Recenze zvlhčovače vzduchu Xiaomi Mi Smart Antibacterial Humidifier

Když už mít chytrou domácnost, tak se vším všudy. Pokud jste milovníkem tepla, určitě již teď začínáte hodně vytápět svůj domov, což není dobré pro dýchání, obzvlášť pokud někdo z vaší domácnosti trpí alergiemi apod. Suchý vzduch můžete zvlhčovat například zvlhčovačem od Xiaomi. Xiaomi vyrábí chytré zvlhčovače vzduchu, které se dají ovládat i na dálku pomocí Xiaomi cloudu – aplikace.

Parametry

Typultrazvukové
Dálkové ovládáníano (aplikace)
Hlučnost (nejnižší)38 dB
Výkon – pára za hodinu300 ml/hod
Hmotnost1,9 kg
Výška x šířka x hloubka v mm353 x 190 x 190
Kapacita zásobníku na vodu4,5 l
UV lampaano
Automatické vypnutíano
Časovačano
Automatické udržování vlhkostiano
Doporučená velikost místnosti30 m2
Stupně zvlhčování3
Wi-Fiano

Představení

Výrobek má rozměry 33,6 × 20,7 cm, bez vody váží 3,5 kg, má kulatý tvar – válec. Rozměry jsou tak akorát, aby se dala umístit kamkoli, aniž by překážela. Třeba na konferenční stolek. Je schopna zvlhčit vzduch v místnosti o velikosti až 30 m2 a její výkon je pouze 25 W. Její neustálý běh tedy stojí zhruba 1 200 Kč ročně.

Bližší seznámení s produktem

Jeho tělo je tvořeno převážně plasty, což by někomu mohlo vadit, jelikož ne na každého plast zapůsobí příjemným dojmem. Když ale přímo na materiál nezaměříte pozornost, je její design vcelku příjemný do jakéhokoli interiéru. Přestože je zvlhčovač vyroben z plastu, výrobce volil opravdu kvalitní druh. Plasty jsou hladké a matné, což působí příjemně pro oko, také i proto, že na povrchu nebude problém s otisky prstů. Podobně je na tom z designového hlediska také čistička vzduchu Vocolinc VAP1, o které jsme psali dříve. Matný povrch je také příjemný na dotek. Uvnitř nálevky na vodu se vyskytuje část zvlhčovače tvořena z keramiky, která zamezuje tvorbě a množení bakterií.

Spodek zvlhčovače Xiaomi Mi Smart je opatřen protiskluzovými nožkami. Toto vybavení ocení především rodiče nebo majitelé domácích mazlíčků. Nemusíte se tedy bát, že by vaše dítko či domácí mazlíček zařízení převrhli a způsobili kontakt elektřiny s vodou. Tyto bezpečnostní prvky jsou u zvlhčovače vzduchu velké plus.

Tělo tohoto modelu je rozděleno na tři díly. Spodní díl je připojen k elektřině a střední díl je nádržka na vodu. Horní díl je tvořen odnímatelnou krytkou, kterou když sundáte, zvlhčovač se sám vypne. Vy můžete tedy klidně vyměnit či dolít vodu nebo zkontrolovat množství vody v nádobě v průběhu jejího chodu. Jakmile krytku vrátíte zpět na místo, zařízení se znovu spustí.

Údržba zvlhčovače vzduchu Xiaomi Mi Smart Antibacterial Humidifier

Časté čištění zvlhčovače od Xiaomi je nezbytné. Zvenku stačí zvlhčovač setřít spíše vlhkým než suchým hadříkem, abyste zbytečně nevířili prach, pokud přístroj stojí dlouho na jednom místě. Vnitřek už tak jednoduchý k údržbě není. Jelikož má zvlhčovač mnoho záhybů, ve kterých se může tvořit vodní kámen nebo jiná usedlina z vody. Mělo by stačit jednou týdně vyjmout nádobu z podstavce a důkladně ji osprchovat. Pokud ale uvidíte, že se v záhybech udržuje jakákoli nečistota, je zapotřebí ji vyčistit ručně. Nádobu můžete následně usušit jednorázovými ubrousky.

Co najdete v balení?

Co vám se zvlhčovačem přijde domů? Samozřejmostí je napájecí kabel (který bude na svém konci mít koncovku dle země, ze které je objednán). V balení najdete kompletní návod v čínském jazyce. Nebojte se ale, že by vám nepřibalili manuál i v češtině, pokud přístroj objednáváte v České republice. Jiné příslušenství v balení nečekejte. Vše, co ke svému fungování zvlhčovač potřebuje je umístěno v něm. Můžete s ním tak začít fungovat hned, jakmile si ho dovezete domů.

Nemusíte se bát, že by se vám zvlhčovač cestou poškodil. Balení výrobku je opravdu důkladné – je zabalen v tvrzené krabici s vnitřní polystyrenovou výplní.

Jak zvlhčuje

Dle Xiaomi vydrží zařízení nepřetržitě zvlhčovat prostor 12 až 15 hodin, pokud nádrž na vodu naplníte do plna, a to na 4,5 l vody. V zařízení je senzor, který stále kontroluje, kolik vody v nádrži je. To můžete zkontrolovat i vy. Nádrž je na jednom místě průhledná a podsvícená, hladina vody je tak dobře viditelná. Pokud voda ve zvlhčovači dojde, ten se automaticky sám vypne. Díky tomu se zvlhčovač nepoškozuje a také nehrozí zbytečné plýtvání elektřinou.

Dalším přínosem od Xiaomi, který ocení především alergici a astmatici, je eliminace bakterií ve vodě. Zvlhčovač je kromě zvlhčení vzduchu také schopen vodu z nádrže zbavit až 98,9% bakterií. To je způsobeno desinfekčním UV světlem, které je umístěno uvnitř základny. Zvlhčovač umí také běžet na automatický režim a sám regulovat množství páry, kterou vypouští do prostoru. Je totiž schopný kontrolovat procenta vlhkosti vzduchu v místnosti, která by měla být na 45–50 %, pomocí zabudovaného senzoru. Pokud je vlhkost vzduchu v tomto rozmezí nebo větší, zvlhčovač se sám vypne. Pokud vlhkost klesne, zapne se. Můžete i vy sami nastavit, kolik páry chcete, aby zvlhčovač vypouštěl – celkem má tři stupně zvlhčování. Pokud zvolíte automatický režim, nemusíte se ale starat o nic jiného, než o doplňování vody, vypnutí a zapnutí zařízení.

Aby přeměnil zvlhčovač částice vody na mlhu, používá vysokofrekvenční vibrace. Řadí se tedy mezi ultrazvukové. Mlha se dostává do výšky 0,8 až 1,2 metru. Je vypouštěna rovnoměrně a nezpůsobuje poškození domácího vybavení nebo jakákoli jiná omezení.

Zvlhčovač je dobré umístit ideálně do výšky pasu, aby se pára nedostávala do podlahy a také co nejdále od napájecího zdroje. Umístěte ho také co nejdál od oken nebo radiátorů. Pokud budete mít zvlhčovač příliš blízko, hrozí okamžité vysoušení páry a vzduch zvlhčován nebude.

Není dobré nechávat zařízení běžet neustále. Nejlépe je používat ho především přes noc a přes den na pár hodin vypnout. Úroveň hlasitosti provozu se pohybuje okolo 38 dB, což je poměrně vysoká hodnota, tedy že provoz je slyšitelný. Nejtišší modely mají hlučnost okolo 22 dB, hlučnější až 40 dB.

Ovládání pomocí aplikace

Komunikovat se zařízením můžete buď manuálně, nebo si stáhněte aplikaci Mi Home, přes kterou ji můžete plně ovládat na dálku. Aplikace Mi Home bude dobře známá všem uživatelům robotických vysavačů značky Xiaomi. Podržením hlavního tlačítka na zvlhčovači aktivujete Wi-Fi a výrobek spárujete ho s domácí sítí. V aplikaci Mi Home zvolíte, ve které místnosti zvlhčovač máte, můžete ho v telefonu pojmenovat. Zvlhčovač lze také spojit s inteligentními senzory na detekci pohybu. Může se tedy sám automaticky spustit, pokud zaznamená pohyb ve svém okolí – třeba když přijdete domů z práce.

Aplikace je velmi přehledná a zvládne ji ovládat i začátečník. V aplikaci Mi Home zvolíte záložku Humidifier, kde přímo vidíte, zda je zrovna přístroj zapnutý, či v automatickém režimu – tedy v případě poklesu vlhkosti spustí zvlhčování a v případě zvýšení vlhkosti se vypne. Aplikace vám také ukazuje, kolik procent vlhkosti je ve vzduchu a jakou má místnost aktuální teplotu. Zařízení můžete z aplikace zapnout nebo vypnout, nastavit intenzitu páry (tedy rychlost zvlhčování prostoru) a nastavit můžete také časovač zapnutí či vypnutí. Pomocí kalendáře, který je v aplikaci zahrnutý, můžete naplánovat v jaké dny a časy se zařízení zapne. To ocení určitě spousty lidí. Nikdo rád nechodí do nevětraného prostoru, kde ho do nosu bouchne těžký vzduch ihned po příchodu z práce nebo i návratu z několikadenního výletu.

Obecné nastavení zvlhčovače naleznete v pravém horním rohu pod ikonou tří teček, kde jej můžete přejmenovat, určit, v jaké místnosti se nachází, a také zde naleznete různé aktualizace systému.

Zvlhčovač můžete nastavit ještě podrobněji posunutím spodního okraje aplikace směrem nahoru (tzv. swipenutím). Můžete nastavit konkrétní míru vlhkosti v místnosti na 40 až 80 %, vypnout nebo zapnout zvukový signál (ten může upozorňovat na nefunkční Wi-Fi připojení, nedostatek vody), upravit upozornění na nestandardní chování zařízení, upravit nebo vypnout podsvícení nádrže – ta má dva stupně svícení. Pokud máte doma děti, je možné nastavit i rodičovskou kontrolu. Funguje tak, že zařízení bude moci na dálku, co se vlhkosti týká ovládat jediná aplikace, a to ta ve vašem mobilním telefonu.

Zvlhčovat je možné ovládat také hlasem, jelikož je kompatibilní s Google Assistant a Amazon Alexa.

Zjistit cenu
Přihlašte se do newsletteru a
získejte super tipy do emailu

Pravidelně zhruba 1 až 3 krát měsíčně vám pošleme skvělé tipy na nakupování, nové testy a nejlepší recenze.

Co můžete čekat?

 1. Tipy na opravdu dobré nákupy (vybíráme jen to, co bychom poslali sami sobě)
 2. Výhodné nabídky a slevy (vybereme jen ty opravdu dobré)
 3. Rady k nakupování
 4. Nové recenze produktů
 5. Nové srovnávací testy
 6. Tyto e-maily jsou zdarma
 7. Neposíláme spam, ani obchodní nabídky třetích stran
Načítáme ...

Děkujeme za přihlášení do newsletteru. Teď ještě mrkněte do emailu a potvrďte, že jste o zařazení do newsletteru požádali opravdu vy. 🙂

Pro info si přečtěte naše zásady osobních údajů a GDPR.

7.5 Total Score
Xiaomi Mi Smart Antibacterial Humidifier

Zvlhčovač vzduchu bychom jednoznačně doporučili všem lidem, kteří trápí alergie, astma nebo jiné obtíže dýchacích cest. Suchý vzduch dráždí a vysušuje sliznice ještě více a tím vznikají mnohé komplikace, jako je zadýchávání se, suchý kašel, záněty dutin a další… Vhodné je zvlhčovač také používat v prostoru, kde jsou malé děti. Díky jeho používání můžete předejít dýchací obtížím, které by se v budoucnu mohly objevit. Důležité je ale také vědět, kolik procent vlhkosti má ve vzduchu být, aby bylo zvlhčování pro vaše tělo přínosné. Příliš mnoho vlhkosti může způsobit nepříjemnosti stejně jako suchý vzduch. Ten je ovšem daleko větší a častější problém, především v topných sezónách. Zvlhčovač může také velmi pomoci lidem, kteří mají problémy se suchou pletí, kůží (ekzémy, lupénka apod…). Xiaomi Mi Smart je výhodný především díky tomu, že je schopný eliminovat z vody bakterie, dá se ovládat na dálku a zvlhčování vzduchu si můžete dopředu naplánovat.

PLUSY
 • Automatický režim (zařízení se samo zapne/vypne na základě senzoru vlhkosti)
 • Tichý provoz, max. 38 dB
 • Velká nádržka na vodu až 4,5 l s podsvícením (nastavitelné)
 • Zvlhčování 12 – 15 hodin nepřetržitě
 • Příjemný design
 • Ničí bakterie z vody pomocí UV světla – až 98,8%
 • Přínos pro lidské zdraví (pro alergiky, astmatiky apod…)
 • Možnost nastavit nebo vypnout zvukové signály
 • Cenově dostupné
 • Možnost připojit do chytré domácnosti Mi Home – dálkové ovládání přes aplikaci
 • Vzduch zvlhčuje a zároveň čistí
MÍNUSY
 • Delší čištění – má různé záhyby, kde se může udržovat vodní kámen a jiné nečistoty z vody
 • Někomu by nemusel sednout plastový vzhled
 • V aplikaci je občasný problém s překladem
 • Často nedostupná v prodejnách
 • Neodstraní 100% bakterií z vody
Přidejte váš dotaz nebo recenzi

Sledujte nás na sociálních sítích

Na FB, Instáč a Twitter píšeme novinky o nakupování na internetu a zajímavé tipy, které na covybrat.cz nenajdete.

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

   Přidejte váš dotaz nebo recenzi

   Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na poradime@covybrat.cz.

   Covybrat.cz
   Logo