3

Model Xiaomi Mi 3 určitě stojí za pozornost. Za cenu okolo 10 000 Kč nabízí přístroj se slušným dojezdem, dobrým výkonem a pohodlným řízením. Bude vyhovovat méně náročným uživatelům, kteří hledají koloběžku do města a nechtějí za ni utrácet vysoké částky. Navíc je poměrně lehká a snadno se přenáší. Oproti Xiaomi Essential má znatelně vyšší výkon, zvládne prudší kopce a dojede dál. Verze Xiaomi Mi 2 Pro je o něco dražší a má delší dojezd, ale výkonem je na tom stejně. Alternativou k tomuto modelu může být Sencor Scooter One 2020 nebo Ninebot Segway Kickscooter E25E.

PLUSY
 • dobrá kvalita
 • dojezd 30 km na jedno nabití
 • vylepšený systém brzd
 • nízká hmotnost
 • snadno se skládá
 • vyměnitelné kolo v ceně
 • Bluetooth aplikace
 • silné LED světlo
MÍNUSY
 • průměrný výkon
 • limitovaná rychlost
 • malá kola
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo