Recenze fritovacího hrnce Xiaomi Mi Smart Air Fryer

Fritovací hrnce patří k oblíbeným kuchyňským spotřebičům, které lidem usnadňuji práci při vaření, a jsou využívané zejména na smažené pokrmy, jako jsou třeba řízky, hranolky, rybí prsty a mnoho dalších. V dnešní době se objevují i v chytré, neboli smart verzi. Tento trend se nevyhnul ani fritovacím hrncům a na jeden z nich, jenž je od společnosti Xiaomi (jinak známé hlavně svými telefony či fitness náramky), se v naší recenzi podíváme. Mi Smart Air Fryer dokáže fritovat i bez oleje či jen s malým množstvím. Kromě toho dokáže vařit v páře a jídlo připravovat i dalšími způsoby. Nechybí ani propojení s aplikací.

Parametry

Typhorkovzdušná fritéza
Max. množství potravin2,6 kg
Objem nádoby3,5 l
Možnost mytí v myčceano

Představení

Chytrý fritovací hrnec Xiaomi Mi Smart Air Fryer je jeden z nejprodávanějších ve své kategorii a vzhledem k jeho parametrům se není čemu divit – jedná se o skutečně všestranného kuchyňského pomocníka, který toho umí mnohem víc než běžný friťák. Jednou z jeho klíčových vlastností je to, že je horkovzdušný – k přípravě jídla tak nepotřebujete žádný olej, případně jen malé množství. Je to díky 360° cirkulaci horkého vzduchu, jenž na pokrm působí ze všech stran. Výhodou je nejen snadná příprava bez tuku, ale také to, že ve výsledku je jídlo zdravější než při klasickém fritování, kdy je jídlo ponořené do oleje.

Xiaomi Mi Smart Air Fryer má rozměry 37 × 29,5 × 34,5 cm, váha je 3,9 kg. Vnitřní část pánve má rozměry 19 x 19 x 10,5 cm. Samotný design je velmi minimalistický, produkt se tak hodí do každé kuchyně. Materiál těla je vyrobený z odolného lesklého plastu, potěší také protiskluzové provedení. Je vybavený vypínacím tlačítkem a ovládacím otočným kolečkem s OLED displejem. Zásadní předností oproti běžným fritovacím hrncům je to, že nejde jen o klasickou fritézu, ale také o multifunkční troubu a vzduchový gril. Rozsah teploty je zde od 40 do 200 °C. Objem koše je 3,5 l a vzhledem k rozměrům vnitřní pánve tak vystačí na přípravu jídla pro dvě osoby. Součástí je i odnímatelný grilovací rošt, který se hodí např. na opékání burgerů nebo jiného masa.

Co všechno umí

Tato fritéza je opravdu multifunkčním výrobkem a umožňuje daleko víc než jen pouhé smažení. Jídlo v ní můžete i péct (např. různé koláče, muffiny, buchty apod.), zapékat, opékat, rozmrazovat, sušit (ovoce) nebo si udělat třeba výborný domácí jogurt. Možností je spousta a Xiaomi Mi Smart Air Fryer se tak díky svojí všestrannosti dá přirovnat ke konvektomatu.

Jednou z mnoha výhod je také možnost propojit si fritovací hrnec s aplikací do chytrého telefonu, v tomto případě se jedná o Xiaomi Home. V této aplikaci, kterou můžete friťák ovládat, najdete kromě návodu také několik programů (hranolky, zelenina, kuřecí křídla, ryba, steak, koláč, krevety a sušené ovoce) a hned 100 receptů na jídla, jež si ve fritéze snadno připravíte. U některých pokrmů (třeba při pečení masa) může pří jejich přípravě bez oleje dojít k mírnému vysušení, čemuž se ale můžete vyhnout tím, že pod maso dáte pečicí papír. Jinak je velkým plusem rychlost, např. takový koláč si v této chytré fritéze uděláte dvakrát rychleji než v obyčejné troubě.

Ovládat ale fritézu můžete samozřejmě i zcela bez aplikace – pomocí velkého kulatého tlačítka s LED displejem na její přední straně. To se ovládá otáčením do stran, vybranou položku pak potvrdíte zmáčknutím. Kromě výše zmíněných osmi základních programů si lze zvolit také odložený start nebo provést nastavení. V něm si můžete zvolit např. jazyk, bohužel čeština podporována není.

U některých jídel je potřeba je v průběhu jejich přípravy promíchat – například hranolky. Protože je tato fritéza chytrá, sama vás na to upozorní díky časovači. Kromě již zmíněné možnosti ovládání pomocí aplikace má tento produkt i podporu hlasového ovládání přes Google Assistant nebo Amazon Alexu.

Jak se udržuje

Údržba tohoto fritovacího hrnce není nijak náročná, má vyjímatelný koš s nepřilnavým povrchem, jenž je vhodný i do myčky na nádobí. Můžete jej ale také umýt pod tekoucí vodou.

Podívejte se na další fritovací hrnce.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

8.8 Total Score
Xiaomi Mi Smart Air Fryer

Fritovací hrnec Xiaomi Mi Smart Air Fryer nás mile překvapil – jedná se o skutečně kvalitní a multifunkční kuchyňský přístroj, jenž toho umí opravdu hodně. Doporučujeme ho všem, kteří chtějí připravovat svoje jídla zdravějším způsobem (bez velkého množství oleje), dále lidem, kteří mají rádi moderní technologie a v neposlední řadě těm, co chtějí přístroj, který zvládne více funkcí v jednom. Pokud jde o cenu, tak ta se na většině e-shopů pohybuje okolo 2 000 Kč. Vzhledem k tomu, co vše tato fritéza umí, se rozhodně jedná o výhodnou koupi. Spotřebič má poměrně malou kapacitu, takže je vhodný jen tak pro 2 osoby.

PLUSY
 • elegantní, minimalistický design
 • zdravější příprava jídel bez nutnosti použít olej
 • kromě fritování zvládá i řadu dalších úkonů, např. pečení, rozmrazování jídel nebo sušení ovoce
 • možnost ovládání mobilem přes aplikaci Xiaomi Home nebo hlasovým ovládáním
MÍNUSY
 • kapacita hrnce není moc velká, vejde se do něj jídlo maximálně pro dvě osoby
 • jídlo z horkovzdušné fritézy má mírně odlišnou chuť od jídla připravovaného s olejem - ale to je otázka osobních preferencí
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo